اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با ARM9 و Windows CE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع کار با ARM9 و Windows CE

با سلام خدمت همه ی بچه های گل و گلاب
    آقا من زده به سرم میخوام یه برد بزنیم و سر ویندوز کار کنیم.
    به نظر من همون PCB تیم لینوکس جواب گوی کارمون باشه دوستان با تجربه نظر بدن اگه پی سی بی
    OK بود که هیچ اگه نبود مشکلشو بگین تا رفعش کنیم و بدیم یکی از شرکت ها بزنه و سرش کار کنیم البته دلیل اینکه از برد های آموزشی آماده استفاده نمیکنم اینه که قیمتشئن خیلی بالاست البته من میخوام یه ال سی دی یا 5.6 اینچ یا 7 اینچ سرش بزارم اطلاعاتمم خیلی کمه و پایم تا شروع کنیم و ان شا الله خیلی خیلی سریع پیش بریم تا ببینیم که چی میشه.
    منتظر نظرات دوستان هستم. :bye
    یا علی
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

پاسخ : شروع کار با ARM9 و Windows CE

راستی راجع به میکرو یادم رفت بنویسم :redface:
    هرچی دوستان فکر میکنند خوبه استفاده میکنیم.
    بعضیا میگن اتمل بعضیا میگن فیلیپس و.... خلاصه ما به جای این که 200-300 هزار تومن بدیم Micro2440 رو بخریم میاییم خودمون میسازیمش حالا دوستان لطفا سر میکرو شم بحث رو شروع کنن تا ببینیم متخصصان چی میگن.
    راستی همونجور که گفتم من اطلاعات کاملی راجع به اینا چیزا ندارم البته با ARM7 یه کارایی کردم و لی با 9 هیچی و میخوام شروع کنم هدفمم فقط WindowCE هست.
    هرکی پایس یا علی. :nice:
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام
      من هنوز توی ایران کسی رو ندیدم که شخصا خودش سیستم عامل رو بوت کنه و واقعا هم کاره ساده ای نیست
      منابعش هم محدوده و به این راحتیا در دسترس نیست
      من قبلا هم این پیشنهاد رو دادم و الان هم میگم بهتره که از بلادرنگ ها شروع کنین هم ساده تر هستن و هم قابلیت های جالبی دارن
      خرج و هزینه ای که شما میخاین برای یک برد embeddad که خودتون میخاین بسازین , مطمئن باشین از mini2440 گرون تر در میاد الان mini2440 قیمتش حدود 75 80 دلاره , ولی اگه بخاین خودتون حتی با نصف امکانات mini2440 یکی بسازین حتما چندین برابر نمونه ی آمادش باید خرج کنی

نظره من شروع کار با free rtos هستش , یکی از بچه ها هم موفق شد روی Avr بوتش کنه زیاد هم مشکل نیست

دیدگاه

نظره من شروع کار با free rtos هستش , یکی از بچه ها هم موفق شد روی Avr بوتش کنه زیاد هم مشکل نیست
        از دوستان انجمن هستند ؟
        توضیحاتی ارائه میدن ؟ ( روش کار )
        آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
        تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
        آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
        هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

ببینید دوستان من خسته شدم از بس چیزای آماده دیدم مگه ما چمونه من حاضرم چندین برابر 2440 پول بدم ولی یه چیزی رو خودم بسازم چون اینجوری در حین ساختن آدم کلی چیز باد میگیره و اطلاعاتش کامل تر میشه و همه ی کارش رو خودش کرده این که ما بیاییم از یه برد آماده استفاده کنیم و روش نرم افزار تایپ کنیم کاری نداره و خیلی هم مسخره است ولی اگه خودمون بسازیم چی میشه.!.!.
          من پا برجا روی حرفم هستم
          الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا حسینی
            کی همچین کاری کرده من خیلی منتظر بودم و خواستم روش کار کنم حالا میشه بگین کی بوده؟

دیدگاه

دوستان! میشه لطفا این بحث ساخت یا خرید برد رو توی فروم تموم کنید ؟
              من که انقدر بحث کردم دیگه خسته شدم . :angry: (من اینو میگم چون هرکس تا یه تایپیک میزنه و می خواد با آرم 9 شروع کنه ، بحث توی ساختن یا خریدن برد آماده گره میخوره )
              FAN :
              آقا من زده به سرم میخوام یه برد بزنیم و سر ویندوز کار کنیم.
              پس شروع کن . بچه های دیگه هم توی ساختن برد کمک میکنند .
              پس قراره برد ساخته بشه .
              1. برد تیم لینوکس AT91SAM9260 , ال-سی-دی رو مستقیما ساپرت نمیکنه ولی من یه جا دیدم TFT بهش وصل کرده بود .(این مسئله زمانی روشن میشه که یه نفر نرم افزاری که به پرت کردن OS آشنایی داره بیاد و همکاری کنه )
              2. این دفعه ی هزارمه که می خوام اینو بگم دوستان باید منو ببخشید : من برد تیم لینوکس رو ساخته ام و از دیتافلش یه چشمکزن رو بوت کردم . کار کرد . پرت سریالش هم کار کرد.
              3. پس تو ساختن برد مشکلی نیست . قسمت مهم پرت کردن هستش که باید یه نفر آشنا به این کار پیدا بشه .
              فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J0KER
                از دوستان انجمن هستند ؟
                توضیحاتی ارائه میدن ؟ ( روش کار )
                من با freertos یکم کار کردم ولی نمیدونم منظور محمد رضا کی بوده . آموزش شماره 2 رو میخواستم آماده کنم فرصت نمیکنم . ولی اگه مشکلیپیش نیاد ، 5شنبه هفته بعد بعد از 5 ماه ! )روش کارمیکنم .

دیدگاه

اگر به تاپیک هایی که تا الان من توی انجمن های دیگه در مورد راه اندازی یه قطعه زدم دقت کرده باشید میبینید که بیشترش به ثمر نشسته و تا جواب گرفتن پیش رفتیم.
                  خوب این بوردی که شما زدی سرش میشه ویندوز هم نصب کرد؟
                  راستی اگه میکروی دیگه ای از یه خانواده ی دیگه مثل فیلیپس و یا هر شرکتی دارای پکج TQFP و ساپورت ال سی دی به صورت سخت افزاری هست بگین میریم سراغ اون :agree:
                  حتی اگه نباشه میگیم وارد کنن.
                  از دوستانم خواهش میکنم تند تند بیان سر بزنن که تاپیک سرع تر پیش بره.
                  راستی در مورد پرت کردن آقای شوری و یا |آقای سبزواری ویا این همه مهندسی که اینجا هستن نمیتونن صحبت کنن؟
                  خلاصه مشکل هرجا هست در مورد این پرت کردن بیشتر توضیح بدین تا من از چند مهندس بپرسم ببینم میتونن کمک کنن یا نه؟
                  فعلا :rolleyes:
                  الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

نظرتون راجع به LPC2478 چیه البته این آرم 9 هست ولی اگه سر همین میشه ویندوز نصب کرد چرا بریم راه دور؟
                    :icon_razz:
                    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

میکرو LPC2478 از هسته ARM7TDMI-S بهره میبره و ARM9 نیست. فقط میتونید روش uCLINUX و FreeRTOS نصب کنید.

دیدگاه

به نظر من اول ساده ترین حالت باید پورت کردن را یاد بگیریم ، از پایه که قوی بشیم ، اونوقت راحت میشه روی سیستمهای سنگین تر تغییرات مربوط به پورت کردن را با کوله باری از تجربه انجام داد.
                        من ترجیح میدم برای شروع از پورت کردن یک سیستم عامل ساده مثل FreeRtos یا U/OS شروع کنیم.
                        FreeRTOS را به علت وجود جناب فرزاد خان ( فعلا همین مرجع را بیشتر نداریم که این پس فردا اسرائلیا ترورش کنن بی مرجع میشیم

و U/OS را به علت وجود کتاب راهنمای فارسی این سیستم عامل در بازار.
                        http://micrium.com/page/home
                        http://www.nasspub.com//component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,10/category_id,1/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/

MicroC/OS-II یک کرنل چند وظیفه ای، انحصاری، مقیاس پذیر و انتقال پذیر می باشد که به زبان C نوشته شده است. MicroC/OS-II در اصل برای سیستم های تعبیه شده (embedded systems) در نظر گرفته شده و به سادگی می توان آن را روی بسیاری از معماری های مختلف پردازنده ها، از 8 بیتی گرفته تا 64 بیتی پورت کرد.

محتوییات سی دی

سی دی همراه کتاب شامل تمام کدهای منبع MicroC/OS-II و پورد پردازنده 80x86 اینتل است. علاوه بر این، کد 4 مثال نمونه نیز در سی دی موجود است.

کتاب حاضر نحوه طراحی و پیاده سازی MicroC/OS-II را توصیف می کند. MicroC/OS-II بر همان اساس The Real-Time Kernel، MicroC/OS است که برای نخستین بار در سال 1992 منتشر شد. MicroC/OS-II سر نامه Micro-Controller Operation System، Version 2 می باشد.
                        پیوست:
                        البته از دید developer گفتم از پایه باید قوی بشیم ، و الا از دید کاربر معمولی همیشه آخرین ورژن را فرتی نصب کن و استفاده کن.
                        آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                        تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                        آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                        هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

سلام من دارم روی MicroC/OS کار میکنم با توجه به اینکه برای 80x86 هست و باتوجه به شروطی که برای پرت کردن روی پردازنده های مختلف میده شما فکر میکنید بشه روی AVR یا ARM پورت کرد؟آخه دستورات کتاب برای 80X86 هست و من بعضی قسمت هاشو نفهمیدم مثل این دستور INT8 آیا این فقط از #define درست شده یا اینکه دستور خاصی برای 80X86 باشه؟من فکر کنم یه ارتباطی با وقفه اش داشته باشه

دیدگاه

خب پیشنهاد دوستان برای میکرو چیه؟
                            اگه واقعا میکرویی نیست که TQFP باشه و سخت افزاری راه انداز ال سی دی داشته باشه بریم سراغ 9263 فوق برای لحیم کردن یه آشنا گیر میاریم دیگه هان؟
                            نظرتون چیه؟
                            فقط تورو خدا دوستان روزی حداقل 10 بارو به این تاپیک سر بزنن که زود به زود بریم جلو.
                            الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام
                              راستی من یه درایور برای این ال سی دی های 7 اینچ گیر آوردم که خروجیش A/V هست.
                              حالا نمیدونم چرا همه با من لجن یعنی هیچ کس توی این سایت نیست که به من بیچاره یکم اطلاعات بده.
                              تو رو خدا ثواب داره.

کد HTML:
                              <abbr=لطفا سعی نکنید با اسپم زدن تاپیک رو بالا نگه دارین هر کس بتونه کمک میکنه.لطفا رعایت کنید.></abbr>
                              الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X