اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کپی کردن برنامه avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کپی کردن برنامه avr

سلام دوستان می خواستم بدونم آیا با کپی کردن برنامه avr آیا حافظه EEPRAM هم کپی می شود یا خیر
    ا همه مسافريم پس بياييد به هم كمك كنيم

پاسخ : کپی کردن برنامه avr

نوشته اصلی توسط golden
    سلام دوستان می خواستم بدونم آیا با کپی کردن برنامه avr آیا حافظه EEPRAM هم کپی می شود یا خیر
    سلام
    دوست عزیز کپی نمی شود.مگر اینکه خودت یک سری تنظیمات که مربوط به کامپایلر است رو انجام بدی.
    میشه بگید با چه کامپایلری یا نرم افزار پروگرامری کار می کنید؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز من با پروگرمر superpro 3000u کار می کنم ولی من برای اطلاعات خودم این سوال را پرسیدم حالا منظورتان از تنظیمات چه تنظیمات هنگام پروگرم کردن یا تنظیمات هنگام خواندن یا کپی کردن ممنون می شم اگه برام تنظیمات را توضیح بدید.

دیدگاه

معمولا تو خواندن و نوشتن قسمت برنامه دو تا جا هست یکی قسمت eeprom که با پسوند *.eep ذخیره میشه تو کامپیوتر یه فایل دیگه با پس وند *.hex اونم مربوط به خود برنامه هستش داداش
        تو نوشتن ای سی avr خودت انتخاب می کنی که فقط برنا مه رو بنویسه یا قسمت eeprom رو هم بنویسه :nerd:
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

با سلام عزیز دل برادر سوال من را کامل بخون منظور من فایل هایی که توسط کامپایلر ساخته می شه نیست بلکه منظور من اینه که اگه ما از یک آی سی پروگرم شده backup بگیریم قسمت eerom آن هم کپی میشه یا خیرچون من یک آی سی دارم وقتی کپی از آن می گیرم و روی آی سی می ریزم کار نمی کنه ولی خود آی سی اصلی راحت کار می کنه دلیل سوال من اینه.
          و می خواستم بپرسم چگونه میشه روی آی سی قفل گذاشت بدون اینکه آی سی عیب پیدا کنه بدون دست زدن به رجیسترهای آی سی چون معمولا با دستکاری فیوزبیتها آی سی نیز خراب می شه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط golden
            با سلام عزیز دل برادر سوال من را کامل بخون منظور من فایل هایی که توسط کامپایلر ساخته می شه نیست بلکه منظور من اینه که اگه ما از یک آی سی پروگرم شده backup بگیریم قسمت eerom آن هم کپی میشه یا خیرچون من یک آی سی دارم وقتی کپی از آن می گیرم و روی آی سی می ریزم کار نمی کنه ولی خود آی سی اصلی راحت کار می کنه دلیل سوال من اینه.
            و می خواستم بپرسم چگونه میشه روی آی سی قفل گذاشت بدون اینکه آی سی عیب پیدا کنه بدون دست زدن به رجیسترهای آی سی چون معمولا با دستکاری فیوزبیتها آی سی نیز خراب می شه
            سلام
            دوست عزیز شما وقتی از میکرو read می کنید فقط از حافظه فلش اطلاعات را می خواند و یک فایل hex به شما می دهد که این هیچ اطلاعاتی از حافظه eeprom در داخلش نیست.
            حالا اگر شما می خواهید اطلاعات حافظه eeprom را بخوانید باید از گزینه read eeprom استفاده کنید باید یک همچین چیزی تو نرم افزار پروگرامر شما باشه.
            اگر می تونید نرم افزار رو یک جا پلود کنید و لینک دانلود بدید تا من نگاه کنم و دقیق بهتون بگم باید چی کار کنید.
            موفق باشید

دیدگاه

خوب داداش گلم منم اینو گفتم ولی داداش منو زد :angry: :cry2:
              تو reed و Writer دو تا فایل و دو تا بخش هست یکی فلشه یکی eeprom :cry2: :bye
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X