اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ساخت مداری با 30 LEd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ساخت مداری با 30 LEd

[color=من می خواستم در کف آکواریوم خودم با استفاده از LED نور پردازی بکنم خواهش می کنم که من را راهنمائی بکنید که در حدود 90 LED اگر باهم سری قراردهیم بهتر است یا موازی و در مورد هرکدام نیز توضیح دهید که کدام یک نور بیشتر و بهتری دارد و همچنین در مورد محاسبه نوع مقاومت و جریان عبوری از LED ها به من کمک کنید تا بتوانم بهترین مقاومت را انتخاب بکنم و توضیح بدید که اگر بخواهم 90 عدد را به سه دسته تقسیم کنم چگونه می شود و از چه منبع تغذیه استفاده کنم و گر بخواهم از برق شهری استفاده کنم چطور می شود ؟ با تشکر از دوستان

پاسخ : نحوه ساخت مداری با 30 LEd

نوشته اصلی توسط fattahi-mf
    90 LED اگر باهم سری قراردهیم بهتر است یا موازی و در مورد هرکدام نیز توضیح دهید که کدام یک نور بیشتر و بهتری دارد و همچنین در مورد محاسبه نوع مقاومت و جریان عبوری از LED ها به من کمک کنید تا بتوانم بهترین مقاومت را انتخاب بکنم و توضیح بدید که اگر بخواهم 90 عدد را به سه دسته تقسیم کنم چگونه می شود و از چه منبع تغذیه استفاده کنم و گر بخواهم از برق شهری استفاده کنم چطور می شود ؟
    بهتر است آنها را به 30 دسته 3 تایی سری تقصیم کنید.یعنی هر 3تا دیود را به هم سری ونسبت به ولتاژشان با یک مقاومت 100-470اهم - 1/4وات به هم وصل کنید.
    مثلا اگر مدار را نردبان در نظر بگیرم /دو پایه آن ولتاژ و پله های آن همان دسته های سه تایی میباشد.اینطوری مقدار نور خروجی ایده آل خواهد بود.
    جریان هر LED باز هم به نوع ورنگ آن بستگی دارد.اگر احتیاج به نور خطی داری از دیود لیزری-واگراحتیاج به نور پهن داری از دیود هایبراید استفاده کن.
    اگر هر پله را 50میلی آمپر درنظر بگیریم شما احتیاج به یک منبع 12ولت حداقل 1.5آمپری داری.
    توجه کن وقتی که ولتاژ وصل است هیچ آبی به پایه ها یا سیم ها نرسد که به دلیل تولید گاز هیدروژن و مواد سمی سبز رنگ-ماهی ها پس از مسموم شدن به دیار باقی می پیوندند. :mrgreen:
    موفق باشید.......

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پاسخ : نحوه ساخت مداری با 30 LEd

دوستان اگر میخواهید مداری که 33LED را با برق 220 ولت روشن میکند را بسازید به لینک زیر مراجعه کنید.
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43117.0
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X