اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل پروگرام کردن pic

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل پروگرام کردن pic

سلام به همه
    خسته نباشید
    بچه ها یه مسئله ای برای من پیش اومده اینکه که تو پروگرام کردن میکرو پی آی سی مسائل متعددی روبرومه!!!!!!
    پیغام هایی متل
    Programmig field at cod addres 0000h! 1=
    Verify field at addres 0000h!2=
    یا مثلا وقتی برنامه که تا خط 0028 نوشته شده رو 0 کنم پیغام به صورت
    Verify field at addres 0028H!
    رو می ده!!!!!! پروگرامر من مثل دوستمون هوارو هم می خونه و برنامه میریزه توش.خلاصه اینکه برنامه توش ریخته نمی شه
    نکته:من از نرم افزار
    Icprog
    برای ریختن کد هگز استفاده می کنم ورژنشم 1.05 هست!!!!
    برای ساختن کد هگز از میکرو سی –سی سی ای- اف ای دی سی هم استفاده می کنم
    من نرم افزار میکرو کد استادیو رو نصب میکنم کنار اون هم آی سی پروگ هم هست(برای گروه ژوپین) هستش
    اینکه چطور پروگرامر را به کام بشناسونی نوشته حالا خودتون بهتر از من می دونید.من از این پروگرامر که به پورت سریال کام وصل می شه.البته درست شکل خودش نیست با کمی تغییرات تو نحوه شکل گیری....
    دست کاری تو تغییر نام پروگرامر تو تنظیمات و... کردم ولی اسمش رو
    jDM programmer
    کار می کنه از روشن شدن چراغ رو پروگرامر می فهمیم.ولی خوب دیگه پروگرام نمی کنه؟؟؟آی سی های
    16f84a+++++++++++16f877a
    را هم امتحانیدم.مشکل 877 اینه که پیغام شماره 1 بالا رو می ده البته در انتهای برنامه ریزی (البته به قول خودش)
    و پیغام 2 هم برای 84 هست که در ابتدای برنامه ریزی می ده.
    به من بگید مشکل از کجاست لطفا مو به مو راهنمایی کنید اگه نظری داریدوکلی بگید چیکار باد بکنم.
    از سخت افزاره یا نرم افزار کدومشو باید عوض کنم.ممنون!

پاسخ : مشکل پروگرام کردن pic

دوست من پروگرمر JMD در نوع خودش واقعا عالی ولی متاسفانه همه این پروگرمر رو با نرم افزار ICProg استفاده میکنند! من خودم که اصلا نتونستم با این برنامه کار کنم خلاصه رفتم سراغ نرم افزار WINPIC800 و کلی هم با این برنامه حال کردم، من لینک این برنامه رو در آدرس زیر گذاشتم میتونی ازاونجا دانلود کنی، اگه باز به مشکلی برخورد کردی من در خدمتم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41771.0

موفق باشید

دیدگاه

دقیقا منم به مشکل wwre میخورم.واسه خودش پروگرم میکنه در حالی که هیچی به پورت وصل نیست . icprog که اصلا کار نمیکنه.مخصوصه ویندوز 98 هم هست.ولی با همین WINPIC800 هم همین مشکل دارم . البته من پروگرمر به صورتی که تو سایت زیر گفته میبندم.
      http://www.centralclubs.com/pic-t47653.html
      درسته؟
      طب اسلامی

دیدگاه

دوست عزیز اون پروگرمری که شما دارید با پروگرمری که من داشتم زمین تا آسمان فرق میکنه! من تو فایل زیر که یه زمانی تو نخ کامپایلر MikroC رفته بودم یه آموزشی دادم که آخرای اون فایل آموزشی در مورد کامپایلر jmd بحث کردم، اونجا شماتیک این پروگرمر رو نیز گذاشتم بهتر اون رو بسازید بعد امتحان کنید اگه جواب نگرفتین اون موقع مشکلتون رو مطرح کنید.
        اینم از لینک فایل آموزشی:

http://www.4shared.com/document/2lH1fmT9/MIKROC_PRO_PIC-JMD_Programmer.html

اینم از فایل PCB پروگرمر در پروتئوس:

http://www.4shared.com/file/JGgsCvut/JMD_FINAL.html

موفق باشید

دیدگاه

سلام بچه ها :sad:
          من همچنان نتونستم پروگرام کنم تو وین پیک800 هم همین مشکل را داشتم///
          ممنون می شم یه پروگرامر خوب برام معرفی کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wwre
            سلام بچه ها :sad:
            من همچنان نتونستم پروگرام کنم تو وین پیک800 هم همین مشکل را داشتم///
            ممنون می شم یه پروگرامر خوب برام معرفی کنید؟
            خوب پس شاید در مشکل در جای دیگری باشد ! من تا حالا این پروگرمر رو داشتم و دارم و تا به این جا که واسم مشکلی یش نیاورده : http://www.4shared.com/file/s9x-dJ2R/LPT-programmerICPROG.html

دیدگاه

آره به خدا منم هاجو واج موندم ایراد از کجاست خیلی ها ازش راضی ان.....نمی دونم به فکر خریدن یه ژوپین هستم ولی قطعاتو نگاه می کنم 10000تومو می بینم می شینم سر جام کسی پروگرامر اضافی مضافی زیر قیمتی نداره؟ :icon_razz:

دیدگاه

سلام من هم دقیقا همین مشکلو داشتم ،
                مشکل از سخت افزار پروگرامر هست نه از IC prog یا winpic800 هر دوتا نرم افزارای خوبی هستن
                دوست عزیز پروگرمر رو از کجا گرفتی؟
                برو تو winpic 800 ctrl+T رو وقتی آیسی رو گذاشتی تو پروگرمر بزن اگه شناسایی نشد یعنی احتمالا کانکت نیستی.
                البته ناگفته نمونه بیشتر jmd ها رو روی لپتاپ یا یستم هایی که اختلاف پتانسیل درگاه سریالش کمتر از 7.5 ولت باشه نمیتونی پیاده کنی برای تست ولتاژ هم میتونی ولتمتر رو به پایه 3 و 5 بزنی البته 90% کامیوتر ها 12 ولت رو دارن، احتمالا مشکل از سخت افزار پروگرامره :smile:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                  منم این مشکلو داشتم
                  مربوط به این بود که تیکه سیم چسبیده بود به پشت مدار پراگرامرم :biggrin:
                  این مشکل به خاطر اینه که اطلاعات فرستاده شده از میکرو به کامپیوتر نمیرسه
                  احتمالا از مدار واسط پراگرامر یا مربوط به یوگت zip یا لحیم کاریشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X