اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزینی قطعات با fpga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جایگزینی قطعات با fpga

با سلام.من تعدادی قطعه دیجیتال و فلیپ فلاپ و شیفت رجیستر رامیخواهم با fpga جایگزین کنم.از کجا باید شروع کنم؟[[/

پاسخ : جایگزینی قطعات با fpga

بستگی به این داره که بخواین از کدوم fpga استفاده کنین.اگه مثلا از altra استفاده میکنین حالا باید تعیین کنین که از کدام زبان یا برنامه میخواین استفاده کنین.
    میتونین از برنامه quartus که یه برنامه گرافیکی هست استفاده کنین اونجا قطعات آماده برای استفاده رو پیدا میکنین.بعدش کامپایل میکنین و با پروگرمر میریزین داخل fpga یا میتونین از زبان های برنامه نویسی vhdl یا verilog و ... استفاده کنین که گرافیکی نیستن. اگه سوالات بیشتر دارین من این تاپیک رو منتقل میکنم بخش fpga
    موفق باشین
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

از آنجاییکه تعداد قطعاتی که قرار است FPGA به جای آن قرار گیرد زیاد می باشد آیا لازم است که FPGA خاصی برای آن استفاده شود؟و یا ابتدا باید برنامه VHDL ان را نوشت و سپس بر اساس حجم برنامه FPGA را انتخاب کرد؟

دیدگاه

به نظر منم کار خیلی جالبیه که هرچی گیت و فلیپ فلاپ داریم رو بریزیم تو یه FPGA . کلی حجم برد کم میشه.
        FPGA برای این کار زیاد بزرگ نیست؟؟؟ بهتر نیست از CPLD استفاده کرد که ارزونتره.
        با برنامه هایی مثل Co Developer نمیشه با سی براشون برنامه نویسی کرد؟
        لطفا از زیر پایه شروع کنید.از کدوم نوع استفاده کنیم.چه جوری پروگرم کنیم و.........
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

اینم یک فایل در مورد تفاوت طراحی fpga و pld
          http://rapidshare.com/files/408908596/s04_03.pdf

دیدگاه

خب دوست من تعداد گیتهاتون رو بفرمایید تا بتونیم شمارو راهنمایی کنیم. یا اینکه مدارتون رو اینجا قرار بدین.

دیدگاه

المان های زیادی در برد اصلی وجود داره قطعاتی مثل شیفت رجیستر و FIFO و PLX448 وآیسی تولید کننده پریتی زوج و فرد و... . در صورت امکان مراحلی را که باید برای جایگزینی این قطعات با FPGA انجام داد را بفرمایید.پیشاپیش متشکرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bluestar
                المان های زیادی در برد اصلی وجود داره قطعاتی مثل شیفت رجیستر و FIFO و PLX448 وآیسی تولید کننده پریتی زوج و فرد و... . در صورت امکان مراحلی را که باید برای جایگزینی این قطعات با FPGA انجام داد را بفرمایید.پیشاپیش متشکرم.
                با سلام
                خوب شما ابتدا باید دقیق عملکرد مدارتون رو مشخص کنید. چون شاید خیلی نیاز نباشه که بخواهید دقیقا به همان روشی که اکنون روی بورد هست مدارتون رو درست کنید. یعنی منظورم این است که به شکل مستقل کدآ‌های HDL برای عملکرد مدارتون بنویسید.
                البته اگر میآ‌خواهید دقیقا همین قطعات را استفاده کنید. باید در ابتدا برای هرکدام معادل شماتیک یا HDL فراهم کنید بعد در طراحی آنها را به هم متصل کنید.
                مراحل سنتز مدار در FPGA معمولا به این صورت است که شما توصیف مدارتون رو با HDL یا شماتیک طراحی میآ‌کنید. سپس باید مشخص کنید که خروجیآ‌ها، ورودیآ‌ها و کلاک مدارتون به کدام پایهآ‌های fpga متصل شود. معمولا محدودیتآ‌های طراحی مثل حداقل سرعت کلاک مورد نیاز نیز در این مرحله مشخص میآ‌شود در انتها نیز شما توصیف مدار رو سنتز میآ‌کنید و با کابل پروگرامر به FPGA یا حافظه فلش پروگرم کننده fpga منتقل میآ‌کنید.

راستی PLX448 چه ایآ‌سی هست؟؟؟

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

با تشکر از راهنماییتون...PLX448 یک آی سی PLD است که الان خیلی کم استفاده می شه و چون پروگرمرش هم به سختی پیدا میشه و قدیمی هم هستش در فکر جایگزینی آن هستم...راستی در نت یکسری کد VHDL برای بعضی از قطعات مثل فلان شیفت رجیستر و یا FIFO وجود داره...استفاده از انها رو پیشنهاد می کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bluestar
                    با تشکر از راهنماییتون...PLX448 یک آی سی PLD است که الان خیلی کم استفاده می شه و چون پروگرمرش هم به سختی پیدا میشه و قدیمی هم هستش در فکر جایگزینی آن هستم...راستی در نت یکسری کد VHDL برای بعضی از قطعات مثل فلان شیفت رجیستر و یا FIFO وجود داره...استفاده از انها رو پیشنهاد می کنید؟
                    با سلام
                    هم VHDL و هم Verilog کاملا قابل استفاده هستند تکه کدآ‌ها هم به عنوان اسکلت یک HDL قابل استفاده است. فقط باید دقت کنید که باید کدهای hdl قابل سنتز بنویسید البته اگر داخل styleهای معمول کد بزنید خروجی قابل سنتز خواهد بود.

-- اگر تازه دارید با HDL آشنا میآ‌شوید من verilog رو بیشتر میآ‌پسندم چون سرعت یادگیری آن به نظرم بالاتر است.
                    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

با سلام.من در بردی که میخواهم قطعات آن را با FPGA جایگزین کنم، یک سری آیسی درایو کننده خط مثل AM26LS31 و AM26LS33 و 74LS645 دارم که برای ارتباط با برد دیگری به کار میرود. آیا میتوان آنها را نیز با FPGA جایگزین کرد؟برای جایگزینی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ ایا جریان اهمیت دارد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bluestar
                        با سلام.من در بردی که میخواهم قطعات آن را با FPGA جایگزین کنم، یک سری آیسی درایو کننده خط مثل AM26LS31 و AM26LS33 و 74LS645 دارم که برای ارتباط با برد دیگری به کار میرود. آیا میتوان آنها را نیز با FPGA جایگزین کرد؟برای جایگزینی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ ایا جریان اهمیت دارد؟
                        با سلام
                        تراشهآ‌هایی که خط رو درایو میآ‌کنن رو باید توی بورد داشته باشد مگر اینکه خروجی دیفرانسیلی fpga تقریبا مشابه ولتاژ خروجی خط باشد که در مورد شما (خط شما rs-422 است؟) فکر نمیآ‌کنم تطابق داشته باشد.
                        ولی در مورد 74ls645 فکر نکنم نیازی بهش داشته باشد اون رو میآ‌توانید داخل fpga هم داشته باشید.

پس نوشته: الان مطمئن نیستم شاید شما بتوانید مستقیم خروجی و ورودیهای دیفرانسیلی fpga را به سیگنالآ‌های RS-422 متصل کنید. مثلا خروجی استاندارد LVPECL شاید بتواند مستقیم به یک گیرنده RS422 متصل شود. البته احتمالا کار حذف درایورهای خط کار صحیحی نباشد به خصوص اگر این درایورها سیمآ‌های بلندی را لود میآ‌کنند و یا محیط نویزی قرار است استفاده شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
                          با سلام
                          تراشهآ‌هایی که خط رو درایو میآ‌کنن رو باید توی بورد داشته باشد مگر اینکه خروجی دیفرانسیلی fpga تقریبا مشابه ولتاژ خروجی خط باشد که در مورد شما (خط شما rs-422 است؟) فکر نمیآ‌کنم تطابق داشته باشد.
                          ولی در مورد 74ls645 فکر نکنم نیازی بهش داشته باشد اون رو میآ‌توانید داخل fpga هم داشته باشید.

پس نوشته: الان مطمئن نیستم شاید شما بتوانید مستقیم خروجی و ورودیهای دیفرانسیلی fpga را به سیگنالآ‌های RS-422 متصل کنید. مثلا خروجی استاندارد LVPECL شاید بتواند مستقیم به یک گیرنده RS422 متصل شود. البته احتمالا کار حذف درایورهای خط کار صحیحی نباشد به خصوص اگر این درایورها سیمآ‌های بلندی را لود میآ‌کنند و یا محیط نویزی قرار است استفاده شود.
                          با سلام.با تشکر از شما.
                          همانطور که گفتین از استاندارد RS422 در این برد استفاده می شود ، طبق صحبت های شما از آنجاییکه این برد قرار است در محیطی که در جه حرارت بالایی دارد و شامل نویز بسیاری است استفاده شود جایگزین کردن درایورهای خط ممکن است کار درستی نباشد.نظر شما چیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bluestar
                            با سلام.با تشکر از شما.
                            همانطور که گفتین از استاندارد RS422 در این برد استفاده می شود ، طبق صحبت های شما از آنجاییکه این برد قرار است در محیطی که در جه حرارت بالایی دارد و شامل نویز بسیاری است استفاده شود جایگزین کردن درایورهای خط ممکن است کار درستی نباشد.نظر شما چیست؟
                            با سلام
                            به نظر من همین طور است. به هر حال حداکثر جریانی که پایهآ‌های fpga فراهم میآ‌کنند، معمولا خیلی کمتر از ایآ‌سیآ‌های درایور است که در این حالت خط به نویز حساسآ‌تر میآ‌شود. درایورها اختلاف ولتاژی هم که در خط دیفرانسیلی ایجاد میآ‌کنند معمولا بیشتر است.
                            البته ممکن است بتوان از پایهآ‌های دیفرانسیلی fpga به عنوان ورودی rs422 استفاده کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
                              با سلام

ممکنه درباره LVPECL یکمی توضیح بدین؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X