اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی رسم Layout در ADS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی رسم Layout در ADS

سلام

کسی در این رابطه تجربه ای داره؟ یه مدار رو که در محیط شماتیک ADS طراحی شده چطور میشه Layout رو براش رسم کرد؟

اگه فایلی که مراحل طراحی Layout یه مدار ساده و همچنین چگونگی شبیه سازیه اون رو در محیط ADS, Layout نشون بده معرفی کنین ممنون میشم.
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم

پاسخ : چگونگی رسم Layout در ADS

سلام .شما کارتون درست شد ؟
    من هم باید در Ads iهمین کارا انجام بدم ولی نمی دونم چه طوری؟
    می تونید راهنماییم کنید
    دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

سلام
      بله تقریبا کارم راه افتاد اما layout رو با L-edit کشیدم.
      یه مقدار توضیح بیشتر بدین از کارتون شاید بتونم کمکی کنم.
      از چه pallete و قطعاتی برای شماتیک مدارتون استفاده کردین؟
      فقط قصدتون رسم layout تقریبی مدار هست یا اینکه میخواین post-simulation انجام بدین؟

دیدگاه

من چیز زیادی نمی دونم باید LAYOUT را برای یک LNA بکشم
        کلی هم سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
        باید post simulation هم انجام بدم
        دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

یعنی الان یه مدار LNA رو تو شماتیک سیموله کردین؟
          اگه اره که خوب مدار رو با چه المان هایی بستین؟

دیدگاه

از ترانزیستور ،سلف و خازن و مقاومت

دیدگاه

این رو که میدونم خلاصه یه مدار LNA از این المان ها تشکیل میشه منظوره من این بود که این المان ها رو از چه پلتی استفاده کردین یعنی designkit خاصی رو نصب کردین و از المان های اون استفاده کردین یا نه مثلا از پلت lumped component استفاده کردین؟
              نوشته اصلی توسط seda...
              از ترانزیستور ،سلف و خازن و مقاومت

دیدگاه

سلام
                نه از umped component استفاده کردیم

دیدگاه

سلام
                  خوب lumped component ها مدل ایده آل و غیر عملی المان ها هستن در این صورت اگه که بخواین post-simulation انجام بدین نتایج مطمئنا با نتایج شبیه سازی شماتیک مدارتون مشابه در نمیاد ضمن اینکه اصلا اینطوری مشخص نیست لایه ها رو به چه صورتی باید تعریف کرد.
                  به طور کلی رسم layout یعنی طراحی مدار به منظور مجتمع سازی (IC) بنابراین بهتره از designkit مربوط به تکنولوژی های زیر میکرونی استفاده کنین که بعد با داشتن فایل مربوط به مشخصات اون تکنولوژی بتونین layout مدار رو رسم کنین
                  نوشته اصلی توسط seda...
                  سلام
                  نه از umped component استفاده کردیم

دیدگاه

ما تکنولوِِژی v5 TSMC RF MOS 0.18 um را نصب کردیم
                    یعنی باید مثلا به جای سلف از اون سلفهای spiral inductor است ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seda...
                      ما تکنولوِِژی v5 TSMC RF MOS 0.18 um را نصب کردیم
                      یعنی باید مثلا به جای سلف از اون سلفهای spiral inductor است ؟
                      بله جای سلف از سلف های spiral و همینطور اگه مدارتون خازن و مقاومت هم داره و قراره on-chip باشه از خازن و مقاومت های TSMC استفاده کنین و شبیه سازیتون رو بر مبنای اون انجام بدین.
                      بعد میرسین به مرحله رسم layout ، تا جایی که میدونم designkit TSMC واسه المان هاش layout ارائه نداده که بشه مستقیما محیط شماتیک رو به layout تبدیل کرد و باید layout المان ها رو خودتون رسم کنید منتها اینجا مشکلی که وجود داره و من خودم هم این مشکل رو داشتم اینه که دسترسی به مشخصات تکنولوژی مورد نظر مربوط به همون ورژنی که در شماتیک استفاده شده سخته یا لا اقل من که نتونستم پیدا کنم!
                      اگه هم از نرم افزار دیگه ای مثل L-edit برای رسم layout استفاده کنین باز هم نیاز داره که ابتدا یه فایل مربوط به تکنولوژی در اون load بشه که خوب باز هم مشکل وجود داره

دیدگاه

پس کلا باید بیخیال ADS بشیم
                        مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seda...
                          پس کلا باید بیخیال ADS بشیم
                          مرسی
                          نه اینکه بیخیال شین ADS نرم افزار قوی هستش اما برای رسم Layout و post-simulation راستش من که به نتیجه ای نرسیدم.
                          اگر به نتیجه رسیدین و راهی پیدا کردین اینجا مطرح کنین
                          موفق باشی

دیدگاه

من یکی از دوستای دانشگاه با ADS لایوت بلد بود بکشه ولی الان منظور شما رو نفهمیدم اگه میشه بگید چه طوری در ضمن من Design kit دارم یا همون استاندارد اگه با این مشکل حل میشه بگید که هم بزارم اینجا هم چه طوری اخر با ADS میشه لایوت کشید؟با L-edit که سالها طول میکشه :mrgreen:
                            تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sey22
                              من یکی از دوستای دانشگاه با ADS لایوت بلد بود بکشه ولی الان منظور شما رو نفهمیدم اگه میشه بگید چه طوری در ضمن من Design kit دارم یا همون استاندارد اگه با این مشکل حل میشه بگید که هم بزارم اینجا هم چه طوری اخر با ADS میشه لایوت کشید؟با L-edit که سالها طول میکشه :mrgreen:
                              ببینید کشیدن layout یکسری اصول و قواعد داره که وقتی کسی اون هارو یاد بگیره فرقی نمی کنه که با چه نرم افزاری میخواد این کار رو انجام بده به عنوان مثال رسم layout یک ترانزیستور NMOS در همه نرم افزار ها به یه صورته بنابراین اینکه میگین در L-edit طول میکشه متوجه منظورتون نمیشم اما اگه منظورتون تبدیل شماتیک به layout توسط خود نرم افزار هستش (نرم افزاری که شماتیک رو در اون تحلیل کردید) و در واقع خودتون layout رو نکشید، بله چون مدارتون رو احتمالا در ADS شبیه سازی کردین باید layout مستقیم رو با خود این نرم افزار تبدیل کنید اما مشکلی که وجود داره اینه که در designkit ، TSMC که احتمالا شما هم همونو دارید برای المان ها ( ترانزیستور و خازن و ... ) layout تعریف نشده و به همین دلیل امکان تبدیل مستقیم محیط شماتیک به layout توسط نرم افزار وجود نداره و اگر هم که بخواید با یادگیری اصول و قواعد مربوط به layout المان های مختلف خودتون layout مدار رو رسم کنید (که اصل طراحیشم همینه ) حالا این ترسیم layout میتونه در ADS یا در هر نرم افزار رسم layout دیگه ای باشه فقط نیازمنده این هستش که مشخصات لایه ها (متال ها ، پلی ها و ... ) منطبق با همون ورژنی که designkit اونو دارین داشته باشین تا بتونید لود کنید و بعد layout رو ترسیم و شبیه سازی کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X