اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر mmc و sd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر mmc و sd

به نام خدا سلام دوستان من احتیاج به برنامه ای کامپیوتری دارم که زمانی که mmc یا sd را به کامپیوتر متصل میکنم را اطلاعات آن را مثل پروگرامر آی سی بخواند و بریزد نه با فرمت fat که فایل نمایش دهد و من به اطلاعات سکتورها دسترسی داشته باشم.متشکرم خداحافظ...
    آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

پاسخ : پروگرامر mmc و sd

فکر کنم باید پروتکل spi رو با پورت پارالل یا سریال براش شبیه سازی کنی. ولی شاید بهتر باشه این کارو با یک میکرو که از طریق سریال به pc وصله انجام بدی خیلی سریع تره.

دیدگاه

نیازی به سخت افزار خاصی نداری
      برای خوندن سکتورهای هر درایوی میتونی از api ویندوز ReadFile استفاده کنی . البته بسته به زبانی که برنامه مینویسی حتما کتابخانه خیلی راحت تری میتونی گیر بیاری
      به راه بادیه رفتن ، به از نشستن باطل

دیدگاه

به نام خدا متشکرم اینکه شما گفتی را متوجه نشدم ولی من یک نرم افزار مثل پروگرامر میخواهم که اطلاعات را به صورت hex بخواند و پروگرام کند
        آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

متاسفانه با توجه به شرطی که شما گذاشتی یعنی عدم استفاده از fat مثلا. استفاده از ReadFile به معنی عام اش یعنی کار با فایل امکانپذیر نیست چون معلوم نیست فایلی وجود داشته باشه. باید بصورت سکتور به سکتور دسترسی پیدا کرد که با تابع DeviceIoControl باید دسترسی پیدا کرد که اینم اطلاعات پایه درایور فلش رو میخواد که شاید موجود نباشه. و تازه کلی دردسر. اما با یک میکرو به راحتی میشه این کارو کرد. اونم با یک لینک سریال.

دیدگاه

این برنامه شاید کارت رو راه بندازه

http://www.e-f-w.com/download.php?id=t6-rda
            به راه بادیه رفتن ، به از نشستن باطل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X