اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل آنالوگ به دیجیتال 16 بیتی AVR?

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل آنالوگ به دیجیتال 16 بیتی AVR?

آیا میکروکنترلرهای AVR مبدل آنالوگ به دیجیتال 16 بیتی دارند؟
    Xmega ها چطور؟
    اگر نیست بهتربن و با کیفیت ترین آی سی آنالوگ به دیجیتال کدومه؟

پاسخ : مبدل آنالوگ به دیجیتال 16 بیتی AVR?

من که تو سری های معمولی مگا 10 بیتی بیشتر ندیدم :angry:
    ما هم می خواهیم بدونم هست یانه تو نت هم می خوندم که مال xmega 12 بیتی هست :cry2:
    جای این دوتا کلمه عوض نشد 12 و ایکمگا
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

دقت داشته باشین مبدل 12 بیتی برای خیلی کارها فوق العاده است (با دقت حدود 1.2 میلی ولت در مرجع 5 ولت) و شاید استفاده از 16 بیت (با دقت 76 میکرو ولت در مرجع 5 ولت) هر جایی لازم نباشه.
      دقت بفرمایید (76 مــــــیـــکرو ولت )

دیدگاه

من یه جا دیده بودم که با همین میکرو معمولی ADC 16 بیتی درست کرده بودند.از مقایسه کننده ی آنالوگ میکرو و تایمر یک(16بیتی) استفاده شده بود. طرز کارش هم این جوری بود که:
        میکرو یه پالس(از خروجی تایمر) از یکی از خروجی هاش به یه خازن میفرستاد.(دقت کنید که با هر پالس شارژو ولتاژخازن هم افزایش پیدا میکنه) .بعد ولتاژ این خازن و ولتاژ ورودی رو با هم مقایسه می کرد.هرموقع ولتاژخازن از مقدار ولتاژورودی بیشتر بود,مقدار تایمر همون مقدار دیجیتال ولتاژورودی به صورت 16 بیتی هست.
        این کار زمان بندی دقیقی نیاز داره و باید با نمودار های شارژخازن هم آشنا باشی.
        اینو گفتم که بدونی میشه بدون ADC هم تبدیل آنالوگ به دیجیتال رو انجام داد.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
          من که تو سری های معمولی مگا 10 بیتی بیشتر ندیدم :angry:
          ما هم می خواهیم بدونم هست یانه تو نت هم می خوندم که مال xmega 12 بیتی هست :cry2:
          جای این دوتا کلمه عوض نشد 12 و ایکسمگا
          باید بگم که سری A1 مشکل داره و فقط از 10 بیتش میشه استفاده کرد :agree:

دیدگاه

سلام....
            من دنبال یه ADC میگردم که 16 بیتی باشه و زمان کانورتش هم کم بین 1-7 میکرو و حداقل دو کانال (اگه تک کانال بود هم عیرادی نداره) قیمتش هم مناسب باشه این ADC رو برای کار با سیگنال صوت می خام همچین چیزی هست البته با قیمت مناسب یه چنتا پیدا کردم ولی قیمتاشون شیدی بالاست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X