اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تهیه فایل pcb در فرمت لازم برای لیتو گرافی (تهیه فیلم)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تهیه فایل pcb در فرمت لازم برای لیتو گرافی (تهیه فیلم)

با سلام
    کار گاه های pcb با چه فرمتی به لیتو گرفی فایل میدن
    اگر جواب کرل باشه چطوری تبدیل به فرمت کرل میکنن
    لطفا درعمل و ر روال هری چی باشه رو بگید طرح ابتکاری نمی خوام
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

پاسخ : تهیه فایل pcb در فرمت لازم برای لیتو گرافی (تهیه فیلم)

با سلام
    من قطعی مطمئن نیستم ولی خودم یک بار برای یک بورد PDF گرفتم بردم لیتوگرافی. قطعا برای لیتوگرافی PDF قابل استفاده است ولی اینکه تولید کنندهای بورد هم از این فرمت استفاده میآ‌کنند را نمیآ‌دانم.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

من JPG یا PSD میدم. pdf هم میشه داد.

دیدگاه

اگر لیتوگرافی باشه با یه پرینت یک به یک از کارتون میتونه بهتون فیلمشو بده .
        ولی اگر فتو پلات بخاهید از کارتون بگیرید کرل و بعضی از شرکتهای معروف برای این کار فرمت خود PCB رو هم قبول میکنن . ولی مشکل اینجاست که اون شرکتها حجم کار پایین رو راحت قبول نمیکنن ( مگر از طریق یه شرکت مدار چاپی اقدام کنید ) . فکر کنم خیلی گرون بگیرن ازتون سانتیمتری 7-8 تومان برای هر فیلم ازتون بگیرن
        A-Hosseini

دیدگاه

سلام
          نوشته اصلی توسط electronet_ir
          اگر لیتوگرافی باشه با یه پرینت یک به یک از کارتون میتونه بهتون فیلمشو بده .
          این روش رو لیتوگراف هائی که به روش سنتی کار میکنند استفاده میکنند اما لیتوگرافی های دیجیتال که مجهز به دستگاه ایمیج ستر هستند میتونند از فایلتون خروجی مستقیم بگیرن و فرمت pdf رو هم قبول میکنند و قیمتشون هم حدود سانتی 40ریال برای هر سانتمیتر مربع است.
          نوشته اصلی توسط electronet_ir
          ولی اگر فتو پلات بخاهید از کارتون بگیرید کرل و بعضی از شرکتهای معروف برای این کار فرمت خود PCB رو هم قبول میکنن
          اما بحث فتوپلاتر با ایمیج ستر فرق داره و کارخانه های سازنده مدارچاپی که دارای دستگاه فتوپلاتر هستد از خروجیGerber استفاده میکنند و بعد هم ازش فیلم دیازو تهیه میکنند.
          زکات علم،نشر و پخش آن است.
          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

فتوپلاتر با ایمیج ستر چه فرق داره ؟
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
              فتوپلاتر با ایمیج ستر چه فرق داره ؟
              شاید در نگاه اول تفاوتی بینشون نباشه و هر دوشون خروجی مستقیم از فایل بگیرند.اما فتو پلاتر ها مخصوص مدارچاپی و ال سی دی طراحی شدند و میتونند از فایل gerber خروجی مستقیم بگیرند اما ایمیج سترها بیشتر برای چاپ هائی مثل افست و سرامیک و چینی و ....طراحی شدند و از فایلهای مربوط(نرم افزارهای گرافیک) خروجی میگیرند.هر چند که بعضی از تولید کنندگان مدارچاپی که فتوپلات ندارند با تبدیل فایلشون به فایلهای مورد قبول ایمیج سترها مثل PDF اقدام به تهیه فیلم میکنند.
              در ضمن خود این دستگاه ها هم از لحاظ تغذیه فیلم به صورت رول یا شیت و یا دقت بر حسب dpi با همدیگه تفاوت دارند و قیمت هاشون متفاوته .اما به هر حال دستگاه های گرونی(قیمت هاشون از 30000دلار شروع میشه) هستند و برای استفاده کارخونه جات و شرکت ها مناسبند.اما برای تهیه فیلم در تعداد کم(مثلا برای نمونه سازی مدارچاپی و یا مهر سازی) لیتوگرافی دستی و یا دستگاه های کوچکی که میتونند پرینت لیزری رو به فیلم نگتیو تبدیل کنند مناسب تر باشه(حدود 500هزار تومن قیمتشونه)

موفق باشی
              زکات علم،نشر و پخش آن است.
              {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام. آیا کسی میدونه برای اینکه لیتو گرافی رو انجام بدم در واقع فیلم برد درست کنم باید فایلمو به چه مغازه ای ببرم آدرس چند جا تو تهران رو بهم بدید که کار لیتو گرافی pcb انجام میدن. اگر سمت امجد باشه که بهتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اکبر 123456789 نمایش پست ها
                  سلام. آیا کسی میدونه برای اینکه لیتو گرافی رو انجام بدم در واقع فیلم برد درست کنم باید فایلمو به چه مغازه ای ببرم آدرس چند جا تو تهران رو بهم بدید که کار لیتو گرافی pcb انجام میدن. اگر سمت امجد باشه که بهتره
                  سر خیابون سی تیر سمت شرق روبروی پاساژ مهران یک پاساژ متروکه اونجا یدونه هست

دیدگاه

بسیار ممنون دوست عزیز . اگه اسم اون مغازه ای که این کار رو میکنه بگی خیلی خوبه. اگر ادرسهای دیگه ای هم بدی متشکرمیشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X