اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث در مورد رگولاتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بحث در مورد رگولاتور

بسیار ممنونم از شما این طوری که از پاسخ های دوستان گلم بر می آد تقریبا نمیشه یک خروجی ولتاژ متغیر بدون افت شدت جریان داشت درست میگم؟در مورد روگولاتور فکر نمیکنم بشه با روگولاتور خروجی متغیر گرفت...من میخوام out put ولتاژ رو از بیرون کنترل کنم یعنی تو رنج 4 تا 8 ولت خروجی دلخواه بگیرم...پس من قید شدت جریان رو باید بزنم... حالا یهخ راهنمایی میفرمایید که با چه وسیله ای میتونم این کارو بکنم؟مقاومت متغیر دیجیتالی داریم؟که بشه بهش به عنوان وردودی ولتاژو داد و اونم ولتاژ دلخواه رو پس بده...بسیار ممنونم....

پاسخ : بحث در مورد رگولاتور

نوشته اصلی توسط iman.lotus
    بسیار ممنونم از شما این طوری که از پاسخ های دوستان گلم بر می آد تقریبا نمیشه یک خروجی ولتاژ متغیر بدون افت شدت جریان داشت درست میگم؟در مورد روگولاتور فکر نمیکنم بشه با روگولاتور خروجی متغیر گرفت...من میخوام out put ولتاژ رو از بیرون کنترل کنم یعنی تو رنج 4 تا 8 ولت خروجی دلخواه بگیرم...پس من قید شدت جریان رو باید بزنم... حالا یهخ راهنمایی میفرمایید که با چه وسیله ای میتونم این کارو بکنم؟مقاومت متغیر دیجیتالی داریم؟که بشه بهش به عنوان وردودی ولتاژو داد و اونم ولتاژ دلخواه رو پس بده...بسیار ممنونم....
    چرا از lm317 استفاده نمیآ‌کنی؟

دیدگاه

درود بسیار ممنونم
      اما دو تا مدار دیدم خیلی حجم زیادی داشتن..در ضمن تو مدار ساده روگولاتور داغ میکرد که مجبور شده بودن یا هیتسینک بذارن یا اینکه یک ترانزیستور تو راه روگولاتور بذارن تا روگولاتور داغ نکنه اگه یه مدار ساده سراغ دارید یا اینکه نظری در این مورد دارید ممنون میشم بگید تا استفاده کنیم....ولی من رفتم دیدم خیلی قطعه جالبی هست این روگولاتور دقیقا همون چیزی هست که من میخواستم... :agree: بسیار ممنون میشم یه مدار ساده برام بذارید...من نمیخوام رنج 1 تا 25 ولت هم بده برای من رنج 1 تا 6 هم کافیه...ورودی هم 220 ac...
      بدرود

دیدگاه

هیت سینک که حتما باید بزاری
        اگه جریانت کمتر از 1 آمپره، همین رگولاتور ها جواب میآ‌دن. اگه بیشتره باید از نوع قابلمه ای استفاده کنی و اگه جریانت خیلی زیاده، باید از یه ترانزیستور مثبت کمکی استفاده کنی
        همه چیز بستگی به جریانی داره که میآ‌خوای بکشی
        رگولاتور های سوئیچینگ مثل lm2576 هم هستند که قیمتشون گرونتره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
          هیت سینک که حتما باید بزاری
          اگه جریانت کمتر از 1 آمپره، همین رگولاتور ها جواب میآ‌دن. اگه بیشتره باید از نوع قابلمه ای استفاده کنی و اگه جریانت خیلی زیاده، باید از یه ترانزیستور مثبت کمکی استفاده کنی
          همه چیز بستگی به جریانی داره که میآ‌خوای بکشی
          رگولاتور های سوئیچینگ مثل lm2576 هم هستند که قیمتشون گرونتره.
          درود به شما دوست عزیز
          میشه منو تو نحوه بستن این روگولاتور راهنمایی بفرمایید چون من تازه کارم :nerd: و هیچی از روگولاتور نمیدونستم ونمیدونم و ممنونم از شما که منو راهنمایی کردید و این قطعه رو معرفی کردید به من...اگر مقدور هست به من بگید که چه طوری این قطعه رو باید نصب کنم؟ممنون

دیدگاه

معمولی یا سوئیچینگ؟

حداکثر جریان مصرفی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
              معمولی یا سوئیچینگ؟

حداکثر جریان مصرفی؟
              معمولی حداکثر شدت عبوری 750 میلی آمپر هست...
              ممنونم
              راستی فرق روگولاتور معمولی با سوییچینگ چیه؟ :redface:

دیدگاه

بهترین مرجع دیتاشیته: http://www.national.com/profile/snip.cgi/openDS=LM317
                فقط باید بگم بعد از رگولاتور از خازنآ‌های ظرفیت بالا استفاده نکن.(هیت سینک فراموش نشه)
                رگولاتورهای سوئیچینگ یه فیدبک از خروجی دارن که باعث میآ‌شه ولتاژ خروجی دایما کنترل و تصحیح بشه(توی شکل پایین معلومه). از نظر مصرف توان،دقت و پایداری هم از رگولاتورهای معمولی بهتر هستن

انواع رگولاتورهای سوئیچینگ:
                http://www.national.com/mpf/LM/LM2576.html#Overview

دیدگاه

100 میکرو هانری :cry2: :cry2: :cry2: من از سلف متنفرم چون دستو پا گیره ولی اینو می سازم چی بزنم به جای سلف :eek:
                  [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

کجاش دست و پا گیره؟
                    خب نذار

دیدگاه

داداش سلف کشکه مگه ؟ :eek:
                      خوب اگه نذارم کار نمی کنه چون انرژی رو سلفه میره به خرو جی :cry2:
                      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                        داداش سلف کشکه مگه ؟ :eek:
                        خوب اگه نزارم کار نمی کنه چون انرژ رو سلفه میره به خرو جی :cry2:
                        فکر میآ‌کنم برای گرفتن نویز باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67

بهترین مرجع دیتاشیته: http://www.national.com/profile/snip.cgi/openDS=LM317
                          فقط باید بگم بعد از رگولاتور از خازنآ‌های ظرفیت بالا استفاده نکن.(هیت سینک فراموش نشه)
                          رگولاتورهای سوئیچینگ یه فیدبک از خروجی دارن که باعث میآ‌شه ولتاژ خروجی دایما کنترل و تصحیح بشه(توی شکل پایین معلومه). از نظر مصرف توان،دقت و پایداری هم از رگولاتورهای معمولی بهتر هستن

انواع رگولاتورهای سوئیچینگ:
                          http://www.national.com/mpf/LM/LM2576.html#Overview

اقا عالی بود مرسی
                          ولی یه موضوع هست این input ولتاژهارو میشه توضیح بدید؟ اگه input من برق شهر یا برق dc باشه برا روگولاتور و مدار فرقی نمیکنه؟یعنی اگر ولتاژمن مثلا 30 ولت یا 220 ولت باشه فرقی نمیکنه میتونم ورودی رو هر کدوم رو که دوست دارم داشته باشم؟وروودی هرچی باشه خروجی همون چیزی هست که میخوام؟چون تو مدار اول اومده گفته input بزرگتر مساوی 28 ولت...dc یا ac تعیین نکرده...یا تو شوییچینگ گفته اینپوت باید dc باشه یه توضیح میدین در این رابطه؟ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman.lotus
                            ولی یه موضوع هست این input ولتاژهارو میشه توضیح بدید؟ اگه input من برق شهر یا برق dc باشه برا روگولاتور و مدار فرقی نمیکنه؟یعنی اگر ولتاژمن مثلا 30 ولت یا 220 ولت باشه فرقی نمیکنه میتونم ورودی رو هر کدوم رو که دوست دارم داشته باشم؟وروودی هرچی باشه خروجی همون چیزی هست که میخوام؟چون تو مدار اول اومده گفته input بزرگتر مساوی 28 ولت...dc یا ac تعیین نکرده...یا تو شوییچینگ گفته اینپوت باید dc باشه یه توضیح میدین در این رابطه؟ممنونم
                            نوع ورودی هر دو dc هست.
                            هر کدوم هم یه مینیمم و ماکسیمم ولتاژ ورودی مجاز دارن.واسه سوئیچینگ min=7volt و max=40volt (در نوع HV ماکسیمم 60 ولت)
                            تو رگولاتور معمولی فکر میکنم 3 و 40 ولت باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
                              نوع ورودی هر دو dc هست.
                              هر کدوم هم یه مینیمم و ماکسیمم ولتاژ ورودی مجاز دارن.واسه سوئیچینگ min=7volt و max=40volt (در نوع HV ماکسیمم 60 ولت)
                              تو رگولاتور معمولی فکر میکنم 3 و 40 ولت باشه.
                              آقا ممنونم
                              روگولاتور سوییچینگی وجود داره که رنجش از 3 تا 40 یا کمتر باشه؟روگولاتور دیجیتالی هم داریم؟
                              یه سوال دیگه یعنی اگه من از ولتاژ 3 تا 40 اعمال کنم تو خروجیش تغییری حاصل نمیشه و همواره ولتاژ دلخواهمو میده بیرون؟یعنی اگه 25 ولت بدم یا 4 ولت بدم براش فرقی نمیکنه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X