اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت Ram Reader

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت Ram Reader

با سلام
    دوستان من می خوام یه رم ریدر بسازم و SD رو به کامپیوتر وصل کنم و بخونم ولی از آی سی های SD به USB که پیدا کردم هیچکدوم تو ایران نیست. کسی از دوستان آی سی که موجود باشه و کارمو راه بندازه می شناسه؟

با تشکر

پاسخ : ساخت Ram Reader

بهتره پشیمون بشی. چون نه کار راحتیه و مقرون به صرفه!
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

با یه میکرو و یه FT232 میشه این کار رو کرد. منتها برنامه نویسی قوی باید داشته باشی.
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

مثال های keil برای بورد mcb17xx برای آی سی lpc1768 یکی از همین نمونه هارو داره و براحتی هم میشه راهش انداخت.

اما سرعتش پایینه. چیزی حدودئ 350 کیلوبایت بر ثانیه و یه جورایی تجاری نیست. اگه کسی از دوستان روشی سراغ داشت به من هم اطلاع بده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari نمایش پست ها
          با یه میکرو و یه FT232 میشه این کار رو کرد. منتها برنامه نویسی قوی باید داشته باشی.
          با سلام و درود
          البته به بحث مقرون به صرفه بودن هم باید توجه شود. به عنوان مثال تصویر زیر، یک نمونه مبدل MicroSD به USB را نشان می دهد. در حال حاضر در یکی از فروشگاه های داخلی به قیمت حدود 1400 تومان به فروش می رسد. با توجه به اینکه قیمت فروش نهایی این محصول با احتساب مواردی مانند سود تولید کننده، سود واسطه ها، سود فروشنده، هزینه حمل و نقل و گمرک و... بوده است می توان اینگونه نتیجه گرفت که قیمت تمام شده این محصول برای تولید کننده به میزان قابل توجهی کمتر از مبلغ فروش آن به مشتری نهایی است این در حالی است که قطعه ای مانند FT232RL خود به تنهایی چند هزار تومان در بازار قیمت دارد.

(تصویر1: یک نمونه مبدل MicroSD به USB2.0)
          جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۸:۵۲ ۱۳۹۶/۰۴/۰۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X