اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد اندازه ترکها (Rout Connections) و سایز برد در PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد اندازه ترکها (Rout Connections) و سایز برد در PCB

با سلام
    1) خواستم بپرسم اندازه ای که شما برای ترک ها (Route Connections) مدارتون که مابین پایه های قطعات ترسیم میکنید برای موارد زیر چقدر هست؟
    آ) ترک ها در حالت عادی (مقاومت ها، خازن ها، میکرو، سلف، ترانزیستور و...)
    ب) + و - تغذیه 5 ولت
    ت) + و - تغذیه 12 ولت (رله ها، آی سی های درایور جهت استپ موتور،..)
    ج) 230V AC با جریان تقریبا 16A (برای کولر و ریسه های لامپ رشته ای) و قطر پدها و نوعشون (مربع یا گرد بودن)

2) من سیم کشی یا همون (Interactivly Rout Connections) مابین پایه های قطعات رو انجام دادم ولی الان می خواهم پهنای تعدادی از آنها را ضخیم تر کنم اگر ممکنه راهش را کاملا بیان کنید.
    3) استاندارد اندازه را چگونه از Mil به MM در PCB تغییر دهم؟
    4) محدوده برد را با کشیدن خط به دور نقشه در لایه Keep OutLayer مشخص کردم حالا طول و عرض برد را از کجا باید بفهمم که چقدره؟
    5) به دو تصویر زیر توجه کنید DXP کلیه نقشه ها را به شکل تصویر اول ترسیم میکنه که می خواهم ترسیم خطوط به حالت تصویر دوم تغییر بکنه باید چه تنظیماتی انجام بدم

دیگه ببخشید نقاشیم کمی ضعیفه :nerd:

پاسخ : چند سوال در مورد اندازه ترکها (Rout Connections) و سایز برد در PCB

1- در اولین فرصت میگم
    2- دقیقا مثل کاری که برای تغییر اندازه pad ها در این لینک گفتم میشه:http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41032.0
    3-کلید q
    4- اگه اندازه بردتون با محدوده کاریتون یکی باشه یعنی pcb اضافی نداشته باشید از report گزینه board information ولی اگه اندازه درست نباشه باید دستی طول و عرض رو اندازه بگیرین با ctrl+m
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X