اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد تبدیل سری به موازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد تبدیل سری به موازی

با سلام
    من باید داده هایی رو که از پورت سریال PC میگیرم به موازی تبدیل کنم حالا چند تا سوال دارم که خواهش میکنم کمکم کنید:
    اول اینکه توی پروتکلی که پورت کام ازش استفاده میکنه برای شروع ارسال یه بایت(یا کمتر)یه بیت صفر و برای خاتمه اون یک یا دو بیت یک رو به داده میچسبونه حالا اگه ما از یه آی سی مثل 74HC164 استفاده کنیم این آی سی داده های اضافی هم تبدیل میکنه برای جلوگیری از این مسئله باید چیکار کرد؟
    دوم اینکه در ارسال سریال ما یه سری سرعتهای استاندارد داریم مثلا 9600 باود و ... (که من نفهمیدم باود با بیت بر ثانیه تفاوتش چیه!!) حالا برای ارسال درست داده ها کلاک آی سی مبدل رو چه طوری باید حساب کرد؟

پاسخ : چند سوال در مورد تبدیل سری به موازی

نوشته اصلی توسط amir master
    توی پروتکلی که پورت کام ازش استفاده میکنه برای شروع ارسال یه بایت(یا کمتر)یه بیت صفر و برای خاتمه اون یک یا دو بیت یک رو به داده میچسبونه حالا اگه ما از یه آی سی مثل 74HC164 استفاده کنیم این آی سی داده های اضافی هم تبدیل میکنه برای جلوگیری از این مسئله باید چیکار کرد؟
    به نظرم کاری نمیشه کرد. :angry:
    اما بهتره که کاری هم نکنی. در عوض تو برنامه ای که برای گیرنده می نویسی بیای همین پروتکل سریال رو برای تشخیص فریم ها بنویسی. یعنی مثلاً بگی اگه 8 بیتی که میاد اولش صفر بود و آخرشم یک (مثلاً) این میشه یه بایت درست دیتا. اما اگه نبود فریمت خراب شده.
    نوشته اصلی توسط amir master
    که من نفهمیدم باود با بیت بر ثانیه تفاوتش چیه!!)
    در مورد محاسبه کلاک نمیشه این جوری گفت، باید محاسبه کنی. باود همون سمبله. یعنی باود ریت می شه بیت ریت تقسیم بر تعداد بیت هایی که برای هر سمبل استفاده میشه.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X