اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هر سوالی در مورد vb دارید بپرسید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هر سوالی در مورد vb دارید بپرسید

سلام به بچه های گل انجمن Eca
    اینجا هر چی در مورد وی بی می خواید از من بپرسید تا جوا بتون بدم
    :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

پاسخ : هر سوالی در مورد vb دارید بپرسید

سلام دوست عزیز

از اینکه آمادگی خود را برای پاسخ به سوالات VB اعلام کردید بسیار متشکرم ، ولی فکر کنم اگر دوستان سوالاتشون را در خود انجمن مطرح کنند و شما هم در انجمن جواب بدید خیلی بهتره :nerd:

در ضمن دوست عزیز گزاشتن آدرس وبلاگ و تبلیغ وبلاگ و... خلاف قوانین سایت هست...

قوانین سایت:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=10159.0

موفق باشید

دیدگاه

سلام
      می خواستم ببینم درVB چطورمی شه حروف روی کیبوردو به صورت کدهگز قابل استفاده برای تابلو روان درآورد.منظورم اینکه مثلا اگه حرف A رو روی کیبوردزدم تبدیل به تعدادی کدهگز (مثلا16تا)بشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عباس غریبی
        سلام
        می خواستم ببینم درVB چطورمی شه حروف روی کیبوردو به صورت کدهگز قابل استفاده برای تابلو روان درآورد.منظورم اینکه مثلا اگه حرف A رو روی کیبوردزدم تبدیل به تعدادی کدهگز (مثلا16تا)بشه .
        سلام

عبارت "برنامه تبدیل متن برای تابلو روان" یا امثال این متن را در انجمن جستجو کنید ، به نتیجه می رسید

موفق باشید

دیدگاه

اقا من در vb6 به مشکل بر خوردم . توابع mscomm در vb شناخته نمیشه چی کار کنم. با سپاس فراوان
          موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahziyar
            اقا من در vb6 به مشکل بر خوردم . توابع mscomm در vb شناخته نمیشه چی کار کنم. با سپاس فراوان
            ویندوز؟
            اگه ویستا یا سون نصب کردی باید از دات نت استفاده کنی
            https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahziyar
              سلام
              یک فایل Mscom32.ocx را باید در فولدر system32 کپی کنید بعد توسط vb این کامپوننت را فراخوانی کنید بعد که فراخوانی کردید یک آیکن شبیه تلفن در قسمت ابزارها ظاهر می شود و بعد می توانید از آن استفاده کنید.
              در ضمن اگر در مورد پورت سریال مشکلی داشتید می توانید از لینک زیر این مقاله را دانلود کنید:
              http://www.hayatieng.com/index.php?option=com_remository&Itemid=75& func=fileinfo&id=3

دیدگاه

سلام
                من یک برنامه ی ساده برای ارتباط سریال نوشتم ولی کار نمی کنه.
                تو خود vb هم اصلاٌ error نمی ده ولی پورت را هم باز نمی کنه ؟
                اینم یرنامه:
                Private Sub form1_load()
                MSComm1.CommPort = 1
                MSComm1.Settings = "9600,n,8,1"
                MSComm1.PortOpen = True
                MSComm1.Output = "hi"
                End Sub

دیدگاه

سلام
                  1-من قبلا می توانستم در vb فارسی بنویسم برای(فرم) اما یک دفعه نمی دانم چی شد خراب شد الن یک سری شکلک عجیب غریب می نویسد. لطفا سریعا کمکم کنید.
                  2-می خواهم یک دیکشنری بنویسم بگذریم از مشکل بودن مشگل اصلی من حجم آن است لطفا یک روش به من نشان دهید که به وسیله ی آن بتوانم با وجود هزاران کلمه حجم کمی داشته باشد در ضمن من از Databace نیز چیزی بلد نیستم به databace نویسی از روش دیگری هم میشه استفاده کرد؟ یا نه؟
                  اگر در حین کار به مشکلی بر خوردم باز هم از شما می پرسم. :angry: :eek:

دیدگاه

سلام
                    هنوز جواب سوالم نریسیده یه سوال دیگه:
                    من فکر کنم جوانترین عضو شما هستم مثلا:16 سال
                    به همین دلیل هنوز به دانشگاه نرسیده ام که به برنامه نویسی نیاز انچنان پیدا کنم اما از علاقه بسیار زیادم دارم کار می کنم.
                    اصل مطلب می خوام برای این چند سال تا دانشگاه که مسابقات رباتیک می رویم حداقل یه چیزی برای برنامه نویسی ربات بلد باشم که با کار کردن خودم بیشتر یاد بگیرم . فعلا یه چیز کمی هم بارم کافیه میشه یه زبان که بدرد حالا و تا دانشگاه من بخوره را برام بنویسد و برنامه ی مربوط با کار کردن آن را هم بگذارید.
                    از همه تان ممنونم.
                    چون اکثر مسابقات بعد از تابستان شروع می شود اگه زود تر جوابم را بدهید ممنونم. :wow: :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bigbomber
                      سلام
                      من یک برنامه ی ساده برای ارتباط سریال نوشتم ولی کار نمی کنه.
                      تو خود vb هم اصلاٌ error نمی ده ولی پورت را هم باز نمی کنه ؟
                      اینم یرنامه:
                      Private Sub form1_load()
                      MSComm1.CommPort = 1
                      MSComm1.Settings = "9600,n,8,1"
                      MSComm1.PortOpen = True
                      MSComm1.Output = "hi"
                      End Sub
                      روی پورت 1 باز نکن.
                      http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa30
                        سلام
                        1-من قبلا می توانستم در vb فارسی بنویسم برای(فرم) اما یک دفعه نمی دانم چی شد خراب شد الن یک سری شکلک عجیب غریب می نویسد. لطفا سریعا کمکم کنید.
                        2-می خواهم یک دیکشنری بنویسم بگذریم از مشکل بودن مشگل اصلی من حجم آن است لطفا یک روش به من نشان دهید که به وسیله ی آن بتوانم با وجود هزاران کلمه حجم کمی داشته باشد در ضمن من از Databace نیز چیزی بلد نیستم به databace نویسی از روش دیگری هم میشه استفاده کرد؟ یا نه؟
                        سلام

ببخشید که دیر جواب میدم :redface:

1- فونت ادیدتورتون رو عوض کنید....بزارید روی عربی...

2- با دیتا بیس بهتره...کم حجم تره...ولی میتونی با فایل هم کار کنی....

بازم توضیح خواستی بگو :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa30
                          سلام
                          1- زبان ویندوزت فارسی نیست. بررسی کنید و اگر نصب است دوباره نصب کنید.

2- database های موجود در بازار بهترین گزینه برای کار مئرد نظرت هستند. اگر نمیخواهید از آنها استفاده کنید، میتونین از فایلهای باینری استفاده کنید.

موفق باشید
                          http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

سلام به دوست عزیزم Viros
                            من وقتی با MScomm دریافت می کنم (برای مثال از میکرو عدد 12 رو میفرستم) و اون رو توی یه متغییر از نوع string میذارم موقع مشاهده دریافتی از پورت به این صورت می بینم 12ll12ll12ll12 .
                            هر کدوم از دو خطها نشونه ی پرش عدد به سطر بعده
                            من عدد اصلی یعنی عدد 12 رو می خوام .شاید بگید خوب دو عدد اول رو بردار اما همیشه به این شکل نیست یه مثال: یعنی بعضی اوقات به این صورت2ll12ll12ll12 بعضی اوقات به این صورت l12ll12ll12 .اصلا معلوم نیست که کدوم اول می یاد.
                            خطهای بالا گفتم که هر کدوم از دو خط هم یعنی پرش به سمت پایین و سطر بعدی ، پس نمیشه از این کاراکتر در شرطی استفاده کرد که مثلا این کاراکتر رو دیدی کار خاصی رو انجام بده (در هنگام گذاشتن این کاراکتر در شرط به این صورت است که یعنی به جای کاراکتر یه اینتر زدیم).

از شما دوست خوبم یه راه حلی می خوام.
                            ?Why not

دیدگاه

سلام به دوسته خوبم QUARK
                              اصل کاری که می خوای بکنی چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X