اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش قرار دادن عکس و LOGO داخل PCB

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش قرار دادن عکس و LOGO داخل PCB

با سلام

روش های زیادی از جمله استفاده از نرم افزارهای klipper برای وارد نمودن عکس به داخل محیط پروتل وجود دارد ولی همیشه مشکل عدم سازگاری نرم افزارها با نسخه های مختلف پروتل وجود دارد لذا من یک روش استاندارد برای Altium Designer به صورت کاملا مختصر بیان میکنم.

آموزش فوق مربوط به نسخه Summer 09 و به بالا است. (http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=317)

ما برای این کار از اسکریپت های استاندارد داخل خود مجموعه Altium استفاده خواهیم کرد.
    به آدرس C:\Program Files\Altium Designer Summer 09\Examples\Scripts\Delphiscript Scripts\Pcb\PCB Logo Creator برید و اسکریپت را در محیط نرم افزار اجرا کنید.
    در داخل محیط نرم افزار اسکریپت را RUN کنید (کلید F9)
    حال در اسکریپت موجود میتوانید عکس مورد نظر را LOAD کنید و با تنظیم مقیاس بندی و ... عکس را به محیط PCB وار نمایید

البته اسکریپت های کاملتری هم وجود دارند که زمان خیلی زیادی برای تبدیل صرف میکنند و من شخصا از این اسکریپت استفاده میکنم.

موفق باشید

پاسخ : آموزش قرار دادن عکس و LOGO داخل PCB

اسکریپت مورد نیاز برای اجرای این برنامه در پست ضمیمه میشه.
    برای استفاده فایل PCBLogoCreator.PRJSCR را با پروتل باز کنید و همونطور که آقای بلورچیان فرمودند F9 رو بزنید!
    فایل های پیوست شده
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
      اسکریپت مورد نیاز برای اجرای این برنامه در پست ضمیمه میشه.
      برای استفاده فایل PCBLogoCreator.PRJSCR را با پروتل باز کنید و همونطور که آقای بلورچیان فرمودند F9 رو بزنید!
      من اینو برای DXP2004 تست کردم نمیشه .میگه یه فایل dll رو پیدا نمی کنه.
      اگه میشه برای DXP2004 هم بگین.
      یا حق
      می بینیم و نادیده می گیریم!

دیدگاه

فقط نسخه 9 به بعد میشه انگاری

دیدگاه

من هم مدت هاست از این اسکریپت استفاده میکنم و بسیار عالی کار میکنه.به همه توصیه میکنم استفاده کنن. تنها مشکلش اینه که حجم فایل رو مقداری بالا میبره که به هیچ عنوان مشکلی ایجاد نمیکنه. نکته مهم این که اگه فرمت آرمتون رو به bmp تبدیل کنید هرگز به مشکل در هنگام تبدیل بر نمیخورید.همچنین باید قبل تبدیل سایز لوگو رو تنظیم کنید و بعد عکس رو سیو کنید و بعد import کنید چون اگه لوگو بزرگ باشه بعد تبدیل نمیشه کوچیکش کرد.

دیدگاه

سلام

من این کار رو انجام دادم ولی جواب نمیده بر روی ورژن 9 اسکریپت رو با برنامه باز میکنم این پنجره باز میشه

دکمه F9 هم جواب نمیده

لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

به نظر میاد شما هنوز فایل رو باز نکردید. دو بار تو لیست بر روی فایل کلیک کنید تا نوشته های اسکریپ رو ببینید!

دیدگاه

سلام
                اینکار رو با ورژن های پایین تر پروتل مثل 99se هم میشه انجام داد؟ (منظورم قرار دادن عکس است)
                چطوری؟
                ممنون
                مولای من
                نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط GLinBoy
                  سلام دوست عزیز، عالیه واقعا متشکرم!
                  فقط میشه این اسکریپتهای کاملتر هم نام ببری یا اینکه دیگه مرام کُشمون کنی، لینک هم بدی :redface:

به هر متشکرم :job:
                  یه بار این روش رو تو یه فروم انگلیسی گذاشتم به محدودیت هاش و امکانات کمش اشاره کردند. البته واسه کار راه انداختن خیلی خوبه.
                  روشی که این فرد استفاده می کرد ظاهرا با corel بود. اگه فرصت شد روش رو امتحان می کنم و آموزش رو میذارم و اگه نشد لینکش رو پیدا می کنم!

دیدگاه

من با روشی که آقای بلورچیان فرمودند تو Altium Designer Summer 09 کار کردم و جواب هم گرفتم؛ ولی خوب امان از دست تنبلی :redface: دنبال راه ساده تر میگردم؛ دارم رو برنامه klipper کار میکنم ببینم چی میشه. شیوه خیلی جالبیه، حتما امتحان کنید. :mrgreen:

اضافه شده در تاریخ :
                    آقا این برنامه Klipper معرکس! :job:
                    با خیال راحت و ساده میشه ازش استفاده کرد، ولی مرد میخواد از شرکتش لایسانس بگیره :NO:
                    راحت و بدونه دردسر + رایگان بودنش باعث میشه که (به نظرم) از اسکریپت خود آلتیوم بهتر باشه. یه چند روزی بهم وقت بدید یه آموزش توپ براتون آماده میکنم :nice:
                    آلبرت انیشتین میگه:
                    " هیچ وقت چیزی رو خوب نمیفهمی مگر اینکه بتونی به مادربزرگت توضیحش بدی !"
                    حالا مرد میخواد ادعا کنه من انتگرال رو فهمیدم!!!

دیدگاه

سلام
                      من یه برنامه دارم که این کار رو انجام میده و میتونید عکس سیاه سفید با فرمت Bitmap تک رنگ رو بهش بدی و تنظیماتی که میخوای رو روش انجام بدی و لوگو یا آرم رو تحویل بگیری

http://www.4shared.com/file/XVCg-VJ0/BMPtoPCB.html

دیدگاه

آقا من با آلتیوم 10 کار می کنم ارور می ده اسکریپت
                        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

با سلام و عرض ادب خدمت همگی.
                          در مورد نظر جناب baby :
                          نوشته اصلی توسط baby_1
                          آقا من با آلتیوم 10 کار می کنم ارور می ده اسکریپت
                          باید بگم که مال من هم کار نمی کنه و کاش یه نمونه از خروجی کارتون رو می ذاشتید ببینیم اصلا ارزشش رو داره یا مثل همون کلیپر ملیپره.
                          در مورد این نظر آقای سلیمی هم
                          نوشته اصلی توسط salimi20100
                          سلام
                          من یه برنامه دارم که این کار رو انجام میده و میتونید عکس سیاه سفید با فرمت Bitmap تک رنگ رو بهش بدی و تنظیماتی که میخوای رو روش انجام بدی و لوگو یا آرم رو تحویل بگیری

http://www.4shared.com/file/XVCg-VJ0/BMPtoPCB.html
                          باید بگم که این برنامه ها یه چیزی حدود 5-6 تا هستند و همه شون ضعیف و بدرد نخور هستن و فقط با تصاویر بیت مپ سیاه و سفید کار می کنند و خروجیشون اینطوریه که عکس رو با هزارتا خط نازک و کنار هم شبیه سازی می کنند و همون طور که گفتم اساس کارشون بیت مپیه نه وکتور! :sad:
                          در مورد این نوشته جناب شفقی هم:
                          نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                          یه بار این روش رو تو یه فروم انگلیسی گذاشتم به محدودیت هاش و امکانات کمش اشاره کردند. البته واسه کار راه انداختن خیلی خوبه.
                          روشی که این فرد استفاده می کرد ظاهرا با corel بود. اگه فرصت شد روش رو امتحان می کنم و آموزش رو میذارم و اگه نشد لینکش رو پیدا می کنم!
                          باید بگم که استفاده از کورل یکی از راههای خوبه که به دو روش انجام میشه یکی وارد کردن تصویر تو کرل->تبدیل اون به فایل اتوکد->تبدیل فایل اتوکد به پروتل و روش دوم وارد کردن تصویر در اتوکد->وکتور بیس کردن تصویر(خارج کردن تصویر از حالت وستور معمولی-یعنی دیگه بیت به بیت نباشه)->بعد هم وارد کردن تصویر به محیط پروتل (مزیت این روش در سرعت و حجم فایل هستش )
                          در مورد فرمایش glinboy :
                          نوشته اصلی توسط GLinBoy
                          سلام دوست عزیز، عالیه واقعا متشکرم!
                          فقط میشه این اسکریپتهای کاملتر هم نام ببری یا اینکه دیگه مرام کُشمون کنی، لینک هم بدی :redface:

به هر متشکرم :job:
                          هم عرضم به خدمت شما که اگه منظورت از روش کامل تر روش های انجام مهندسی معکوس هست من خیلی سایت های خارجی رو ( بخصوص چینی رو ) دنبال این چیز ها گشتم و باید بگم که روش های دیگه ای از جمله استفاده از نرم افزار های واسط مثل آدوب فتوشاپ و آدوب ایلوستریتور ، نرم افزار ایگل و نرم افزار پروتئوس و نرم افزار های مخصوص لینوکس هست . ولی بهترین نرم افزارها در این زمینه دو تا نرم افزار چینی هست که تو هیچ سایتی شیر نشده ( به اشتراک گذاشته نشده ) و شما برای دریافتش باید با خود یارو چت تصویری بکنی و بعد دمو نرم افزار رو بهت میده و ... ( خوب کسی که اینکاره است معلومه که ...) اگر تو این زمینه می خوای کار کنی و به اطلاعات بیشتر احتیاچ داری بوگو تا بوگومت
                          موفق باشید :bye
                          دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

از Visio استفاده کنید در مدdwg , cad ...یا با Corel تو مد PLT format که خداست....

و حرفه ای ها هم برن تو کار Catia و ابزار کانورتور قویش

تو فری هند هم به مانند Corel ابزاری داره برای تبدیل Image to Vector که همشون یک کار می کنن.

من شخصان Visio و Corel جدید رو بیشتر پسندیدم......و هــــــــرگز از Adobe Illus... غافل نشین که اونم قویه....بستگی به خودت داره که با کدوم راحتری

موقع import تو pcb حواست به Dim,STD مثلا mil,mm,cm,inch او انینا باشـــــــه. :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SILVER MAN
                              سلام
                              آقا 1کی به ما آمار بده
                              من با 1طرح با کورل دارم.
                              هیچ رقمه نشد واردش پروتل بکنمش
                              ازون اسکریپت که گفتید استفاده کردم باز شد اما کانورت نکرد
                              برسید به داد من.
                              1راحی 1سیستمی 1کلکی :cry: oo:
                              نمیدونم طرحطون چییه ولی باید تبدیلش کنید به BMP بعد وارد اسکریپت کنید مشکلی نداره
                              به سایز عکستونم توجه کنید زیاد بزرگ نباشه
                              درایور شبکه و nRF24L01
                              کاتالوگ محصولات
                              کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                              شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                              فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X