اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال از مهندسینی که در رابطهplcتجربه دارند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال از مهندسینی که در رابطهplcتجربه دارند؟

سلام .با توجه به اینکه تازه مخوام پی ال سی رایاد بگیرم وبا توجه به روند صنعتی ایران بهتره چه کتابهایی را مطاله کنم وبیشتر با چه پی ال سی هایی سعی کنم کار کنم.

پاسخ : یک سوال از اقای فرشاد اکرمی داشتم

نوشته اصلی توسط balot
    سلام. باتوجه به گفته شما که اکثر پی ال سی های مورد استفاده در صنعت دلتا و ال جی پیشنهاد میکنید از چه کتابهایی برای شروع استفاده کنیم لطفا نام نویسنده کتاب را هم ذکر کنید.ممنون
    شرمنده دوست عزیز
    میشه بگین من کی این plcهارو پیشنهاد دادم
    در مورد سوالتون ، نیمشه گفت اکثر plcها ! علت استفاده از این نوع plcها بیشتر به خاطر قیمت کم اوناست و معمولاً هم نرم افزارشون اونقدر ساده هست که کتابی یا آموزشی براشون نمیدن ! ( تا اونجا که اطلاع دارم )
    هر plc نرم افزار مخصوص به خودش رو داره و توی plcهای کوچیک معمولاً از لدردیاگرام استفاده می کنند .
    توی بازار هم فکر می کنم چند کتاب برای آموزش لدر وجود داشته باشه ولی متآسفانه از اونا خبر ندارم !
    البته دوستان دیگه ای هستند که خیلی بیشتر از من تو کار صنعت هستند و با انواع plcها کار کردند و تقریباً من حرفی برای گفتن جلوی اونا ندارم .
    شما اگر عنوان تاپیکتون رو تغییر بدید و عنوان رو با توجه به موضوع تاپیکتون انتخاب بکنید ، متخصصین بیشتری می تونند بیان و بهتون کمک کنند .

دیدگاه

پاسخ : یک سوال از مهندسینی که در رابطهplcتجربه دارند؟

دوست عزیز
      تو صنعت اکثر
      زیمنس استفاده می شود
      کتاب هم تا جایی که دلت بخواهد هست و توصیم این است که حتما با سری s7 200
      کار کنی (به این دلیل که صنایع کوچک و متوسط ما از صنایع بزرگ ما بیشتر است) و این پی ال سی مختص صنایع کوچک و متوسط هست)

و پی ال سی دوم هم که خواستی یاد بگیری پیشنهاد من fatek است به چند دلیل امکانات فتک از زیمنس s200
      بیشتر است قیمت ان نصف قیمت زیمنس است
      کیفیت در حد زیمنس :wow:

دیدگاه

خوب اگه مسئله قیمت وسط باشه و با خود مارک زیمنس هم حساسیتی نداشته باشین اگه گیرتون بیاد از vipa یعنی تولید کننده اصلی S7 هم میتونین استفاده کنین.

دیدگاه

سلام
          s7-200وs7-300 زیمنس بهترین هستندشما اگه امار بگیرید 25 درصد ازپروژه های بزرگ اتوماسیون با محصولات زیمنس صورت میگیره.در ضمن بیشترین انعطاف ممکن در محصولات زیمنس مشاهده میشه.پیشنهاد من کار با محصولات زیمنس هستش...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X