اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور میشه کاراکترها رو در بیسیک به هم چسباند و یک رشته مثلا عددی به دست آورد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موضوع برابر است با سوال؟
    ادیسون: برای موفقیت 1 درصد نبوغ و 99 درصد پشتکار کافی است.

پاسخ : چطور میشه کاراکترها رو در بیسیک به هم چسباند و یک رشته مثلا عددی به دست آورد

با دستورر
    کد:
    var=mid(var1,st[,L])
    قسمتی از رشته var1 با شروع از کاراکتر st ام و طول L برداشته شده و در متغیر var قرار میگیرد.
    و بعد هم میتونین با دستور
    کد:
    var=val(s)
    این دستور یک رشته را به یک متغیر عددی تبدیل میکند.
    اون رشته رو به عدد تبدیل کنین.
    و یا با دستور
    کد:
    var=str(x)
    این دستور یک متغیر عددی (x) را به یک رشته var تبدیل میکند.
    به رشته برگردونین.
    اگر روزي هيچ مشکلي سر راهم نبود ؛ ميفهمم که راه را اشتباه رفته ام!

دیدگاه

پاسخ : چطور میشه کاراکترها رو در بیسیک به هم چسباند و یک رشته مثلا عددی به دست آورد

شما زورت میاد سوال رو بنویسی بعد انتظار جواب داری :NO:یه مثال بزن و ورودی و خروجیهات رو مشخص کن من میگم چی کار کنی.
      الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FAM
        شما زورت میاد سوال رو بنویسی بعد انتظار جواب داری :NO:یه مثال بزن و ورودی و خروجیهات رو مشخص کن من میگم چی کار کنی.
        فکر کنم منظورشون اینه که چه طور میآ‌شه محتویات دو متغییر(احتمالا از نوع String ) رو به هم چسبوند و ریخت تو یه متغییر دیگه

دیدگاه

اولا می بینی که سوالم توی موضوع کاملا واضح است دیگه احتیاج نیست بنویسم در ضمن شما حوصله جواب دادن ندارین آقای FAM درضمن این انجمن جای کمک کردن به دیگرانه نه توهین کردن.نمی خوای جواب بدی چرا توهین می کنی

دیدگاه

آقا حمید67 منظورم رو کاملا درست متوجه شدی ولی اینقدر دیر جوابمو دادن که خودم راهشو پیدا کردم.
            Dim A As String * 10
            Dim B As String * 10
            A = "123"
            B = "456"
            A = A + B
            Print A "123456"
            اینم راهش یعنی ما محتویات دو رشته را با هم جمع زدیم.
            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط solxsado
              آقا حمید67 منظورم رو کاملا درست متوجه شدی ولی اینقدر دیر جوابمو دادن که خودم راهشو پیدا کردم.
              شرمنده ، یه مقدار سوال ناواضح بود و جواب دوستان هم منو به شک انداخت

دیدگاه

والا منم قصد جواب دادن داشتم ولی همینطور که دیدی چند نفر گفتن سوال ناواضحه یکی از دوستان هم که جواب اشتباه داد پس مشکل از فرستنده است به گیرنده ها تون دست نزنین.
                برای اینکه ثابت کنم حوصله ی تایپ دارم با وجود این که خیلی خوابم میاد یه داستان مینویسم تا بعضیا تهمت نزنن.
                خوب یکی بود یکی نبود غیر از خدای مهربون هیچکس نبود یه روز مادر شنگول و منگول حبه ی انگور میخواست بره غذا بیاره گفت بچه ها درو بروی غریبه باز نکنید ها اوناهم گفتند باشه مامان جون.
                یه ساعت که گذشت یکی در خونه رو زد بچه گفتن کیه کیه در میزنه درو با لنگر میزنه آقا گرگه که پشت در بود صدا شو نازک کرد و گفت منم منم مادرتون غذا آوردم براتون بچه گفتن اگه راست میگی دستا تو نشون بده ببینیم گرگه حواسش به دستاش نبود سریع رفت و از نون وا آرد گرفت و دستاشو سفید کرد و دوباره اومد پیشه بچه و در زد بچه گفتن کیه کیه............. گفت منم منم مادرتون غذا آوردم براتون بچه گفتن اگه راست میگی دستاتو نشون بده ببینیم دتاشو از زیر در نشون داد چون دستاش سفید بود بچه فکر کردن مادرشون اومده و در و باز کردن آقا گرگه اومد و بچه ها رو خرد قصه ی ما بسر رسید حوصلم تمو نشد
                فکر کنم پاسخ شما نصف این داستان میشد پس حوصله ی تایپ دارم یه کمکیم با بسکام کار کردم و لی اگه سوال مشکل داشته باشه ...
                مثله اینه که من از شما بپرسم سینوس چنده بدون اینکه زاویه رو بگم :read:
                خلاصه ما قصدمون توهین نبود شب به خیر :bye
                یا علی
                الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

باشد مشکل از منه ولی بالاخره یکی الان منظورم فهمید و منم که یقه شمارو نگرفتم بیاد جواب بدید نفهمیدی جواب نده زوری به شما ندارم اختیار داردی جواب بدی یا ندی در ضمن این داستان رو هم شاید کپی کردی من از کجا بفهمم؟ :nice: :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط solxsado
                    Dim A As String * 10
                    Dim B As String * 10
                    A = "123"
                    B = "456"
                    A = A + B
                    Print A "123456"
                    اینم راهش یعنی ما محتویات دو رشته را با هم جمع زدیم.
                    با تشکر
                    اولا ادب رو رعایت کن آقای Fam از سرمایه های این انجمن هست
                    دومن اشتباه کردی این مقداری که شما بدست آوردی عددی نیست باز هم رشته ای هست
                    اگه عددی هست ببین این دستور رو میتونی اجرا کنی
                    incr a
                    میبینی که نمیشه
                    به سوال خودت دقت کن :
                    اینقدر هم مغرور نباش هنوز حلش نکردی
                    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

درست می فرمایین ولی مگه رشته عددی نیست؟منم منظورم رشته عددی بود نه متغیر عددی!! oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X