اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش تغریف vcc و gnd در پروتل 99se

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش تغریف vcc و gnd در پروتل 99se

ببخشید من موقعی که می خوام sch رو به pcb تبدیل کنم بعد از لود کردن نت لیست در پی سی بی منابع تغذیه ارور میدن نمی دونم با ید کار خاصی برای تعریف اونا انجام بدم یا نه با تشکر :question: :bye
    دوباره می سازمت وطن اگر چه با استخان خویش

پاسخ : روش تغریف vcc و gnd در پروتل 99se

سلام
    تعریف خاصی که لازم نداره .... فقط دقت کن که از منابع simulation استفاده نکنی. فقط VCC و GND و اگه لازم باشه ، VCC-

دیدگاه

دوست عزیز
      اگه مدارت چند ولتاژ مختلف داره مثلا ( 12 و 5 و 5- و ...)
      حتما روی ic ها با دابل کلیک و فعال کردن گزینه hidden pins پین های مخفی از جمله vcc , gnd رو نمایان کن و ولتاژ مورد نظر رو بهشو ن وصل کن
      موفق باشی
      اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

یعنی ولتاژ ها رو به جای vcc بنویسم یا اینکه یه پورت باید تعریف کنم :question: :bye

دیدگاه

دوست عزیز
          با اون کاری که گفتم فقط پین های مخفی نمایان می شه ( توی SCH) بعد میتونی اون پایه رو به ولتاژ مورد نظر وصل کنی
          من یک بار چون این کار رو نکردم تمامی IC  های TTL  سوخت چون  نرم افزار تمام VCC  ها رو به +12 وصل کر ده بود نه +5
          ببین توی فیبرت اصلا دو تا ولتاژ با سطح مختلف داری یا نه
          اگه داری این توضیحاتی که بهت دادم به دردت می خوره ولی اگه همه مدارت مثلا با 5 ولت کار می کنه نیازی به این کار نیست
          موفق باشی
          اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

من دو تا l298 دارم که با 12 کار میکنه واسه استپد موتوره موندم اونارو چطوری وصل کنم
            یکم پر روییه ولی میخوام خواهش کنم که اگه ممکنه مدار شماتیکو که رفع عیب شده بزارم که هر کی میتونه تبدیل کنه مدارم یه ره گیر خورشیده که موقعیت خورشیدو پیدا میکنه و رو به اون ور وای میسته

دیدگاه

اینو یه نگاه بنداز
              http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/L/2/9/8/L298.shtml

دیدگاه

من مشکلی با خود ای سی ندارم ولی نمی دونم چتوری باید ولتاژی غیر از vcc رو وصل کرد تا موقع تبدیل به pcb مشکلی پیش نیاد در ضمن ممنون از همه کسایی که به ما تازه کارا کمک میکنند :job: :bye

دیدگاه

از تو property قطعه show hidden pins با اینکار پایه های vcc و gnd قطعه دست خودتن تا هر جا بخوای وصلشون کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X