ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2008/05/29
    turkey
    31
    0

دو سر موتور چی بذارم

سلام به همه.
    من دارم یه پروژه ای رو کار می کنم که به نویز خیلی حساسه=کنترل دور موتور وایرلس.
    یعنی با ماژول های مخابراتی و میکرو این کار رو انجام میدم , بعد از کلی مکافات تونستم دیتا خودو رو به صورت فرمان قطع و وصل ارسال کنم ... در گیرنده برای تست از LED استفاده کردم و جواب داد به محض گذاشتن موتور و درایورش(L293D) فقط اولین فرمان رو از فرستنده دریافت میکنه و بعد به دلیل نویز موتور , روی اولین فرمان قفل میکنه یعنی دیگه نه میگیره و نه عمل میکنه. خوب این طبیعیه ....حالا بدلیل بار سلفی یا..... این ایجاد میشه اما من نتونستم این ایراد رو برطرف کنم خازن دو سر موتور گذاشتم(100nf) (عدسی ) اما جواب نداد بین + و- خازن الکترولیت 1000uf گذاشتم جواب نداد. اینارو شنیده بودم اما مقادیر و نوع خازن هارو نمیدونم درست بوده یانه..اصلان این راه حلشه یا نه؟ :?: :roll: :x
    دیود (هرزگرد) هم که خود L293 داره. چیکار کنم؟
    نمیدونم وقتی موتور روشن میشه شاید جریان کم میاره و باعث قفل میشه؟
    یا رگولاتورم صافی نداره چون خازنهاشو نبستم= اما این یکی راه حلش نیست چون اینو امتحان کردم جواب نداد
    من از شما میخام راهنماییم کنید لطفا .
    Ayhan
    2010/03/21
    تهران
    223
    0

پاسخ : دو سر موتور چی بذارم

دوست عزیز اطلاعات رو به صورت رمز در چند مرحله بفرست وتعیین کن مثلا برای up کردن سرعت کد باینری b&00010001 رو بفرست تا نویز کم اثر شه.
    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ*اي.
    2009/04/22
    تهران
    131
    0

پاسخ : دو سر موتور چی بذارم

من شبیه همین مشکل رو با l298 داشتم وقتی موتور رو می آوردم تو مدار میکرو قاطی میکرد و بدون دستور من پایه هاش set و reset می شد بعد متوجه شدم مشکل از منبع تغذیه است(من از پاور کامپیوتر به عنوان منبع تغذیه استفاده می کردم )به جای پاور که ترانس گذاشتم مشکل حل شد . گفتم شاید شما هم از پاور کامپیوتر استفاده می کنین.
    [move]موفق باشی[/move]
    برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
    یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...
    2010/05/09
    930
    37

پاسخ : دو سر موتور چي بذارم

باسلام
    ابتدا ماژول فرستنده و گيرنده را از مدار جدا کنيد و مسير ارسال فرمان و داده را با سيم برقرار کنيد ،
    سپس فرمان را ارسال کنيد، اگر موتور راه افتاد و اختلال ايجاد نشد ، مشخص مي شود که نويز در ماژول اثر مي گذارد و بايد براي کاهش اين اثرات ، تغييراتي انجام داد.
    اما اگر اختلال ايجاد شد ، اثرات بار موتوري در مدار ميکرو مي باشد ، که اين حالت خيلي محتمل تر است.

اصولي که بايد رعايت شوند:
    1- تغذيه مدار براي بار موتوري بايد از تغذيه مدار ميکرو مستقل باشد و بتواند جريان راه اندازي موتور را براي لحظات اوليه تامين کند ( مثلا تا 20 برابر جريان نامي موتور براي 0.1 ثانيه و 10 برابر جريان نامي براي 0.2 ثانيه و 5 برابر جريان نامي براي 0.5 ثانيه )
    2- مسير فلوي ميدان مغناطيسي ايجاد شده ناشي از جريان موتور در اطراف سيمهاي رابط تغذيه موتور و رله ها و نشتي بدنه موتور ، بايد از مدارات ميکرو دور باشند و در صورت امکان شيلد شوند.
    3- ورودي هاي امپدانس بالاي ميکرويي بايد پول پ يا پول داون شوند ، با مقاومت کم، مانند ده کيلو اهم.
    4- تغذيه ميکرو با نويز فيلتر تجهيز شود و از خازنهاي کافي در سر آي سي ها استفاده شود و خازنهاي الکتروليت کافي در قبل و بعد از رگولاتور استفاده شود.
    5- تايمر واچ داگ ميکرو فعال شود.
    6- ....

با سپاس

گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4