اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن 100 آی سی باهم

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن 100 آی سی باهم

با سلام
    از دوستان کسی میدونه اگر مثلا 100 تا آی سی باهم خواستیم پروگرم کنیم باید چیکار کنیم؟ میشه ترانزیستور گذاشت از آی اس پی واسه میکرو و برنامر ریخت روشون؟ با 1 پروگرمر فقط
    طب اسلامی

پاسخ : پروگرم کردن 100 آی سی باهم

شاید بشه به کمک بافر های دوطرفه مشکل را حل کرد. من قبلا تا 3 تا میکرو رو با یک پروگرمر برنامه ریزی کرده بودم. جواب هم داد ولی 100 تا رو دیگه نمیدونم.

دیدگاه

با تشکر از جوابتون
      شما پایه های 3 تار به هم زدین و بعد پروگرم کردین یا بافر گذاشتین؟
      طب اسلامی

دیدگاه

پایه ها رو مستقیم به هم وصل کرده بودم و توسط روش ICSP پروگرم کردم. پروگرمر هم از نوع LPT بود.

دیدگاه

آقا محمد من از پروگرمر jdm واسه pic16f630 استفاده میکنم که پروگرمش نمیکنه یعنی اصلا خرابه هیچ آی سی پروگرم نمیکنه.دلیلشم نفهمیدم. ولی یه پروگرمر از نوآوران خریدم اونم پروگرم نمیکنه و میگه calibration programing eror شما نمیدونین مشکل از کجاس؟
          طب اسلامی

دیدگاه

با اجازه از محمدخان :rolleyes:
            دوست عزیر پروگرمر JMD تا اونجایی که من خبر دارم اکثر میکروکنترلرهای سری PIC16 رو ساپورت میکنه، البته ممکن مشکل از نرم افزار پروگرمرتون باشه، من خودم با این پروگرمر کار کردم ولی با نرم افزار WINPIC800 که در نوع خودش واقعا جالبه! از لینک زیر میتونید این نرم افزار رو دانلود کنید:

http://www.winpic800.com//descargas/WinPic800.zip

درضمن اگه دونبال یه پروگرمر خوب و باحال هستین که تمام میکروکنترلرهای پیک موجود در ایران رو ساپورت کنه بهتون پیشمهاد میکنم یه لینک زیر مراجعه کنید :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38944.0

اگه در ضمینه پروگرمر PICKit2 به مشکلی برخوردین من در خدمتم
            موفق باشید :job:

دیدگاه

ایول.پس شما درستش کردین.ایول آقا من خیلی دوس دارم درستش کنم فقط فایل هگزش پیدا نکردم.فقط نمیدونین پی آی سی های 8 و 14 پایر پروگرم میکنه یا نه؟
              طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                ایول.پس شما درستش کردین.ایول آقا من خیلی دوس دارم درستش کنم فقط فایل هگزش پیدا نکردم.فقط نمیدونین پی آی سی های 8 و 14 پایر پروگرم میکنه یا نه؟
                دوست عزیر از اون سایتی که من این پروگرمر رو برداشتم اونجا نوشته بودن که هر میکروکنترلری بجز 32 بیتی ها رو ساپورت میکنه! منم تا این لحظه میکروهای خفنی رو با این پروگرمر برنامه ریزی کردم و مطمئنم که 99.99% میکروهای 8 و 14 پایه رو هم ساپورت میکنه!!!

موفق باشید

اضافه شده در تاریخ :
                من فایل هگزش رو تست کردم مشکلی نداره اینم لینکش:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=dlattach;topic=38944.0;attach=514 6

درضمن اگه خواستین این پروگرمر رو بسازید از فایل دوم استفاده کنید، همون فایلی که روش سوکت USB هست، چون اون فایل از هر لحاظ کامله :icon_razz:

موفق باشید

دیدگاه

آقا ایول الان درست شد.قبل تست کردن شما خراب بود.من یه پروگرمر از شرکت نوآوران دارم اون تمامه سری 16 رو تاهالا پروگرم کرده بود فقط رو 16f630 مشکل داره نمیدونم چرا!!!!!!
                  طب اسلامی

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    من اینکارو کردم ولی با 2 آی سی
                    یه بافر بزارید اونم از نوع خوبش :icon_razz:
                    بعدش 100 تا آی سی رو با هم موازی کنید
                    شدنیه ولی ممکنه بعضی ها پراگرام نشن و در آخر هم خطا بده
                    اگه همه رو از یک پک بردارید احتمال موفقیت زیاده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X