اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اموزش استپر موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اموزش استپر موتور

سلام.!
    میدونم این موضوع تکراریه ولی خیلی تو سایت گشتم هیچ توضیح خوبی نبود همه به صورت کلی گفتن..میخواستم نحوه کار استپر موتورها را بدونم یعنی هر سیمش چیکار میکنه و چه طوری به میکرو وصل کنم و چه طور باید برنامه بریزم واسش! و چه طوری میشه اونو راه اندازی کرد با شکل اگر توضیح بدین ممنون میشم....
    راستییییییی من زبان c و با codevision کار کردم
    بازم از لطف دوستان پیشا پیش ممنونم

پاسخ : اموزش استپر موتور

نمی خوام نا امیدت کنم ولی ساخت یک کنترلر استپر موتور گاو نر می خواهد و مرد کهن
    اول اینو بگم که اونایی که با میکرو و یک بافر یک کنترلر استپر موتور ساختن گشتاور موتور تا یک دهم گشتاور اصلی موتور است و سرعت اون از 40 دور دردقیقه بیشتر نمی شه
    ولی استپر موتور ها قادرند با گشتاور نامی تا سرعت 1500 درور در دقیقه و با گشتاور یک دهم با سرعت 7000 هزار دور دردقیقه تا 12000 هزار درور دردقیقه بچرخن
    این مقاله رو کلمه به کلمه بخون ذهنت باز باز میشه

http://www.robotstorehk.com/AN-828.pdf
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      نمی خوام نا امیدت کنم ولی ساخت یک کنترلر استپر موتور گاو نر می خواهد و مرد کهن
      اول اینو بگم که اونایی که با میکرو و یک بافر یک کنترلر استپر موتور ساختن گشتاور موتور تا یک دهم گشتاور اصلی موتور است و سرعت اون از 40 دور دردقیقه بیشتر نمی شه
      ولی استپر موتور ها قادرند با گشتاور نامی تا سرعت 1500 درور در دقیقه و با گشتاور یک دهم با سرعت 7000 هزار دور دردقیقه تا 12000 هزار درور دردقیقه بچرخن
      این مقاله رو کلمه به کلمه بخون ذهنت باز باز میشه

http://www.robotstorehk.com/AN-828.pdf
      از توجهت ممنون مقاله فارسی بدرد بخور نداری؟
      از این که سر در نیوردم!!!!:دی

دیدگاه

فکر نکنم کسی تو ایران کنترلر استپ موتور بدون استفاده از 2 آی سی l297 و l298 ساخته باشه
        تا مقاله فارسی هم باشه انگلیسی شما چطور مقاله خوبه دیگه اگر می خوای با دم شیر بازی کنی
        دولا دولا نمی شه
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

اصولا استپر موتور ها نیروی تولیدی زیادی ندارند و باید یه گیربکس سرشون وصل بشه و کلا به دو دسته تقسیم می شن 1.8 درجه و 1.6 درجه.
          که شمای کلیشون به این صورت هست که شامل یک آهنربا در وسط و 4 سلف در اطراف هستند و با دادن هر پالس به هر سلف بسته به نوع موتور شافت می چرخه.امید وارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
          quand on veut,on peut...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
            فکر نکنم کسی تو ایران کنترلر استپ موتور بدون استفاده از 2 آی سی l297 و l298 ساخته باشه
            تا مقاله فارسی هم باشه انگلیسی شما چطور مقاله خوبه دیگه اگر می خوای با دم شیر بازی کنی
            دولا دولا نمی شه
            L298
            L293
            quand on veut,on peut...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
              دولا دولا نمی شه
              مرسی.....ولی خیلی نا امیدم کردی:(کلی امید وار بودم بتونم!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keyvan majidi
                اصولا استپر موتور ها نیروی تولیدی زیادی ندارند و باید یه گیربکس سرشون وصل بشه و کلا به دو دسته تقسیم می شن 1.8 درجه و 1.6 درجه.
                که شمای کلیشون به این صورت هست که شامل یک آهنربا در وسط و 4 سلف در اطراف هستند و با دادن هر پالس به هر سلف بسته به نوع موتور شافت می چرخه.امید وارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
                ایوللللللللللل
                یعنی اگر یک 1 را بین سلفها شیفت بدم میتونم حرکتش بدم؟!
                شکل ندارین از طریقه سیمهاش که به avr وصل بشه یا یک برنامه ساده با c ?
                ممنون از لطفتون
                راستی l298 l293 به چه کاری میان و چی هستن اصلا میشه توضیح بدین؟ممنون دوست من

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
                  مرسی.....ولی خیلی نا امیدم کردی:(کلی امید وار بودم بتونم!!!
                  نا امید واسه ی چی دوست عزیز فکر نمی کنم انقدرهام دیگه کاره مشکلی باشه :agree:
                  quand on veut,on peut...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keyvan majidi
                    نا امید واسه ی چی دوست عزیز فکر نمی کنم انقدرهام دیگه کاره مشکلی باشه :agree:
                    اخه دوستمون aliila اول گفت گاونر!! میخواد بدم گفت شتر سواری............
                    :دی
                    اگه یکم توضیح بیشتر بدین سعی میکنم بفهمم
                    ممنون بازم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
                      ایوللللللللللل
                      یعنی اگر یک 1 را بین سلفها شیفت بدم میتونم حرکتش بدم؟!
                      شکل ندارین از طریقه سیمهاش که به avr وصل بشه یا یک برنامه ساده با c ?
                      ممنون از لطفتون
                      راستی l298 l293 به چه کاری میان و چی هستن اصلا میشه توضیح بدین؟ممنون دوست من
                      دقیقا همینطوره
                      و بسته به نوع شیفت دادن 1 و 0 در هر سلف می تونید حرکت راست گرد یا چپ گرد بودن موتور را کنترل کنید که البته این کار با استفاده از میکرو امکان پذیر هست.
                      quand on veut,on peut...

دیدگاه

سعی می کنم با شکل توضیح بدم :read:
                        quand on veut,on peut...

دیدگاه

فکر میکنم آقای aliila یه ذره که نه خییییییییییییییییییییییییییلی تند رفتن.چون راه اندازی استپ موتور هیچ کاری نداره. شما چطوری برنامه یه چشمک زن 4 تایی که یکی روشن شه و بعد خاموش و بعدی روشن شه. واسه استپ هم همین برنامر باید بنویسین.فقط باید یا با ترانزیستور وصلش کنین به میکرو یا l298.سخت بود/؟!!!!!
                          طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                            فکر میکنم آقای aliila یه ذره که نه خییییییییییییییییییییییییییلی تند رفتن.چون راه اندازی استپ موتور هیچ کاری نداره. شما چطوری برنامه یه چشمک زن 4 تایی که یکی روشن شه و بعد خاموش و بعدی روشن شه. واسه استپ هم همین برنامر باید بنویسین.فقط باید یا با ترانزیستور وصلش کنین به میکرو یا l298.سخت بود/؟!!!!!
                            ایولللللل
                            ترانزیستور را باید کجا استفاده کنم و چه ترانزیستوری؟
                            L298 یه نوع ترانزیستوره؟!!!
                            کارشو میشه توضیح بدین؟
                            و اگر پایه های موتور هم بگین که هرکدوم چی هستند با شکل خیلی دیگه لطف کردین.......واقعا ممنونم خیلی خوب گرفتم
                            :: :applause: :wow: :wow: :nice: :nice:

دیدگاه

برای راه اندازی استپ موتور از آی سی های سری ULN مثل ULN2803 استفاده کنی خیلی ارزونتر از L298 میشه ! حتی راه اندازیش هم راحتر و کم دردسرتر
                              مدارش هم سرچ کنی پیدا میشه...
                              https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X