اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی اترنت در LPC2XXX

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی اترنت در LPC2XXX

c کسی روی اترنت arm سری LPC2XXX کارکرده .

پاسخ : راه اندازی اترنت در LPC2XXX

سلام
    برای استفاده کردن از اترنت اینا باید یه سطح فیزیکی براشون قرار بدی , که فعلا هنوز من کسی رو ندیدم جواب گرفته باشه

من خودم از dm9161 استفاده کردم و به مشکلی که بقیه بهش برخوردن , منم برخوردم!
    توی دیتا شیت dm9161 یک سلف برای rj000002 قرار داده که هیچ نشونه ی خاصی نداره و فقط یه پارت نامبر داده که این پارت نامبر هم نشونه ی خاصی نداشت و من هم پیداش نکردم
    حالا اگر راکتانس این سلف رو میداد میشد یه کاری کرد ولی....

فعلا هم بهترین درایور اترنت همین dm9161 هستش البته قصد داشتم با ks8721 کار کنم ولی اینم معایب خودش رو داره

دیدگاه

من با برد کیل روی 2378 کار کردم و قراره جدیدا روی سوئیچ 6 پورت RTL کار کنم. روی برد MCB2300 از آی سی DP83848 استفاده شده که البته انواع دیگه آی سی های PHY هم میتونه استفاده بشه فقط بایستی اینترفیس RMII رو ساپورت کنه. این آی سی DP83848 هم گرونه هم در ایران گیر نمیاد. قیمت خرید عمده فروشیش در خارج نزدیک 9 دلاره. شاید بهتر باشه به جای اترنت خود آرم از ENC28J60 و کانال SPI میکرو استفاده کنین تا بعد مشکل PHY تون حل بشه.
      راستی من دیتا شیت dm9161 رو دیدم اگر منظورتون دیاگرام صفحه 18 هست اون فقط چوک کوپل خط اترنت هست که البته نوعی سوکت RJ45 توی بازار هست با قیمتی حدود 1500 تومن که این چوک و 2 LED رو داخل خودش داره.

توصیه میکنم به شماتیک برد mcb2300 که براحتی روی وب گیر میاد سر بزنین. چیز شق القمری نداره.
      راحت راه می افته.
      ولی نکته مهم!

این فقط لایه فیزیکی رو راه میندازه برای پیاده سازی تمامی پروتکل ها به یک protocol stack احتیاج دارین که بایستی خودتون بنویسین یا از انواع موجودش استفاده کنین. برای راهنمایی یک سری به پروژه EasyWEB از مثالهای کیل برای برد mcb2300 بزنین. یک tcp/ip تک کانال ساده رو برای پیاده سازی یک web-server پیاده سازی کرده.

دیدگاه

سلام
        دوستان هنوز هم آی سی DP83848 تو ایران پیدا نمیشه ؟

دیدگاه

با سلام. :nerd:
          دوستانی که روی بحث اترنت در lpc2xxx کار میکردن،به نتیجه رسیدن؟؟؟؟
          آیا کسی میتونه شماتیک و سورس آماده قرار بده؟
          با تشکر

دیدگاه

برای شماتیک میتونین به شماتیک mcb2300 رجوع کنین. سورس هم از مثال های Keil برای همین برد استفاده کنین. مثلا EasyWeb.
            چیز شق القمری نیست. خودتون یه نظر بندازین براحتی متوجه میشین.

دیدگاه

به نام خدا سلام دوستان این را سایت ایران میکرو آورده به قیمت 8 هزار تومان خوب حالا اگر اون مدار mcb2300 رو ببندیم واقعا جواب میده میخواستم اون قطعه که کلاک 50 مگا تولید میکنه و در شماتیک هم هست رو از کجا میشه خرید ممنون...
              آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

سلام
                برای فهم و درک و راه اندازی tcp/ip پروژه easyweb واقعا عالیه. ولی برای راه اندازی UDP چطور؟ آیا پروژه ای هم در این رابطه هست؟

پیروز و سربلند باشید
                آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
                پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

با سلام،

یه سوال:
                  من بورد آموزشی خود شرکت رو گرفتم و easyweb روش جواب می ده، تا جایی که من فهمیدم این می آد یه سایت کلاً run میکنه، یعنی خودش می شه server. حالا اگه من این قسمت HTML رو از برنامه پاک کنم و HOST و DOMAIN بخرم و اونجا سایت و بالا بیارم آیا می شه ارتباط برقرار کرد؟ (علم شبکه و اینترنت من منفیه)

یه چیز دیگه اینکه بعضی اوقات این بورد وصل میشه و من صفحه رو روی chrome می بینم بعضی اوقات نمیشه، بد میکرو رو reset می کنم میشه، خلاصه بگیر نگیر داره. نظری دارید؟

ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X