اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر باتری 1.5 ولت نیازمندیم!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر باتری 1.5 ولت نیازمندیم!

سلام
    من یه شارژر باتری 1.5 ولت احتیاج دارم. فقط اگه ممکنه خیلی ساده نباشه. یعنی به محض شارژ شدن باتری ، مدار غیر فعال بشه و .... . اگر هم کسی می تونه درباره اصول کار شارژر ها توضیح بده ممنون میشم

پاسخ : شارژر باتری 1.5 ولت نیازمندیم!

سلام
    من یه شارژر باتری 1.5 ولت احتیاج دارم. فقط اگه ممکنه خیلی ساده نباشه. یعنی به محض شارژ شدن باتری ، مدار غیر فعال بشه و .... . اگر هم کسی می تونه درباره اصول کار شارژر ها توضیح بده ممنون میشم
    http://i12.tinypic.com/30s9fsw.jpg
    براي تشكر از امتياز مثبت استفاده كنيد . have a nice time

دیدگاه

ممنون. ولی خیلی ساده ست! :redface:

دیدگاه

سلام
        ببخشید انگار اشتباه شده یه سری از مطالب من در باره این شارژر نیست و فقط مطالب مربوط به سوال شما هست واقعا نمی دونم

به هر حال از قدیم گفتند که فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه منظور من از این ضرب المثل این که درست این مدار ساده ولی چون از IC رگولاتور استفاده شده جریان واقعا DC
        به شما می دهد (من هم از این شارژر استفاده می کنم) و همین امر باعث می شه که عمر مفید باطری شما بالا بره

دیدگاه

نمی دونم! شاید هم همونطور که شما میگین ، واقعا کارآمد باشه. اما من یه چیزایی درباره شارژر هایی شنیدم که اصلا با ولتاژ dc باتری رو شارژ نمی کنن و از سیگنال ac (بدون نیم موج منفی) برای این کار استفاده می کنن. به این ترتیب که با شارژ شدن باتری ، موج ac کم کم برش می خوره و مقدار موثرش کمتر میشه. ( مثل همون کاری که با تریستور می کنن ) و ....

دیدگاه

Dear magician

اونی که شما شنیدین بهش میگن Battery Zapper
            و اساس کارش اینه که وقتی باتری به یک حدی از شارژ میرسه (تقریبا پر میشه) به خاطر ساختار بعضی باتری ها (نه همه باتری ها) که گازی (اسم گازش یادم نیست مثلا O2) در داخل این باتری تولید میشه که ظرفیت باتری رو کاهش میده. حالا برای این که این گاز ها رو خالی بکنن از این روشی که شما گفتین استفاده میکنن.

به نظرم مدارشم رو هم از Silicon Chip داشته باشم.
            به هر حال اینطوری نیست که از هم اول باتری رو این جوری شارژ بکنن. بهترین روش برای شارژ باتری استفاده از منبع جریان هست. که معمولا مقدار جریان رو برابر یک دهم جریان نامی باتری میگیرن. مداری که دوستمون هم فرستادن تقریبا همین کار رو میکنه! فلفل نبین چه ریزه! :rolleyes:

HTH - Shahriar
            Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام دوستان
              اگر این مدار را بخواهیم برای شارژ باتری های گوشی نوکیا که 3.8 ولت است استفاده کنیم باید چه تغییری در مدار حاصل کنیم

اگر می شود کمی در مورد ساختار شارژ باتری هم صحبت کنید
              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط magician
                سلام
                نوع باطری شما چیست ؟

دیدگاه

نیکل کادمیوم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط magician
                    نیکل کادمیوم
                    نیکل کادمیوم 1.5 ولتی؟ :eek: :eek:

معمولا 1.25 ولتی هستند

دیدگاه

البته هنوز نخریدم! ولی فکر کنم یه چیزی تو همین مایه ها باشه . فرقی می کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط magician
                        البته هنوز نخریدم! ولی فکر کنم یه چیزی تو همین مایه ها باشه . فرقی می کنه؟
                        شارژر را برای یک باطری میخواهید ؟؟

معمولا اینها را سری میکنند و شارژ میکنند

مجموع باطری های شما چند ولت است ؟

دیدگاه

اگه شارژر به صورت منبع جریان باشه که قاعدتا نباید تفاوتی داشته باشه . دقیقا مشخص نیست. یا یک باتری 1.5 ولت یا دو تا

دیدگاه

دوستان سلام
                            بهتر در مورد شارژر یه سری اطلاعات بدم این مدار قادر 60mah جریان بده از لحاظ عملی خودم امپر متر زدم شد به هر حال اگه بگیم که باطری ما جریان استانداردش 100mah برای ولتاژ 3 ولت :
                            3 ولت خود باطری و در IC رگولاتور حدود 10 ولت افت ولتاژ داخلی داریم پس تا اینجا 13 ولت این IC=7805 یعنی ولتاژ خروجی اون 5 ولت 18 ولت پس ما نیاز به منبه 18 ولتی داریم .
                            در مورد جریان که باید بگم 100mah خود باطری میخواییم و دیود Led معمولا 30ma جریان می کشه پس 130mah جریان می خوایم مقاومت طبق قانون اهم 138 ( ولتاژ تقسیم بر جریان ) مقدار مقاومت R
                            متاسفانه من قدرت بیان خوبی ندارم شاید نتونستم منظور رو درست برسونم.

دیدگاه

سلام
                              shariar جان واسه شارژ یه باطری 4.5 آمپری 450mla کافیه؟؟؟؟
                              زمانش چی؟؟؟
                              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X