اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با هویه حرارتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با هویه حرارتی

اقا من می خوام روی برد یه ای سی اس ام دی رو هویه کنم هویه رو که خریدم حرارتیه ولی نمی دونم چه جور باید باهاش کار کنم ؟ می شه راهنمایی کنین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : کار با هویه حرارتی

مدل هویتون چیه؟

دیدگاه

منظورت از هویه کنم لحیم کنمه؟ :mrgreen:

برای گذاشتن قطعه:اول یه مقدار روغن فلکس جامد میذاری جای قطعه و قطعه رو میذاری روش,بعد پایه هاشو دقیق میزون میکنی(حواست باشه اشتباه نذاری و دقت کن که پایه ها باید دقیقا فیکس بشن,حتی نیم میلیمتر انحراف هم ممکنه کارتو خراب کنه و پایه های آی سی رو به هم بچسبونه).حالا باید دمنده دستگاهتو صفر کنی و مطمئن بشی که هوا نمیدمه, بهد به یکی از پایه هاش نزدیک میکنی تا اون پایه بگیره و همینکار رو با یه پایه از اون طرف آی سی(طرف مقابل پایه قبلی) انجام میدی.وقتی هردو پایه محکم شدند دمنده دستگاهتو روشن میکنی و میگیری روی پایه ها تا همه پایه ها بچسبن به بردت.هواست باشه دمای هیترت رو زیاد نکنی و آی سی رو زیاد داغ نکنی که بسوزه.
      موفق باشی

دیدگاه

اوه ببخشید برداشتن قطعه از روی برد رو یادم رفت بگم.

اول یه مقدار روغن فلکس مایع میریزی روی آی سی که پایه هاشو در بر بگیره.بعد هیتر رو روشن میکنی به دمای مورد نظر که رسید روی آی سی و پایه هاش میچرخونی تا تمام آی سی رو در بر بگیره همزمان با یه پنس آی سی رو میگیری و آروم به بالا میکشی تا از جاش کنده شه.

به همین سادگی.

دیدگاه

میخواستم به توضیحات دوستمون چیزی اضافه کنم
          بعد از اینکه 2تا پایه اولی رو لحیم کردی با دست چپت یه چیز غیر فلزی آروم روی ای سی رو فشار بده تا بقیه پایه ها کاملا روی برد قرار بگیرن(برای این کار میتونی از ته یه پیچگوشتی کوچیک استفاده کنی) وبا دست راستت روی پایه های باقی مونده رو سشوار بگیری.

دیدگاه

آقا مایع فلکسی رو باید روی قسمت های مسی که می خوام آی سی رو لحیم کنم بریزم یا خیر؟ یا فلکسی رو زیر آی سی بریزم که به عنوان یه چسب عمل کنه؟>
            هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
              آقا مایع فلکسی رو باید روی قسمت های مسی که می خوام آی سی رو لحیم کنم بریزم یا خیر؟ یا فلکسی رو زیر آی سی بریزم که به عنوان یه چسب عمل کنه؟>
              نه آقا .از فلکس برای این استفاده میشه که قلع بهتر به مس بچسبه و دردسرش کمتر شه.البته به خاطر حالت خمیریش باعث چسبندگی هم میشه ولی کار اصلیش همونه که گفتم.
              روی مس بزن و قطعه رو فیکس کن وبا باد گرم ردیفش کن
              [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                مگه شما دستگاه هات ایر نخریدین؟ چطور از خمیر قلع استفاده نمیکنین.این خمیر خودش فلاکس داره. :-?
                به هر حال در مورد فلاکس اگه از فلاکس مایع استفاده کنین اون رو روی پد ها میریزید و با هویه قلمی به چند تا پد حرارت میدین البته بدون لحیم.اینکار باعث میشه موقتا آی سی تکان نخوره.
                اگه بگین با چی میخواین کار کنین براتون فیلم میزارم.
                It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

آقا دروغ هم نگفته باشم نخریدم از جا قرض کردم برای کارام من خودم رفتم مایع پلکسی خریدم حالا می خوام یه آی سی اس ام دی رو لحیم کنم حالا سوال من ایجاست می گیم از مایع فلکسی برای محکم کردم آی سی استفاده می کنیم یعنی مراحل کار به این طورته
                  1-اول ته آی سی رو به مایع فلکسی اغشته می کنیم
                  2-آی سی رو طروی روی جای خودش قرار می دیم و بعدش فشار می دیم که مایع فلکسی آی سی رو به فیبر بچسبونه
                  3-با هویه حرارتی پایه ها رو گرم می کنیم تا بچسبه

اگر مراحل بالا درسته سوالات من اینه
                  1-بدون مایع فلکسی هم پس می شه کاز کزد؟ چقدر طول می کشه که مایع فلکسی آی سی رو به برد بچسبونه؟
                  2-اینجا نقش سیم لحیم چه جوریه؟ یعنی نیازی به سیم لیحم نیست؟

دیدگاه

دوست عزیز مراحلی که گفتین زیاد درست نیست درسته فلاکس کمی چسبندگی داره ولی برای چسبوندن آی سی استفاده نمیشه.همونطور که گفتم به چند تا پد با هویه قلمی حرارت بدین موقتا آی سی رو نگه میداره. سیم لحیم در هر حالت لازمه البته اگه با هویه قلمی کار کنین.
                    شما دارین دو مقوله رو با هم مخلوط میکنین.
                    خوب یا از هویه قلمی و فلاکس و سیم لحیم استفاده کنین یا از خمیر قلع و هات ایر.
                    این دو تا فیلم رو ببینین تا بفهمین منظور من چیه:

http://www.4shared.com/video/MA51MiRe/GOOD.html
                    http://www.4shared.com/video/8L9L9wVQ/video_3.html

دیدگاه

دوست عزیز
                      قبل از اون مراحلی که توضیح دادم و بچه ها کاملش کردن باید یه کم جای پایه های آی سی روی برد رو قلع اندود کنی و بعد اون مراحل رو دنبال کنی.(برای گذاشتن قطعه)

اگر هم با هویه معمولی کار میکنی بردتو قلع اندود کن و بهد پایه های آی سی رو کاملا دقیق روی برد بزار و آیسی رو با انگشتت نگه دار و هویه رو از سمت برد به سمت پایه های آیسی آروم آروم بکش(2تا3بار)یعنی نزدیکی پایه های آی سی روی برد بزار و تا روی پایه های آی سی بکشش.این کار رو برای 4 طرف آی سی انجام بده.(در تمام مراحل روغن لحیم باید به کار گرفته بشه).

دیدگاه

آقا چرا روغن لحیم ؟ مگه فلکسی خودش بهتر نیست ؟ چون روغن لحیم برای استفاده از قطعات الکترونیکی به ندرت استفاده می شه

دیدگاه

بهتره دیگه از روغن لحیم استفاده نکنید خیلی کثیف میشه من فقط باهاش هویه رو تمیز میکنم!

دیدگاه

روغن لحیم رو من همیشه استفاده میکنم.نمیدونم که فلکسی هم همین کار رو میکنه یا نه.
                            در ضمن روغن لحیم رو اگر درست مصرف کنید کثیف کاری که نداره هیچی،خیییییییلی هم خوبه.
                            بازم هرجور که دوست دارین.
                            نوشته اصلی توسط baby_1
                            آقا چرا روغن لحیم ؟ مگه فلکسی خودش بهتر نیست ؟ چون روغن لحیم برای استفاده از قطعات الکترونیکی به ندرت استفاده می شه
                            برای قطعات الکترونیکی که حرارت زیاد روشون تاثیر نمیذاره و پایه های بزرگ و ضمختی دارن استفاده نمیشه.نه برای یه آیسی که پایه هاش هرکدوم نیم میلیمتره.
                            نوشته اصلی توسط baby_1

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X