اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با AT91SAM7S64 و SAM-BA و ویندوز SEVEN!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با AT91SAM7S64 و SAM-BA و ویندوز SEVEN!

سلام

من یک برد با AT91SAM7S64 طراحی کردم ، وقتی که برای پروگرام کردن با استفاده از SAM-BA به سیستم وصلش میکنم پیغام زیر رو نشون میده!

ویندوز بنده سون هست...به نظر شما مشکل از ویندوز هست؟(درایور میخواد؟)

ممنون از پاسختون :nerd:

پاسخ : مشکل با AT91SAM7S64 و SAM-BA و ویندوز SEVEN!

سلام
    مشکل از ویندوز نیست , چون قبلا AT91 ها رو با ویندوز سون امتحان کردم شناسایی میشد , ولی متاسفانه SAM-BA کلا در ویندوز سون کار نمیکنه :rolleyes:

مشکلت به سخت افزار مربوطه , اول ولتاژ پایه های میکرو رو چک کنین , کریستال 18.432 مگاهرتز برد رو عوض کن (چون بعضی از وقتا کریستال ها خراب از آب در میان!)
    چک کن DM و DP رو معکوس وصل نکرده باشی
    فیلتر PLL رو ببین درست قرار دادی؟

دیدگاه

ولتاژ ها درسته!

مشکل از ویندوز نیست , چون قبلا AT91 ها رو با ویندوز سون امتحان کردم شناسایی میشد , ولی متاسفانه SAM-BA کلا در ویندوز سون کار نمیکنه :rolleyes:
      آخرش در سون کار میکنه یا نه؟! oo:

من آخرین نسخه ی نرم افزار SAM-BA رو گرفتم! نوشته بود XP-VISTA-SEVEN!

به هر حال ممنون از جوابت :nerd:

دیدگاه

سلام
        توی بیشتر نسخه های ویندوز سون SAM-BA کار نمیکنه بهتره بگم توی همه ی نسخه های ویندوز سون کار نمیکنه
        به نظرم مشکل از ویندوز سون ها کرک شده هستش.....توی ایران هم که کسی از اورجینال استفاده نمیکنه!

دیدگاه

آقای حسینی مقادیر شبکه ی PLL چقدره؟

من اینها رو گزاشتم!
          خازن:
          103
          102
          مقاومت 1 کیلو!

درسته؟

دیدگاه

آقای حسینی
            :mrgreen:
            مقادیر شبکه ی PLL چقدره؟
            سلام آقای مهری :icon_razz:
            دیفالت اتمل همون 1 نانو و 10 نانو فاراد و 1.5 کیلو هستش , حالا 1 کیلو هم گذاشتی زیاد تفاوتی نمیکنه!
            فقط بازم ببین اتصالی چیزی وجود نداره؟

کلا AT91SAM7S64 توی قسمته SAM-BA مشکل داره , آخه منم قبلا هم کلی باهاش سر و کله زدم تا SAM-BA رو راه بندازم ولی راه نیفتاد که نیفتاد ولی با JLINK کار میکردش
            بعید هم نیست شاید مشکل از میکرو باشه

دیدگاه

آقا برای 7s64 حرف در نیارید ! حرف نداره !
              من 1 ساله استفاده میکنم ، samba هم کارمیکنه . فقط یه فرقی با 7x داره ، تو لینک زیر روش کار رو توضیح دادم :
              http://farzadsw.persianblog.ir/post/10/
              اگه دقیقا طبق اون چیزی که گفتم عمل کردید و نشد ، یه مشکل سخت افزاری دارید .
              *اگر برنامه samba رو تو کامپیوتر نصب کرده باشید ، درایور ها هم نصب میشه

دیدگاه

من شماتیک بورد شما رو نگاه کرد، یکی از مشکلهاش این بود که erase رو پول دان کرده بودید ، در حالی که برای سمبا باید پولپ باشه.
                کلا مراحل بوت samba برای 7s به این صوته:
                1. میکرو روشن میشه و چک میکنه که آیا TSTیک شده یا نه ؟ اگه 1 شده به مرحله 2میره
                2.بررسی میکنه آیا پایه های pa0 ,pa1,pa2 هستن یا نه ؟ اگه همگی 1 هستن بعد میره به مرحله 3
                3. فایل samba رو توی حافظه فلش کپی میکنه تا آماده بوت بشه ، حدود 10 ثانیه زمان میخواد.
                حالا سمبا روی حافظه میکرو هست و کافیه میکرو رو دوباره ریست کنید (اینبار باید tst صفر باشه ) .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw
                  من شماتیک بورد شما رو نگاه کرد، یکی از مشکلهاش این بود که erase رو پول دان کرده بودید ، در حالی که برای سمبا باید پولپ باشه.
                  2.بررسی میکنه آیا پایه های pa0 ,pa1,pa2 هستن یا نه ؟ اگه همگی 1 هستن بعد میره به مرحله 3
                  3. فایل samba رو توی حافظه فلش کپی میکنه تا آماده بوت بشه ، حدود 10 ثانیه زمان میخواد.
                  حالا سمبا روی حافظه میکرو هست و کافیه میکرو رو دوباره ریست کنید (اینبار باید tst صفر باشه ) .
                  خوب آقا فرزاد همونطور که خودتون فرمودین احتیاجی به erase نبود تا جایی که من میدونم این پایه فقط واسه وقتیه که میکرو قفل شده باشه.
                  من هر وقت با samba کار کردم با tst کار کردم نه با erase آخه مدت طولانی در پول پ کردن erase باعث خراب شدن میکرو میشه.نه؟
                  It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

خوب آقا فرزاد همونطور که خودتون فرمودین احتیاجی به erase نبود تا جایی که من میدونم این پایه فقط واسه وقتیه که میکرو قفل شده باشه.
                    منظور از قفل شدن چیه؟؟
                    وقتی با بوت لودر sam-ba کار می کنین حافظه flash غیر قابل دسترسی میشه و باید اونو erase کنین تا دوباره قابله استفاده بشه
                    من هر وقت با samba کار کردم با tst کار کردم نه با erase آخه مدت طولانی در پول پ کردن erase باعث خراب شدن میکرو میشه.نه؟
                    مطمئنین؟
                    اصلا امکان نداره که بدون erase کردن flash بتونین با sam-ba کار کنین :eek:
                    اگر هر کدوم از پایه های میکرو با یک مقاومت مناسب پول پ یا پول دان بشه مشکلی براش پیش نمیاد

دیدگاه

The ERASE pin is used to re-initialize the Flash content and some of its NVM bits. It integrates
                      a permanent pull-down resistor of about 15 kΩ to GND, so that it can be left unconnected for
                      normal operations.

Asserting the ERASE pin clears the lock bits, thus unlocking the entire Flash.

The AT91SAM7S Series features a security bit, based on a specific NVM Bit. When the security
                      is enabled, any access to the Flash, either through the ICE interface or through the Fast
                      Flash Programming Interface, is forbidden. This ensures the confidentiality of the code programmed
                      in the Flash.
                      This security bit can only be enabled, through the Command “Set Security Bit” of the EFC
                      User Interface. Disabling the security bit can only be achieved by asserting the ERASE pin at
                      1, and after a full flash erase is performed. When the security bit is deactivated, all accesses to
                      the flash are permitted.
                      It is important to note that the assertion of the ERASE pin should always be longer than
                      50 ms.
                      As the ERASE pin integrates a permanent pull-down, it can be left unconnected during normal
                      operation. However, it is safer to connect it directly to GND for the final application.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw
                        آقا فرزاد من erase رو پول دون کردم...ولی بازم نشناختش :cry2:

راستی من به پایه های pa0,pa1,pa2 دست نزدم! (همون شماتیکه) باید عوض بشه؟ یک بشه؟

ممنون :nerd:

دیدگاه

در مورد erase حق با شماست من پول دان و پش رو برعکس گفتم (فکر کردم اکتیو low هست) .
                          اما همونطوری که نوشتم برای سمبای 7S نیازی به erase نیست ! یعنی اصلا کاری باش نداره . فکر کنم دیگه تاحالا همه فهمیده باشن مراحل سمبای 7x با 7s فرق داره . حالا باز بگید erase :icon_razz:
                          دقیقا همون مراحل 1 تا سه که گفتم انجام میشه پس پایه های pa0,pa1,pa2 حتما باید 1 باشن .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw
                            دقیقا همون مراحل 1 تا سه که گفتم انجام میشه پس پایه های pa0,pa1,pa2 حتما باید 1 باشن .
                            آقا فرزاذ خیلی ببخشین . ما شاگرد شماییم. قصد جسارت ندارم ولی حتمی در کار نیست بدون اینکار هم میشه samba رو اجرا کرد فقط نباید در اون لحظه این پایه ها پول داون باشن.پول پ هم باشن چه بهتر!
                            بازم معذرت میخوام منظوری از این حرفا ندارم.

دیدگاه

مشکل فعلا از ویندوز نیست چه original چه غیر original البته اگه 64 bit باشه تو مرحله بعد با مشکل روبه رو می شی چون درایور ها 32 bit هست
                              این مراحل رو برو
                              Power down the SAM7S-EK
                              Close the Jumper JP5 named TST
                              Power up the SAM7S-EK
                              Wait 10s
                              Power down the SAM7S-EK
                              Remove the Jumper JP5 named TST
                              Power up the SAM7S-EK
                              البته بعد از 2 بار پروگرم میفهمی h-jtag چه خدمت بزرگی به بشریت کرده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X