اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست بررسی PCB پروگرامر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست بررسی PCB پروگرامر

سلام
    یک عکس از طراحی که برای برد پروگرمر انجام دادم در اینجا قرار دادم ببینید از نظر شما چطوره و آیا فشرده تر هم میشه لطف کنید اگر خطایی هست بیان کنید تا برطرف کنم

پاسخ : درخواست بررسی PCB پروگرامر

نسبتا خوب شده ولی یک اشتباه بزرگ داری اونم اینه که بردت برعکسه! یعنی پایه قطعات زیر برد قرار میگیرند ولی تمام مسیر هایی که رسم کردی روی برد قرار میگیرند!! درواقع الآن بردت دولایه است! برای انجام مسیر یابی باید به گزینه Bottom layer بری و شروع کنی به کشیدن مسیر ها . بع عکس زیر توجه کن :

دیدگاه

اگه USB دارین مدار POWER رو حذف کنید کاملا زایده.
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

:question: در تنظیمات راهی وجود داره که یکباره خطوط رو از لایه TOP به Bottom برگردونه
        اگر به فیبر دقت کنید دو گوشه چپ خالیه و 4 جا هم مجبورم جامپر سیمی بزنم بنظرتون راهی برای بهتر شدن این وضع وجود داره؟ برد هم می تونه فشرده تر و به عبارتی کوچکتر شود؟

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
        اگه USB دارین مدار POWER رو حذف کنید کاملا زایده.
        درسته USB هست ولی برای قطعات موجود در برد و چهار IC مورد استفاده جریان USB جواب میده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جهرمی
          :question: در تنظیمات راهی وجود داره که یکباره خطوط رو از لایه TOP به Bottom برگردونه

درسته USB هست ولی برای قطعات موجود در برد و چهار IC مورد استفاده جریان USB جواب میده؟
          برای تغییر لایه تمامی مسیر ها مراحل زیر رو طی کنید :
          بر روی یک مسیر دلخواه کلیک راست کرده و گزینه find similar objects رو انتخاب کنید . در پنجره باز شده و در قسمت object kind حتما گزینه similar را انتخاب نمایید و به بقیه تنظیمات دست نزنید . حال بر روی گزینه ok کلیک کنید تا پنجره pcb inspector باز شود . حال تنها کافی است عبارت مقابل layer را به "bottom layer" تغییر دهید .

دیدگاه

بعد از اینکه ترکها به لایه bottom تغییر دادم تعدادی از انها به رنگ زرد در اومد وقتی زوم کردم دیدم که خطا گرفته ولی نمیدونم چرا یعنی مشکل از چیه؟

دیدگاه

این مشکل مربوط میشه به بخش online DRC . بهترین کاری که میشه کرد اینه که اون بخش از مسیر ها که سبز شده رو پاک کنید و دوباره رسم کنید.

دیدگاه

راه دیگه ای نداره؟ چون تقریبا کل مسیرها دچار این اخطار هستند (ترک های آبی رنگ با ضربدرهای زرد گرد روی آنها)

دیدگاه

مطمئن ترین راه همینه که یک مسیر رو پاک کنید و دوباره سر جاش یک مسیر دیگه رسم کنید. چون قالب مسیر ها رو دارید، این کار زیاد طول نمیکشه . نهایتا نیم ساعت.
                  ولی یک راه ساده ولی غیر اصولی هم هست: کلید L رو بزنید و تیک عبارت DRC check رو بردارید!

دیدگاه

از راهنماییهاتون یک دنیا ممنونم
                    الان هم دارم کلا مدارو رو دوباره به pcb تبدیل می کنم با پهنای ترک 14.5Mil (0.386mm) ولی ایندفعه سعیم بر کوچکتر و جمع و جورتر شدن هست طبق پیشنهاد آقا رضا power هم حذف کردم

دیدگاه

بالاخره برد بدون تغذیه رو هم طراحی کردم منتهی خواستم که نظر شما را درباره نقاط ضعف و یا خطاهای احتمالی رو بدونم

1) متنی که در لایه Bottom نوشتم (در گوشه پایین چپ) نباید از راست به چپ باشه؟ چطور باید درستش کنم
                      2) در مدار خیلی از ترک ها مابین پایه های IC ها عبور کرده مشکلی، نویزی و یا خطایی در عمل پروگرم کردن ایجاد نمیشه؟
                      مدار از تغذیه USB بهره گرفته ولی نتونستم P3 (برای تغذیه خارجی ) رو حذف کنم :biggrin:
                      3) برای تغییر فونت متون نوشته شده و استفاده از فونت های ویندوز باید چکار کنم؟
                      4) در لایه Top Overly میشه جدول ترسیم کرد؟
                      5) از نظر شما در طراحی تو چه سطحی هستم و این برد ارزش ساخت در تیراژ بالا داره؟

فایل PCB و شماتیک که با Altium 2009 طراحی شده:
                      http://forum.mjcity.ir/attachment.php?aid=1

دیدگاه

1- روی متن دابل کلیک کنید و گزینه mirror رو بزنید
                        2- سعی کنین اینکارو نکنین دقت چاپ خیلی از شرکتها پایینه خرابش میکنن.ولی اگه سالم دربیارن مشکلی نداره.
                        3-بهتره اینکارم نکنین چون ورژن پروتل کارها پایینه و فونت بهم میریزه و برد خراب میشه ولی میتونین روی متن دابل کلیک کنید و تو قسمت font گزینه true type رو بزنید.
                        فونت ها قابل انتخابند.
                        4-بله میشه . فقط سعی کنید روی پدها نیفته چون موقع لحیم کاری رنگ خراب میشه.
                        5- من در حدی نیستم که نظر بدم.
                        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

1)کاش بیان میکرید از کجا باید ابزار ترسیم جدول رو انتخاب کنم
                          2) می خواهم بجای فیش USB (J1) که بزرگه از مینی آن (همون که مربع شکله) استفاده کنم در کدام کتابخانه هست؟
                          3) من کلا از خود فوت پرینت های کتابخانه Altium استفاده کردم این مشکلی در زمان مونتاژ ایجاد نمیکنه؟
                          4) سایز برد (که در زمان ایجاد PCB Board Wizard جدید وارد کردم) حالا از کجا میشه تغییر داد؟

دیدگاه

خوب ایندفعه خیلی بعتر از قبل شد.

نوشته اصلی توسط جهرمی
                            1)کاش بیان میکرید از کجا باید ابزار ترسیم جدول رو انتخاب کنم
                            2) می خواهم بجای فیش USB (J1) که بزرگه از مینی آن (همون که مربع شکله) استفاده کنم در کدام کتابخانه هست؟
                            3) من کلا از خود فوت پرینت های کتابخانه Altium استفاده کردم این مشکلی در زمان مونتاژ ایجاد نمیکنه؟
                            4) سایز برد (که در زمان ایجاد PCB Board Wizard جدید وارد کردم) حالا از کجا میشه تغییر داد؟
                            1- ابزار ترسیم جدول نداریم! باید بل استفاده از ابزار place line باید اینکار را انجام دهید .
                            2- تمامی سوکت های usb در کتابخانه AMP serial bus USB می باشند .
                            3- نه . مشکلی پیش نخواهد آمد اگر شما به اندازه ها دقت داشته باشید ! مثلا تمام مقاومت هایی که در pcb قرار داده اید از نوع 1.8 وات هستند . این رو باید در نظر داشته باشید. و یا قطعات y1 و y2 اگر همین کریستال های معمولی هستند باید عرض کنم که فوت پرنتشون مشکل داره!
                            4- روی خطوط بنفش keepout layer دوبار کلیک کنید . آنگاه می توانید نقاط شروع و پایان خطوط (یا همان ابعاد برد) را تنظیم نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ایجی
                              خوب ایندفعه خیلی بعتر از قبل شد.

2- تمامی سوکت های usb در کتابخانه AMP serial bus USB می باشند .
                              3- نه . مشکلی پیش نخواهد آمد اگر شما به اندازه ها دقت داشته باشید ! مثلا تمام مقاومت هایی که در pcb قرار داده اید از نوع 1.8 وات هستند . این رو باید در نظر داشته باشید. و یا قطعات y1 و y2 اگر همین کریستال های معمولی هستند باید عرض کنم که فوت پرنتشون مشکل داره!
                              4- روی خطوط بنفش keepout layer دوبار کلیک کنید . آنگاه می توانید نقاط شروع و پایان خطوط (یا همان ابعاد برد) را تنظیم نمایید.
                              2- از همین کتابخانه استفاده کردم منتهی در همین کتابخانه فقط 5 یا 6 USB داشتم که همگی سایز بزرگه و هیچکدام مینی نبود :angry:
                              3- آره تمام قطعات استاندارد 1.8 وات اند شما نمیدونید کریستال و دیود زنر 1.8 وات در کدام کتابخانه هست؟ بنده از کتابخانه Miscellaneus Device , Miscellaneous Connector استفاده کردم که هیچکدام فوت پرینت PCB 1.8 برای این دو قطعه نداشت
                              4- منظورم صفحه مشکی پشت برده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X