اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند درصد گارگاه pcb با لامینت کار میکنن و چند درصد با اسپری پزتیو و ....

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند درصد گارگاه pcb با لامینت کار میکنن و چند درصد با اسپری پزتیو و ....

من می خوام مشخص کنم ببینم در عمل کار گاه های pcb از کدام تکنیک استفاده میکنن
    برای مشخص کردن میشه گفت کار گاه های که از نگاتیو فیلم استفاده مبکنن با لامینت چاپ میکنن
    و کار گاه های که از پزتیو استفاده میکنن از اسپری استفاده میکنن
    لطفا تجربیات که در سفارش برد به کار گاه بدست آورده اید اینجا ذکر کنید تا نتیجه گیری کنیم
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

پاسخ : چند درصد گارگاه pcb با لامینت کار میکنن و چند درصد با اسپری پزتیو و ....

نوشته اصلی توسط aliila
    برای مشخص کردن میشه گفت کار گاه های که از نگاتیو فیلم استفاده مبکنن با لامینت چاپ میکنن
    لطفا تجربیات که در سفارش برد به کار گاه بدست آورده اید اینجا ذکر کنید تا نتیجه گیری کنیم
    اگه کار صنعتی باشه و تیراژ بالا باشه با چاپ سیلک کار میکنند
    اگه کار نمونه و کم باشه کار با اسپری خیلی راحت تره کیفیت خوبی هم داره
    سختی کار با لمینت وکیوم کردن اونه روی فیبر
    یا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidmicro
      اگه کار صنعتی باشه و تیراژ بالا باشه با چاپ سیلک کار میکنند
      اگه کار نمونه و کم باشه کار با اسپری خیلی راحت تره کیفیت خوبی هم داره
      سختی کار با لمینت وکیوم کردن اونه روی فیبر
      یا علی
      بالاخره نگفتید فیلم رو نگاتیو میگیرن یا پوزتیو

درضمن با چاپ سیلک مگه میشه برای آی سی های پکیج TQFP48 مدار چاپ کرد
      من با سیلک کار کردم موقع بلند کردن سیلک رنگ از پایین پخش میشه

دیدگاه

با سلام
        کارگاهها از لامینت استفاده میآ‌کنند چون خیلی سادهآ‌تر است. یک دستگاه ساده غلتک مانند میآ‌تواند به سر عت حجم زیادی از فیبر مدار چاپی را آماده کند.
        برای گاهی با پروسه صنعتی ساخت مدار چاپی به نظرم حتما به این سایت فوقآ‌العاده مفید مراجعه کنید: http://www.thinktink.com

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          بالاخره نگفتید فیلم رو نگاتیو میگیرن یا پوزتیو

درضمن با چاپ سیلک مگه میشه برای آی سی های پکیج TQFP48 مدار چاپ کرد
          من با سیلک کار کردم موقع بلند کردن سیلک رنگ از پایین پخش میشه
          اگه با اسپری کار میکنی باید فیلمت رو پوزتیو بگیری ولی اگه با لمینت کار میکنی باید نگاتیو بگیری
          چاپ سیلک هم مثل خیلی از کارهای دیگه احتیاج به یک مقدار مهارت داره تا بتونی کیفیت خوب بگیری
          مزیت چاپ سیلک اینه که دیگه احتیاجی به عکاسی و ظهور و ... نداره
          البته من به نظر بقیه دوستان احترام میذارم
          یاعلی

دیدگاه

اگه با اسپری کار میکنی باید فیلمت رو پوزتیو بگیری ولی اگه با لمینت کار میکنی باید نگاتیو بگیری
            اینو که خودم می دونم با لا هم گفتم که
            من میگم که وقتی تشریف می برین به کا رگاه چاپ برد و PCB رو میدین به کار گاه ( صلا PCB رو به کار گاه میدین یا از GERBER , .. استفاده می کنیین)
            اون کار گاه PCB رو با فرمت پزتیو میفرسته به لیتو گرافی یا نگاتیو و درضمن با چه فرمتی PCB رو قابل فهم برای لیتو گرافی میکنه اکثر لیتو گرافی ها با کرل دراو کار می کنن ایا اون را تبدیل به کرل می کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
              اینو که خودم می دونم با لا هم گفتم که
              من میگم که وقتی تشریف می برین به کا رگاه چاپ برد و PCB رو میدین به کار گاه ( صلا PCB رو به کار گاه میدین یا از GERBER , .. استفاده می کنیین)
              اون کار گاه PCB رو با فرمت پزتیو میفرسته به لیتو گرافی یا نگاتیو و درضمن با چه فرمتی PCB رو قابل فهم برای لیتو گرافی میکنه اکثر لیتو گرافی ها با کرل دراو کار می کنن ایا اون را تبدیل به کرل می کنه
              با سلام دوست عزیز

تهیه فیلم روشهای مختلفی داره و انتخاب روشش هم بستگی به خواسته و نیاز شما

شما برای تهیه چه نوع مدارچاپی نیاز به فیلم داری؟تک لایه؟ دولایه؟دولایه متالیزه؟....نمونه سازی؟ تولید انبوه؟ اما لازم به ذکر که تولیدکنندگان صنعتی

مدارچاپی در ایران خودشون دستگاه تهیه فیلم دارن و از بیرون خدمات نمیگیرند.اسم دستگاه هم فتوپلاتر .و شما برای تهیه فیلم باید از فایلتون gerber

بگیریدولی مابقی کارگاههای کوچکتر ساخت مدارچاپی از خدمات لیتوگرافی های دیجیتال استفاده میکنند که توی مجله صنعت چاپ میتونی چند تاشون

رو پیدا کنی تا جائی که من میدونم PDF میگیرن.

به هر حال اگر شما نیازتون رو مشخص کنین شاید بشه با جزئیات بیشتر کمک کرد.

موفق باشید

زکات علم،نشر و پخش آن است.
              {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                سلام

معمولا هیچ کارگاهی از اسپری استفاده نمیکنه.کارگاه ها بسته به نوع خدماتی و تیراژی که دارند از تکنیکهای سیلک اسکرین (عمودی یا افقی)یا

فیلمهای فتو رزیست که به اشتباه لامینیت گفته میشود. یا ترکیبی از هر دو(استفاده از رنگهای حساس به نور -فتو ایمیج) استفاده میکنند.
                {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

تکنیکهای سیلک اسکرین (عمودی یا افقی)
                  با تشکر این می شه یکم توضیح بدید
                  من قبلا با سیلک کار کردم ولی برای آی سی ها اس ام دی جواب نمیده اول رنگ خوب به بورد می چسبه ولی وقتی می خوای سیلک رو از رو برد بردارید
                  رنگ روی برد پخش میشه
                  یه سوال خصوصی دیگه ای دارم تو شرکت شما برای سفارش 1000 برد دولایه با تراک 10 میل از چه تکنیکی استفاده میکنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                    با تشکر این می شه یکم توضیح بدید
                    من قبلا با سیلک کار کردم ولی برای آی سی ها اس ام دی جواب نمیده اول رنگ خوب به بورد می چسبه ولی وقتی می خوای سیلک رو از رو برد بردارید
                    رنگ روی برد پخش میشه
                    سلام دوست عزیز

جهت اطلاع لازمه که بدونین هستند چاپخونه هائی که با روش سیلک کارهای بسیار ظریفتر از مدارچاپی تولید میکنند(مثلا تولید کنندگان گل چینی) اما

بزای اینکه بتونید کار اصولی انجام بدید و اون مشکلی رو هم که گفتید پیدا نکنید باید از سیلک با شماره مناسب (150 یا 180) استفاده کنید.ویسکوزیته

رنگ یا همون غلظتش رو بر اساس دیتا شیت کمپانی سازنده رنگ درست کنید(البته با حلال مناسب)-مهمتر اینکه کشش سیلک شما باید بر اساس

نیازی که دارین تنظیم بشه که این بستگی به نوع رنگ ،سیلک و جنس سیلکتون داره-فاصله شابلون با سطح کار هم مهمه.همچنین برای جلوگیری

از چسبیدن فیبر به شابلون باید از میزهای چاپ دارای وکیوم استفاده بکنید و یا اگر نداشتید از چسبهای دو طرفه -همچنین نوع اسکوئیجی و زاویه اون

هم میتونه یکی دیگر از عوامل موثر باشه-ضخامت ماده ژلاتین عکاسی هم که با اون طرحتون رو چاپ میکنید هم دخیله و ....این قصه سر دراز داره

نوشته اصلی توسط aliila
                    یه سوال خصوصی دیگه ای دارم تو شرکت شما برای سفارش 1000 برد دولایه با تراک 10 میل از چه تکنیکی استفاده میکنن
                    در مورد این سوال هم بهتره یک ایمیل به مجموعه که لینکش رو بالای صفحه میبینی بزنی و خودت بپرسی چون ارائه اطلاعات و توانمندی کاراالکترونیک

ممکنه که تبلیغ باشه و ما از این کار از طرف مدیران کاراالکترونیک و همچنین جناب اقای بلورچیان منع شدیم.
                    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X