اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل از راه دور برای روشنایی داخل ساختمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل از راه دور برای روشنایی داخل ساختمان

سلام!
    من میخوام با avr یک کنترل از راه دور برای لامپ!های خونه بسازم کسی میتونه کمک کنه؟
    لطفا نحوه عملکرد و کار با کنترل از راه دور با میکرو را توضیح بدین و من چه طوری مینوتم فرمانهای میکرو را به 220 ولت! بدم؟!!
    نمیدونم منظورم را درست گفتم یا نه لطفا راهنماییم کنید

پاسخ : کنترل از راه دور برای روشنایی داخل ساختمان

سلام
    اولا به eca خوش اومدید
    واسه کنترل از راه دور ماژولهای آماده فرستنده و گیرنده تو بازار هست میتونید از اونا استفاده کنید
    واسه کنترل یه لامپ 220 هم میتونید از یه رله 5 ولتی استفاده کنید اگه تو وصل کردن رله به میکرو مشکلی دارید بگو تا راهنمییتون کنم
    یا حق :bye
    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
      سلام
      اولا به eca خوش اومدید
      واسه کنترل از راه دور ماژولهای آماده فرستنده و گیرنده تو بازار هست میتونید از اونا استفاده کنید
      واسه کنترل یه لامپ 220 هم میتونید از یه رله 5 ولتی استفاده کنید اگه تو وصل کردن رله به میکرو مشکلی دارید بگو تا راهنمییتون کنم
      یا حق :bye
      مرسی دوست من خوشحالم که تو جمع دوستای خوبی مثل شما هستم.....
      اسم این ماژول های اماده چی هست؟و کار کردن باهاش چه طوریه ممنون میشم یکم توضیح بدین...
      منظورتونا از رله 5 ولت نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدین و طریقه کارشو یکم بگین و چه طوری بین لامپ و میکرو قرار میگیره..
      بازم از لطفتون ممنونم

دیدگاه

دوست عزیز قراره از چه فاصله ای این کارو بکنید؟
        اگه خیلی دور بهتره دنبال ساخت کنترل دستگاهها با تلفن باشید.تو انجمن جستجو کنید پیدا میکنین.
        به خانواده eca هم خوش اومدی.
        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
          دوست عزیز قراره از چه فاصله ای این کارو بکنید؟
          اگه خیلی دور بهتره دنبال ساخت کنترل دستگاهها با تلفن باشید.تو انجمن جستجو کنید پیدا میکنین.
          به خانواده eca هم خوش اومدی.
          نه فاصله زیاد دور نیست حداکثر 20 متر
          ممنون از کمکتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
            سلام!
            من میخوام با avr یک کنترل از راه دور برای لامپ!های خونه بسازم کسی میتونه کمک کنه؟
            لطفا نحوه عملکرد و کار با کنترل از راه دور با میکرو را توضیح بدین و من چه طوری مینوتم فرمانهای میکرو را به 220 ولت! بدم؟!!
            نمیدونم منظورم را درست گفتم یا نه لطفا راهنماییم کنید
            سلام
            دوست عزیز شما می تونید از کنترل تلویزیونی استفاده کنید که پروتکل آن RC5 باشه.برای گیرنده اش هم از یک چشم پارس tosp1238 می تونی استفاده کنید.
            اگر در سایت یک سرچی بزنید اطلاعات خوبی در مورد پروتکل RC5 پیدا می کنید.
            اینم برنامه اش می تونی دانلود کنید:
            فایل های پیوست شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
              سلام
              دوست عزیز شما می تونید از کنترل تلویزیونی استفاده کنید که پروتکل آن RC5 باشه.برای گیرنده اش هم از یک چشم پارس tosp1238 می تونی استفاده کنید.
              اگر در سایت یک سرچی بزنید اطلاعات خوبی در مورد پروتکل RC5 پیدا می کنید.
              اینم برنامه اش می تونی دانلود کنید:
              دوست من،من با زبان bascom اشنایی ندارم c بلدم
              یعنی من میتونم اطلاعاتم رو با rc5 به میکروی دیگه ای با tosp انتقال بدم؟میشه توضیح بیشتری بدین یعنی دقیقا چه طور و با زبان c اگه توضیح بدین که دیگه عالیه
              بازم ممنون

دیدگاه

راستی یادم رفت این رله کارش چیه ممنونم میشم توضیح بدین....

دیدگاه

اااااااا الان دیدم نوشته از usart استفاده میکنه یعنی به صورت سریال میتونیم داده بفرستیم تو گیرنده دریافت کنیم ایوللل حس میکنم دارم میفهمم :biggrin: :wow: :applause:

دیدگاه

هر چیزی که بدین میفرسته فقط به شرطی که 0و1 باشه.آخا ماژولایی که حروف یا...... میفرستن هستن. رله مثل کلید یه پل یا خونتون میمونه که جای فرمان با دست با برق بهش فرمان میدن و اونم یه کنتاکت یا چنتار میچسبونه بهم یا قطع میکنه
                    طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                      هر چیزی که بدین میفرسته فقط به شرطی که 0و1 باشه.آخا ماژولایی که حروف یا...... میفرستن هستن. رله مثل کلید یه پل یا خونتون میمونه که جای فرمان با دست با برق بهش فرمان میدن و اونم یه کنتاکت یا چنتار میچسبونه بهم یا قطع میکنه
                      ایوووول
                      یعنی با میکرو بهش صفر یا یک میدیم اونور برق و قطع و وصل میکنه؟!!
                      وای اگه اینطور باشه که محشره :smile:
                      یعنی من میتونم 220 به رله بدم که وقتی بهم چسبید! برق وصل شه؟!

دیدگاه

:NO:
                        ببین عزیز شما وقتی می خوای لامپ خونتونو روشن کنی کلیدشو می زنی دیگه خوب حالا رله این کارو برات انجام می ده مثلا پایه 1 پورت آ رو یک می کنی رله وصل می شه وقتی وصل شد برق 220 رو وصل می کنه حالا پایه 1 پورت آ رو صفر می کنی رله قطع میشه به همین سادگی

.....................................

کد HTML:
                        <abbr=بدلیل نقض قوانین انجمن ، ویرایش گردید .></abbr>
                        چار فرانسه نباش

دیدگاه

عزیز حواست باشه به بوبینش 220 ندیا میسوزه. باید به کنتاکتاش 220 بدی.شما بلدی با کامپیوتر یه نرم افزار درست کنی که با پورت یو اس بی ارطباط برقرار کنه؟ به خاطر این از شما پرسیدم که گفتین رشتتون کامپیوتره ها اگر اشتباه نکنم
                          طب اسلامی

دیدگاه

:NO:
                            اگه از من پرسیدی من پروژه ارتباط با پورت سریال رو انجام دادم برای ارتباط با USB شما باید اطلاعات رو به پورت usb بفرستی و بعد با یه مبدل usb to serial به صورت سریال بدی به میکرو چون معمولا میکروها به صورت سریال ارتباط برقرار می کنند البته من یه اطلاعاتی دارم اگه بخوای برات می نویسم
                            چار فرانسه نباش

دیدگاه

ایول.من با میکرو مشککلی ندارم.یه نفر میخوام که واسم یه محیط نرم افزاری که با پورت usb ارطباط داشته باشه درست کنه.شما میتونین؟.شما با pic کار میکنی؟ pic های سری 18 خودشون پروتکل usb دارن
                              طب اسلامی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X