ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    2009/12/12
    336
    6

پاسخ : کاربرد اصلي اسيلاتور چيست؟

محدوديت ها رو خود شرکتهاي سازنده تعيين ميکنن.مثلا براي بيشتر ميکرو هاي AVR فرکانس 16 مگاهرتز ماکزيمم مقداره.
    در ضمن هميشه هم سرعت بالا خوب نيست.
    2010/08/10
    175
    1

پاسخ : کاربرد اصلی اسیلاتور چیست؟

ممنون که جواب میدین.
    چرا؟
    چرا همیشه سرعت بالا خوب نیست؟
    کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم
    2009/12/12
    336
    6

خوب سرعت بالاتر انرژي بيشتري ميبره و براي مداراتي که قضيه ذخيره انرژي دارن خيلي مهمه.
    موارد زيادي هست که الآن حضور ذهن ندارم که نام ببرم.
    2010/08/10
    175
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Xylitol
    خوب سرعت بالاتر انرژي بيشتري ميبره و براي مداراتي که قضيه ذخيره انرژي دارن خيلي مهمه.
    موارد زيادي هست که الآن حضور ذهن ندارم که نام ببرم.
    ممنون.
    درباره فلیپ فلاپها خیلی کم میدونم...تقریبا هیچی..! :cry:
    مدار منطقیو نگا کردم چیز زیادی دسگیرم نشد..یه بحث میزنم دربارش
    کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Xylitol
    درضمن اين سگنال بايد مربعي و به صورت پالس باشه.
    من در مورد اين يه کم واستون توضيح بدم. :read: :nice:
    فليپ فلاپ ها (که يه جور المان منطقي هستن و من تعجب مي کنم چطور تو کتاب منطقي نتونستيد چيزي راجع بهش پيدا کنيد) هم مثل همه المان هاي منطقي ديگه از ترانزيستور ساخته ميشن. که بسته به اينکه ترانزيستور از نوع fet باشه يا bjt ميرن تو دسته هاي TTL يا CMOS.
    اين ترانزيستور ها اگه وروديشون پالسي باشه، مي تونن مثل سوئيچ عمل کنن (مباحث اينجوري ميره تو شاخه تکنيک پالس). که براي سيستم فليپ فلاپ ما نياز داريم که دوتا از اين ترانزيستورها باشن که با هر بار اومدن پالس خروجيشون (يکي از کلکتور ها) بر اساس اوون حالتي که فليپ فلاپ مي خواد عمل کنه. يعني مثلاً ثابت بمونه، يا 1 بشه، يا 0، يا تغيير کنه.
    حالا اينو با اين مساله بذار کنار همديگه: هر چي سرعت اين کلاک ها بره بالاتر، سرعت اين تغييرات مي ره بالاتر. علاوه بر موردي که Dr.Xylitol گفت، محدوديت سرعت سوئيچ ترانزيستورها هم يکي ديگه از موارد محدود کننده سرعت مي شن.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2010/08/10
    175
    1

توو کتاب درباره فلیپ فلاپ هست ولی من نفهمیدم چی میگه!
    از توضیحتون ممنونم. یه بحثم راجع بهش باز کردم.
    شما هم اگه لطف کنین بازم اگه نکته و توضیحی داشتین همینجوری به زبون ساده بزارین خیلی ممنون میشم.
    دارم یه چیزایی می فهمم. :nice:
    2010/10/21
    19
    3

آیا اسیلاتور برق دی سی رو به شکل موج متناوب با فرکانس مشخص تبدیل می کنه؟ یا با برق ای سی هم کار می کنه؟
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Student_of_Computer
    آيا اسيلاتور برق دي سي رو به شکل موج متناوب با فرکانس مشخص تبديل مي کنه؟ يا با برق اي سي هم کار مي کنه؟
    ببين اسيلاتورهاي الکترونيکي خيلي ساده تر از اين حرفان. تو يه مدار رو با يه ترانزيستور و يه سري خازن و سلف در نظر بگير (شبيه همونايي که تو کتاب الکترونيک هست)، حالا حساب کن خروجي اين مدار ساده، ميشه يه ولتاژ سينوسي يا همون ac خودمون.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2010/10/21
    19
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
    ببين اسيلاتورهاي الکترونيکي خيلي ساده تر از اين حرفان. تو يه مدار رو با يه ترانزيستور و يه سري خازن و سلف در نظر بگير (شبيه همونايي که تو کتاب الکترونيک هست)، حالا حساب کن خروجي اين مدار ساده، ميشه يه ولتاژ سينوسي يا همون ac خودمون.
    منظور من ورودی بود. می خواستم بدونم ورودی اسیلاتور ها حتمی باید دی سی باشه؟
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Student_of_Computer
    منظور من ورودي بود. مي خواستم بدونم ورودي اسيلاتور ها حتمي بايد دي سي باشه؟
    متوجه منظورت شدم. براي همين هم اين توضيح رو دادم. ببين، اين چيزي که تو منظورت هست اصلاً تو اسيلاتور وجود نداره. يعني قرار نيست ما بهش يه سيگنالي بديم، اون ورداره ازش سينوسي در بياره. ولتاژ DC که به عنوان ورودي ميگم، در واقع همون VCC و GND که توي الکترونيک داريم. در واقع همون تغذيه مدار. تغذيه که ac نميشه
    فکر کنم کامل توضيح دادم، اسيلاتور يه مداريه که وقتي تغذيه رو بهش وصل مي کني خودش توي خروجي موج سينوسي ميده.
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24