اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در رابطه با پروگرام کردن با کریستال خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در رابطه با پروگرام کردن با کریستال خارجی

سلام به همه دوستان.می خواستم بدونم که برای استفاده از کریستال خارجی ,حتما باید کریستال با میکرو پروگرام بشه و اگه جواب مثبت است چه نکاتی رو باید برای پروگرام کردن رعایت کرد.
    شکر گذاری دست دادار ,گرفتن دست دیگران است.

پاسخ : سوال در رابطه با پروگرام کردن با کریستال خارجی

منظورت چیه؟
    کریستال که پروگرام نمیآ‌شه

دیدگاه

با تشکر.منظورم اینه که همراه خود ای سی باید پروگرام بشه(کریستال 11059200 رو به xtal1,xtal2 در حین پروگرام به ای سی متصل باشه)

دیدگاه

اگه از STk300 استفاده نمیآ‌کنید خیر،تنظیم فیوزبیت کریستال خارجی یادتون نره
        برای تشکر هم از گزینهآ‌ی تشکر استفاده کنید.(گرچه نیازی به تشکر نیست)

دیدگاه

عزیز جون همون جور که دوستمون گفتن شما باید ابتدا تو برنامه کریستال رو مشخص کنید که چقدر باشه و بعد از تظیم فیوزبیتهای میکرو روی کریستال خارجی ( در تنظیم فیوز بیتها دقت کنین که اشتباهی اونا رو تغییر ندین آخه خود من سر این مساله یه IC رو به باد دادم.) پروگرم میکنید . و در اغلب پروگرمرها نیاز به کریستال در موقع پروگرام کردن نیست که به میکرو متصل باشه. Smilie
          اگر روزي هيچ مشکلي سر راهم نبود ؛ ميفهمم که راه را اشتباه رفته ام!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em@d
            سلام به همه دوستان.می خواستم بدونم که برای استفاده از کریستال خارجی ,حتما باید کریستال با میکرو پروگرام بشه و اگه جواب مثبت است چه نکاتی رو باید برای پروگرام کردن رعایت کرد.
            شما زمانی به اتصال کریستال در زمان پروگرم احتیاج خواهید داشت که قبلا بکبار کلاک میکرو رو به کلاک خارجی تغییر داده باشین. در اینصورت برای شناسایی میکرو باید کریستال وصل باشه.
            It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

به همه دوستان.می خواستم attiny2313 رو با کریستال خارجی پروگرام کنم .از avr stadio استفاده میکنم و تنظیمات را به صورت زیر انجام دادم)راستی از stk500 usb استفاده میکنم)
              Fuse:External crystal osc 8.0- Mhz .Start up time 14 ck+4.1ms وBodlevel:Brown-out detection at vcc=4.3
              و ISP Frequency =115.2 KHZ (که باید ¼ فرکانس کاری میکرو باشد ) رو در نظر گرفتم اما وقتی روی بورد امتحان میکنم اصلا جواب نمیده و وقتی دوباره ای سی رو روی بورد قرار میدم Star up:14ck+65ms که مربوط به کریستال خارجی با فرکانس پایین است و avr astadio اخطار میده .در ضمن ISP Frequency رو هم تا روی 1.21 KHZ نذارم READ SIGNATURE انجام نمیده.نظر شما چیه؟.راستی با کریستال داخلی که پروگرام میکنم برانمم که مربوط به ارتباط میکرو با پورت سریال است انجام میشه
              البته نه کامل چون که کارکتری رو که می فرستم رو درست تشخیص نمیده به همین خاطر می خوام از کریستال خارجی 11.0592 MHZ استفاده کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X