اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک درمورد ساخت یک دستگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک درمورد ساخت یک دستگاه

عرض سلام خدمت دوستان من میخواستم یک دستگاهی بسازم که با فشار دادن دکمه های مختلف پیغام های صوتی مختلفی رو پخش کنه خواستم درموردش به من کمک کنید واینکه بگید چطوری شروع کنم؟
    با تشکر فراوان وعرض تبریک عید.

پاسخ : کمک درمورد ساخت یک دستگاه

سلام دوست عزیز
    میشه در مورد دستگاهی که می خواهی اطلاعات بیشتری قرار بدی
    در مورد اینکه چیکار باید انجام بده و در کجا می خواهی استفاده کنی ؟
    لطفا به صورت مختصر توضیح بده. :nerd:

دیدگاه

میتونی از آی سی های winbond که مخصوص اینکاره استفاده کنی. یا با یه avr اطلاعات صوتی رو از روی یک mmc بخونی و روی یک dac بفرستی. کیبردش هم که کاری نداره.

دیدگاه

من چنتا سوال دارم!
        چه نوع حافضه mmc؟
        ای سی خاصی داره یا همین مموری های معمولیو میگین؟ :question:
        ضمنا اگه ممکنه dac رو هم توضیح بدین.من نمیدونم چیه
        ممنون میشم.
        کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم

دیدگاه

همین مموری های معمول توی بازار. حداکثر سرعتشون به 20 مگا هرتز روی spi هم میرسه. منظورم از DAC هم مبدل دیجیتال به آنالوگ بود که البته راحتترینشون یک پل مقاومتیه. کافیه صوت مورد نظرت رو بصورت 8 بیتی مونو ذخیره کنی و بعد از خوندن اون از روی mmc با توجه به فرکانس نمونه برداری صوتی روی DAC بفرستی. فقط یک مدار تقویت کننده هم میخوای. و مهمتر از همه یک بلندگو!!!

دیدگاه

میشه یه خواهش کنم..؟ :rolleyes:
            ممکنه یه مدار ساده که یه اهنگو از رو مموری اجرا میکنه برام بزارین؟؟
            نقاشیشم باشه کافیه واسم.فقط اسم قطعه ها و اینکه چی به چی وصل میشه میخوام.
            البته فککنم بعدش تازه سوالام شورو بشه ها!!
            میخوام یاد بگیرم!
            میشه؟!
            کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم

دیدگاه

شدن که میشه. البته این چند وقته من یکی سرم خیلی شلوغه. شرمنده. ولی بهتره توی وب دنبال mp3 player با avr و اینجور چیزا بگردی مطمئنم چیزای خوبی پیدا میکنی. توی فروم هم دنبال کار با mmc و اینجور چیزا بگردی میتونی براحتی با هم جفت و جورشون کنی. یک سری هم به سایت هایی مثل epanorama.net بزن.
              شاید هم اگر mmc برات کند بود بتونی از حافظه dram برای نگهداری موقت متن صوتی ات استفاده کنی. بهر حال challenge خوبی میشه.
              (لا اقل از دید من که بیرون گود وایسادم!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X