اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زیبایی در مونتاژ مدار چاپی و مسائل مربوطه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زیبایی در مونتاژ مدار چاپی و مسائل مربوطه

سلام من نمیدونم جای این تایپیک کجاست به هر جا که خوبه انتقالش بدید
    ولی من میخوام اینجا در مورد اینکه چجوری یه برد مونتاژ شده با کلاس بیرون بدیم یا مسائلی که رومون نمیشه جاهی دیگه بپرسیم صحبت کنیم :agree:
    من چند تا سوال ازتون داشتم
    1- این پین هدر های 2*40 رو چجوری میشه خوب و تمیز برید؟من هر کار کردم بی ریخت دراومد چند تا تیکه از فلزای توش بیرون اومد
    2- این سیم فلت هارو چجوری توی این سوکت سیاها پرس میکنید؟من هر بار با میخ و چکش و ... میفتم به جونش آخرشم میشکنه
    3- پین هدر نرگی بلند وجود داره؟این LCD های کارکتری رو چجوری روی برد میزارند؟

پاسخ : زیبایی در مونتاژ مدار چاپی و مسائل مربوطه

1- فقط باید از دو طرف شکاف باید فشار بدین تا بشکنه اگه نمیتونین اینکارو بکنین بهتر یه کم با سیم چین به شکاف فشار وارد کنین راحت میشکنه.
    2-باید از دو طرف آروم آروم انبردست رو فشار بدین تا بره داخل اگه یه طرف رو زیاد فشار بدین میشکنه.ولی وقتی شکست میتونین با چسب قطره ای محکمش کنین.
    3- لازم نیست دنبال همچین چیزی باشید شکل پایین رو ببینید.

It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
      1- فقط باید از دو طرف شکاف باید فشار بدین تا بشکنه اگه نمیتونین اینکارو بکنین بهتر یه کم با سیم چین به شکاف فشار وارد کنین راحت میشکنه.
      نرگی نه مادگی رو میگم
      نوشته اصلی توسط رضا شفقی
      2-باید از دو طرف آروم آروم انبردست رو فشار بدین تا بره داخل اگه یه طرف رو زیاد فشار بدین میشکنه.ولی وقتی شکست میتونین با چسب قطره ای محکمش کنین.
      از کدوم طرف؟
      نوشته اصلی توسط رضا شفقی
      3- لازم نیست دنبال همچین چیزی باشید شکل پایین رو ببینید.

منظورم بلند تر از اینه برای پیچ و مهره گذاشتن روی LCD باید چیکار کرد؟
      میخوام مدار زیر LCD باشه
      یه سوال دیگه
      LCD2*8 از کدوم وریه؟

دیدگاه

با سلام
        تفکیک یا خرد نمودن پین هدر 2*40 مادگی:
        ابزار مورد نیاز : دم باریک - سیم چین برق - سوهان تخت - مسواک.

- به تعداد پین مورد نظر از یک سمت در نظر می گیرید و 2 پین فلزی بعدی را با دم باریک از جا در می آورید ، (مثلا هدف داشتن 2*8 است، محل 9 و روبرویی آن را از جا در آورید)
        - پین هدر را با سیم چین در محل 2 پین خالی برش می دهید و جدا می کنید ( دقت کنید لیه برش سیم چین ، عمود با راستای طولی پین هدر باشد ).
        - با چسب نواری یا برچسب روی سوراخهای پین هدر را بپوشانید سپس با سوهان تخت ، لبه های پین هدر را پرداخت کنید.
        - با فرچه یا مسواک پلیسه پلاستیکی را تمیز کنید و چسب را جدا کنید.

پرس کانکتور IDC و کابل تخت:
        - به وسیله چار مناسب این کار که دربازار موجود است انجام می شود ( proskit با قیمت کمتر از 10000 تومان ).
        - از گیره رو میزی کوچک نیز استفاده می توانید کنید ( از 2000 تا 10000 تومان ) و کانکتور IDC و کابل تخت بین دو فک قرار می گیرد.
        - از دو تکه تخته بزرگ که در یکی گودی مناسب تعبیه شده و کانکتور IDC و کابل تخت پس از تنظیم بین آنها می گیرد و با چکش پلاستیکی یا نیروی دست می توانید نیرو اعمال کنید.

پین هدر نری به ارتفاع 2 و 2.5 و 3 و 4 سانتی متر و با قیمت چند برابر معمولی در بازار موجود است.

با سپاس

گشتی در لاله زار
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
          سلام من نمیدونم جای این تایپیک کجاست به هر جا که خوبه انتقالش بدید
          ولی من میخوام اینجا در مورد اینکه چجوری یه برد مونتاژ شده با کلاس بیرون بدیم یا مسائلی که رومون نمیشه جاهی دیگه بپرسیم صحبت کنیم :agree:
          من چند تا سوال ازتون داشتم
          1- این پین هدر های 2*40 رو چجوری میشه خوب و تمیز برید؟من هر کار کردم بی ریخت دراومد چند تا تیکه از فلزای توش بیرون اومد
          2- این سیم فلت هارو چجوری توی این سوکت سیاها پرس میکنید؟من هر بار با میخ و چکش و ... میفتم به جونش آخرشم میشکنه
          3- پین هدر نرگی بلند وجود داره؟این LCD های کارکتری رو چجوری روی برد میزارند؟
          دوست عزیز برای مادگی پین هدر باید با موکت بر کار کنین،با موکت بر هر کجا رو که دوس داشتین میتونین برش بدین
          موفق باشین

دیدگاه

بدون دم و دستگاه و بدون تلفات نمیشه؟

دیدگاه

با سیم چین هم راحت تره هم خطرش کمتره تنها نکته اینه که اگه قراره 10 تا سوکت باشه شما از پایه 11 با سیم چین بچین ... معمولا یکی آخری خراب میشه ...
              برای کابلهای فلت - IDC بهتره از چار مخصوص اون استفاده کنی ( البته یکی به ما انداختن 11 هزارتومن )
              آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
              تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
              آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
              هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X