اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی چیدن سنسور تعقیب خط

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ی چیدن سنسور تعقیب خط

سلام دوستان می خام یه ربات تعقیب خط پیشرفته درست کنم . دنبال الگوریتم های چیدن سنسورای مادون قرمز میگردم که هر نوع خطی رو عبور بده اگه درست بشه با PWM یه ربات پیشرفته تو سایت می زاریم .منابع اصلی باشه بهتر میشه اطلاعات گرفت مرسی از همتون :wow:
    من به آمار زمین مشکوکم...
    اگر این شهر پر از آدم هاست......
    پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

پاسخ : نحوه ی چیدن سنسور تعقیب خط

بهترین چینش سنسور روش هشتی (به صورت یه 8) هستش بعد حلالی (به صورت حلال)
    مهم مسیریه که میاخی بری (این مسیره که چینش رو تعیین میکنه)
    فک کنم میخای بیای مسابقات ساری نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شایدم مسابقات تهران!؟
    ای تو بهانه واسه موندن ....

دیدگاه

سلام. من دوتا سوال دارم. یکی اینکه من میخوام موتور 12 ولت dc گیربکس سرخود داره( 1:100) میخوام ببینم کار میکنه و تو تغذیش مشکل پیدا نمیکنم؟ دوم اینکه این آی سی ها رو چطور باید لهیم کرد؟ نمیسوزن؟
      یه سوال دیگه! :biggrin: سنسورام TCRT500 هستش، فاصلشون از زمین چقد باید باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maryamss
        سلام. من دوتا سوال دارم. یکی اینکه من میخوام موتور 12 ولت dc گیربکس سرخود داره( 1:100) میخوام ببینم کار میکنه و تو تغذیش مشکل پیدا نمیکنم؟ دوم اینکه این آی سی ها رو چطور باید لهیم کرد؟ نمیسوزن؟
        یه سوال دیگه! :biggrin: سنسورام TCRT500 هستش، فاصلشون از زمین چقد باید باشه؟
        مدل موتورات چی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        سوال دومت در مورد چه آی سی هایی هستش و سوالتو واضح تر بگو
        در مورد TCRT5000 به مقاومت هات بستگی داره، اگه برای فرستنده از 100 اهم و برای گیرندت از 2 کیلواهم استفاده میکنی 3 میل کافیه

دیدگاه

مدل موتور ZGA12 هست، واسه سنسور ها هم از 270 اهم و 10 کیلو استفاده کردم
          آی سی ها هم منظورم میکرکنترلرهاست مثلاً AT89C2051 و L293D . البته واسه این دوتا از پایه ی آی سی استفاده کردم، ولی LM324N رو مستقیماً لحیم کردم میترسم سوخته باشه

دیدگاه

درضمن میشه واسه ی همیه سنسور ها از یک پتانسیومتر مشترک استفاده کرد؟ یعنی پایه ی مثبت همه پ امپ هارو به یه پتانسیومتر وصل کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maryamss
              مدل موتور ZGA12 هست، واسه سنسور ها هم از 270 اهم و 10 کیلو استفاده کردم
              آی سی ها هم منظورم میکرکنترلرهاست مثلاً AT89C2051 و L293D . البته واسه این دوتا از پایه ی آی سی استفاده کردم، ولی LM324N رو مستقیماً لحیم کردم میترسم سوخته باشه
              نه مشکلی برات پیش نمیاد، اما من جای تو باشم از ZGA28 استفاده میکردم(تجربم اینو میگه)
              ارتفاع سنسورهات از سطح زمین همون 3 میل جواب میده
              برای درایورها (راه انداز موتور مثل l293 و l298) باید بگم اگه پین هدر بذاری خیلی بهتره و مشکلاتش کمتره و استفاده از l298 بهتره نسبت به l293 ، چون جریان بیشتری رو تحمل میکنه
              لحیم کردن پ امپ(lm324) روی برد کار خوبی نیست چون احتمال خراب شدنش خیلی زیاده

نوشته اصلی توسط maryamss
              درضمن میشه واسه ی همیه سنسور ها از یک پتانسیومتر مشترک استفاده کرد؟ یعنی پایه ی مثبت همه پ امپ هارو به یه پتانسیومتر وصل کرد؟
              میشه اما به صرفه نیست (فقط برای همه ی فرستنده ها و پ امپ ها این کار امکان پذیره نه برای گیرنده ها)
              چون سنسورهای کناریت رو باید یه جور دیگه ست کنی
              درضمن احتمالا با محدودیت جریان هم مواجه بشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X