اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکرو در حالت ارتباط سریال به صورت کاراکتر کاراکتر دیتا دریافت می کند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکرو در حالت ارتباط سریال به صورت کاراکتر کاراکتر دیتا دریافت می کند

با سلام
    وقتی که از کامپیوتر به میکرو یک رشته عدد یا حرف می فرستیم آیا میکرو به صورت کاراکتر کاراکتر دیتا دریافت می کند و اگه بخوام به صورت رشته دریافت کنیم چیکار باید کنیم
    ادیسون: برای موفقیت 1 درصد نبوغ و 99 درصد پشتکار کافی است.

پاسخ : میکرو در حالت ارتباط سریال به صورت کاراکتر کاراکتر دیتا دریافت می کند

سلام

دوست عزیز بستگی به دستوری داره که تو میکرو استفاده میکنی. اگه از waitkey استفاده کنین به محض دریافت یه کاراکتر توسط میکرو میکرو اون رو در متغیر از نوع کاراکتر ذخیره میکنه و به خط بعدی میره.
    اما اگه شما از دستور input استفاده کنین میتونین یه رشته رو از کامپیوتر بگیرین. به صورت زیر
    INPUT["prompt"],var[,varn][noecho]
    داده گرفته شده از صفحه کلید در متغیر var و متغیر اختیاری varn قرار میگیرد. در صورت استفاده از دستور noecho داده گرفته شده از صفحه کلید در محیط ترمینال نمایش داده نمیشود.

البته اینایی که من گفتم واسه bascom و uart سخت افزاری بودش.
    اگر روزي هيچ مشکلي سر راهم نبود ؛ ميفهمم که راه را اشتباه رفته ام!

دیدگاه

من هم همین مشکل رو داشتم . بهترین کار اینه که کاراکتر ها رو به هم بچسبونی . مثلا اگر بخوای 100 رو بفرستی و کامپیوتر میفرسته ( 1 و 0 و 0 ) ، عدد اول رو صدگان و دومی رو دهگان و سومی رو یکان کن و با هم جمع کن .
      [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

ولی من راهشو پیدا کردم که با همین دستور ()A = Waitkey هم میشه به صورت رشته ای دیتا دریافت کرد حالا چون سورسش در دسترسم نیست براتون بعدا می ذارم شاید همین شنبه.
        ادیسون: برای موفقیت 1 درصد نبوغ و 99 درصد پشتکار کافی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط solxsado
          با سلام
          وقتی که از کامپیوتر به میکرو یک رشته عدد یا حرف می فرستیم آیا میکرو به صورت کاراکتر کاراکتر دیتا دریافت می کند و اگه بخوام به صورت رشته دریافت کنیم چیکار باید کنیم
          سلام
          دوست عزیز ابتدا و انتهای ارتباط با سریال یک کد شروع و پایان همراه با دیتا ارسال می شود همانطور که دوستمان گفتند اگر ازwait key استفاده کنید به محض دریافت کاراکتر اول به خط بعدی می رود ولی اگر از input استفاده کنید این دستور باید بیت شروع و پایان را دریافت کند به خط بعدی می رود.
          موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X