اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال اطلاعات از طریق dial up

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال اطلاعات از طریق dial up

با سلام
    ما یه دستگاهی داریم که دو تا خروجی lan و سریال داره که میشه با برنامه ی مخصوص از یک کامپیوتر بهش متصل شد و اطلاعات اون رو خوند ...........................در مواقعی که لازم بود از جای دور بهش وصل بشیم ، اون رو به یک مودم adsl وصل می کردیم و از طریق اینترنت می خوندیمش اما این روش گرون هست و نیاز به آیپی static داره واسه همسن تصمیم گرفتیم از dial up استفاده کنیم
    اصلا این کار عملی هست ؟
    میشه از ایم مودم های اکسترمال قدیمی که ورودی rs232 داره استفاده کرد ؟
    آیا نیازی به مدار واسطی داره ؟
    متشکرم
    Don't hesitate to ask any question ..

پاسخ : ارسال اطلاعات از طریق dial up

غیر ممکن که نیست اما یه جورایی مهاله!!!!!!!
    باید شکل مدوله رو بدونی.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
      غیر ممکن که نیست اما یه جورایی مهاله!!!!!!!
      باید شکل مدوله رو بدونی.
      چرا شما جز ناامید کردن کار دیگه ای نمیکنید :rolleyes: :mrgreen:

چرا که نشه فکر کنم بدون مودم هم بشه البته با مدار واسط :-?
      یه چیز دیگه باید از Hand Shaking هم استفاده بشه
      کسی میدونه چجوری میشه از Hand Shaking استفاده کرد؟

دیدگاه

وقتی مودم استفاده میکنید باید اونو کنترل کنید ، مثلا یک AVR بزارید که مودم را به حالت listen ببره ،(AT Command ها ) بعد که زنگ خورد اونو درایو کنه و بشه رابط شما با پورت سریال دستگاهتون

اگه هزینه براتون مهم نیست و میخواهین کارتون سریع ( خیلی سریع ) راه بیفته ، یک مینی کامپیوتر بخرید بزارید کنارش ، بعد روش سرویس RRAS ویندوز را راه اندازی کنید ، اینطوری عملا یک مینی isp دارید که هر وقت بهش زنگ بزنید یک ip به شما میده و دسترسی کامل بهش دارید.
        آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
        تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
        آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
        هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

چقدر دور هست؟ من تا 1 کیلومتر برات جواب خوب و منطقی دارم. ( دارم استفاده می کنم).
          دلا یاران سه قسمند ار بدانی
          زبانی اند و نانی اند و جانی
          به نانی نان بده از در برانش
          محبت کن به یاران زبانی
          و لیکن یار جانی را به دست آر
          به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام به همه دوستان
            با تشکر از دوستانی که جواب دادند
            من منتظر بودم تا ایمیل با خبر سازی واسم بیاد و نمی دونستم دوستان جواب دادند
            ببخشید به هر حال ممنون
            من از یک شهر به یک شهر دیگه می خوام وصل بشم و فاصله مسلنا بالای 1km هست
            دوستمون که در مورد atcommand ها فرمودن ازشون خیلی ممنون من یه چند تا مطلب در مورد همین سیگنالهای کنترلی مودم دریافت کردم اما خیلی طولانی و پر محتوا بود و از صفر شروع کرده بود تا آخر .................
            اگر مطلب خلاصه تری در همین حد که کار من رو راه بندازه دارید خیلی ممنون میشم عنایت کنید

دیدگاه

بهترین کار برای شما اینه که یک PC ارزون قیمت در کنار دستگاهتون بذارید که هم کارت شبکه داشته باشه و هم مودم DIAL UP . سوکت شبکه دستگاه رو به کامپیوتر وصل کنید. و چون مودم داره می تونید از راه دور به کامپیوتر وصل بشید و اطلاعات روی شبکه رو بخونید.
              ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
              Ctrl+C , Ctrl+V
              .................................................. ....

دیدگاه

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمننان مدارا

ctrl+c,ctrl+v بد بختی دیگران در این دنیا رو به دنبال داره و بدبختی خود فرد رو تو اون دنیا
                عوضش کن
                چار فرانسه نباش

دیدگاه

شما داری خیلی مسائل رو زیر ستوال می بری. حتی تقلید هم معنی کپی پیست میده.
                  ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
                  Ctrl+C , Ctrl+V
                  .................................................. ....

دیدگاه

متاسفانه این تاپیک هم کمی به بیراهه رفت

سوال : آیا کسی تونسته اطلاعات را توسط یک کامپیوتر ( یا یک میکرو) توسط مودم Dialup برای میکرو دوم ( که مثلا در یک شهر دیگه است ) ارسال کنه ؟

اگه بله لطفا توضیح بدید .

ممنونم

دیدگاه

در مورد اتصال شبکه و آی پی ولید ، هزینه آی پی ولید معمولا حداکثر 10هزارتومن ماهیانه هست ،( جاهایی مثل فن آوا 2 هزارتومن ، بعضی جاها هم گرونتر ، حتی تا 20 هزارتومن)
                      که احتمالا برای یه همچین پروژه هایی این هزینه ماهیانه زیاد گرون در نمیاد

یک روش دیگه استفاده از سرویسهایی رایگان اینترنتی هست مثلا اینجا را ببین :
                      http://www.shabgard.org/forums/showthread.php?t=13807

دو روش بالا کم هزینه ترین پیشنهادها هستند ولی نیاز به کامپیوتر در کنارش هست یا حداقل یک مودم adsl+ip valid

پیوست:
                      اگه احیانا هزینه تا 500$ چوق میتونید بکنید من میتونم طرح کامل یک مودم الکترونیکی را براتون بفرستم که بتونید توی مدارهاتون استفاده کنید.( شماتیک + یک مورد ساخته شده + 10 عدد چوک مخصوص که سفارش دادیم قبلا وارد کردند به علت کیفیت بالا و الا چوک های معمولی هم جوابگو هستند )

دیدگاه

یک روش مطمئنتر هم هست . استفاده از مودم اگسترنال و درایو کردنش با AT کامندها.

دیدگاه

متشکرم
                          منظورتون رو متوجه مشدم که یعنی هزینه مدار شما 50000 تومان میشه ؟ این که خیلی زیاده
                          هدف اصلی من هم راه انداری مودم های اکسترنال با همون دستوراته که از طریق پورت سریال داده میشه اما کسی تا حالا با میکرو این کارو کرده و جواب گرفته ؟
                          اگر ممکنه در این مورد اطلاعاتتون رو در اختیار ما هم بذارید

دیدگاه

فرق مودم خارجی و داخلی مگه چیه که میگید مطمئنتره ؟
                            مشکل آی پی ولید همچنان سرجاشه. نه ؟
                            واقعا این ولید نبودن هم عجب مشکل بزرگی هستش ها.

دیدگاه

500 چوق یعنی 500هزارتا خمینی یعنی طراحی یک مدار کامل مودم به صورت الکترونیکی کاملا سازگار با نیازهای خاص شما.

مودم اینترنال مستلزم وجود یک راس کامپیوتره
                              ولی مودم اکسترنال را مستقیم میتونید به RX-TX میکرو وصل کنید و درایوش کنید
                              رفرنس AT Commnad ها روی اینترنت هست و زیاد هم سخت نیستند ( البته به استثناء قسمت ارسال فایل ، و الا ارسال رشته هاتقریبا راحت انجام میشه )

استفاده از GPRS و اینترنت خطوط موبایل هم پیشنهاد میشه ( منتها فقط پیشنهاد میشه و الا هم تجهیزاتش گرونتره هم کار کردن باهاش برای بار اولتون) هر دستگاهه حداقل 90تومن باید هزینه کنید ( غیر از هزینه سیم کارت و پهنای باند مصرفی که روی قبض میاد)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X