ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2010/07/15
    1
    0

صفحه ی خورشیدی

یه صفحه ی خورشیدی12v,15w چند آمپر داره؟ و چند تا LED رو میتونه روشن کنه؟
    2010/07/14
    6
    0

پاسخ : صفحه ی خورشیدی

دوست عزیز نمیشود به سوال شما جواب دقیق داد چون باید شما رنگ LED که می خواهید قرار دهید را اشاره می کردید ولی می توانید با مراجعه با سایت زیر LED خود را انتخاب کرده و با توجه به توان آن تعداد آن را مشخص کنید مثلاً LED قرمز 1.7 ولت و 0.03 آمپر مصرف می کند که توان آن می شود 0.051 وات حالا باید 15 وات باطری خورشیدی شما را بر 0.051 تقسیم کرد که می شود 294 عدد LED قرمز.
    http://www.kpsec.freeuk.com/components/led.htm

2010/07/20
    21
    0

درود دوستان
    مشخصات سلول خورشیدی رو با وات و ولت بیان میکنن؟
    من یه سلول خورشیدی با خروجی 5 ولت و شدت جریان 500 میلی آمپر میخوام باید برم بگم چی به مغازه دار فرمول محاسبه توان و شدت جریان چی بوود؟؟؟ :redface:
    میگم یه سوال دیگه ببخشید والا!
    اگه یه باتری 4 ولت داشته باشیم میتونیم با ترانسی که خروجیش 5 یا 6 ولت هست شارژش کنیم؟
    ممنونم
    بدرود
    2009/09/12
    اردبيل
    2,503
    121

داداش شما با ید باطری 4 ولتو با یه ترانس لا اقل 6 ولت شارژ کنی ببین داداش ولتاژ ماشین 12 ولت نامی هست در حالیه که تا 14.5 ولت باطری شارژ میشه شما هم باید طبق نوع باطری اونو یکم بیشتر از مقدار نامی روش شارژ کنین باطری های عمولی تلفن سه طبقه که 3.7 روش نوشته تا 4.2 شارژ می شن
    در ضمن اون صفحه های خورشییدی استاندارد خاصی داره من فقط 6 و 12 ولتو دیدم :cry2:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]
    2010/07/20
    21
    0

آقا ممنونم
    در مورد این ولتاژ نامی و ولتاژی که ما باید اعمال بکنیم فرمول خاصی وجود داره؟
    بعد اینکه برای شارژ یک باتری مثلا4 ولتی میشه ورودی 8 ولتم داد یعنی اگه خیلی زیاد بشه مشکلی به وجود میاره؟در مورد استاندارد سلول خورشیدی من رفتم پیش یه مغازه دار بهش گفتم من سلول 4 ولت 750 میلی آمپر میخوام اونم گفت سلول 4 ولت بیشتر از 150 میلی آمپر ندارم...یعنی میگین همون 6 بوده جلوش مقاومت میذاره؟که میشه 4 ولت؟که نهایتا شدت جریان هم میاد پایین؟
    ممنون
    2009/09/12
    اردبيل
    2,503
    121

داداش گلم اگه شما از مقا ومت استفاده کنینی ممکنه یکم سخت تر بتونین ولتاژ رو کم کنید برای اینکه بتونینی یه ولتاژ صاف داشته باشین باید از رگلا تور ولتاژ سری 78xx استفاده کنین والا من تا حالا سرغ شماره 7804 رو نگرفتم که 4 ولتی هست ولی واسه اونم باید یک ولتاژ حدود 6.5 بدی تا را ه بیفتع داداش کلا می خوای چی کار کنی یه باطری بزاری که با خورشید شارژ شه ؟
    در مورد ولتاژ نامی و ولتا ژ شارژ نسبت به نوع باطری فرمول خاصی هست کار خانه ی سازنده اونو مشخص میکنه در ضمن اگه مثلا یه باطری 3 ولتی رو تا 6 ولت شارژ کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط چند تا شهید میدین oo: :eek: عزیز میترکه نکن از این کارا مخصو صا باطری مبایل اگه بترکه کشتش بیشتره من خودم یه بار ترکوندم ااز صداش ضربه روحی خوردم :mrgreen:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]
    2010/07/20
    21
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
    داداش گلم اگه شما از مقا ومت استفاده کنینی ممکنه یکم سخت تر بتونین ولتاژ رو کم کنید برای اینکه بتونینی یه ولتاژ صاف داشته باشین باید از رگلا تور ولتاژ سری 78xx استفاده کنین والا من تا حالا سرغ شماره 7804 رو نگرفتم که 4 ولتی هست ولی واسه اونم باید یک ولتاژ حدود 6.5 بدی تا را ه بیفتع داداش کلا می خوای چی کار کنی یه باطری بزاری که با خورشید شارژ شه ؟
    در مورد ولتاژ نامی و ولتا ژ شارژ نسبت به نوع باطری فرمول خاصی هست کار خانه ی سازنده اونو مشخص میکنه در ضمن اگه مثلا یه باطری 3 ولتی رو تا 6 ولت شارژ کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط چند تا شهید میدین oo: :eek: عزیز میترکه نکن از این کارا مخصو صا باطری مبایل اگه بترکه کشتش بیشتره من خودم یه بار ترکوندم ااز صداش ضربه روحی خوردم :mrgreen:
    سلام
    آقا ممنونم از جوابتون
    در مورد باتری آره من میخوام چند نوع باتری رو با یک صفحه شارژ کنم باتری ها هم ولتاژ نزدیک به هم دارن نهایتا فاصله ولتاژیشون 1 ولت هست...میگم مثلا یکی 4 ولت و یکی دیگه 4.9 ولت اگه دوتاشو با 6 شارژ کنیم مشکلی پیش میاد؟ :redface:
    2009/09/12
    اردبيل
    2,503
    121

داداش ترو خدا این رنج باطری اخه نیست تو بازار :eek:
    باطری باید توسط اپ امپ یا هر مدار دیگه ای کنترل بشه تا عمر باطری و میزان شارژ به حد اکثر برسه خطر ترکیدن باطری هم صفر میشه مثلا تو باطری های معمول 1.2 ولتی که با هم سری میشن باید هر خانه حد اکثر تا 1.4 ولتی شارژ بشه تو باطری ماشین هم یه خانه ی 2 ولتی تا 2.3 حد اکثر 2.4 شار ژ میشه که تو 6 تا خانه سری شده جمعا می شه حدوده 1.8 تا 2.4 بیشتر از مقدار 12 ولت :nerd:
    مدارات کنترل خود کار ولتاژ باطری دو تا رنج شارژ کردن دارن یکی زمان روشن یکی زمان خاموش اون ولتاژ ها رو با پتانسیو متر تنضیم میکنن البته رو مدارش تو انجمن شارژر های مختلف هست همه ی باطری ها رو بچه ها ساختن جستجو کن :agree:
    2010/07/20
    21
    0

درود به دوستان عزیز
    من یه سوال داشتم از اساتید...
    دوستان اگه دوتا سلول خورشیدی رو به صورت موازی و یا متوالی به هم ببندیم چه تغییری تو ولتاژ و شدت جریان رخ میده؟مثلا اگر من دوتا سلول 2 ولتی و 50 آمپر رو به هم موازی و متوالی وصل کنم در هر مورد چه اتفاقی می افته؟
    ممنونم
    2010/03/05
    142
    0

سلام
    من معذرت می خواهم
    من هم یک سوال داشتم :surprised:
    اگه بخواهیم برای خونه باطری خورشیدی بزاریم کلا با چه هزینه ای می شود این کار را کرد؟
    کلا به صرفه است؟(اخه برق می خواهد گرون بشه(
    ممنون
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18