اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وارد کردن اعداد اعشاری در نرم افزار Micro Code Studio

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وارد کردن اعداد اعشاری در نرم افزار Micro Code Studio

با سلام خدمت همه مهندسین و علاقه مندین به میکرو
    سوال من در مورد اینه که آیا امکان وارد کردن اعداد اعشاری در نرم افزار Micro Code Studio که مخصوص نوشتن برنامه برای میکروی پیک به زبان PBP هست وجود داره یا نه ؟
    اگه وجود نداره پس باید چیکار کرد واسه انجام محاسبات ریاضی در این نرم افزار
    این که نشد برنامه نویسی؟

یه سوال دیگه این که اگه فایل هگز برنامه نوشته شده بیشتر از حافظه میکرو شد چیکار باید کرد ؟
    از حافظه خارجی باید استفاده کرد آیا ؟
    چطوری ؟ یعنی برنامه هگز رو تو اون حافظه ذخیره کنیم ؟ چطوری اجراش کنم؟
    کد HTML:
    <abbr=کاربر گرامی : لطفا عنوان مناسبی را برای تاپیک خود انتخاب کنید ، تا هم نظم انجمن حفظ شود و هم شما جواب خود را سریع تر بگیرید.></abbr>

پاسخ : آیا امکانش هست ؟

سلام
    من خیلی وقته که PBP رو گذاشتم کنار واقعا مشکلاتش زیاده . متاسفانه نمیشه برای اعداد اعشاری محاسباتی انجام داد ولی اگر فقط نیاز به نمایش اعداد باشه میشه یک کارایی کرد!
    در مورد سوال دوم: با میکرو های معمولی نمیشه برنامه رو از حافظه های خارجی اجرا کرد. باید از مدل هایی استفاده کنید که دارای باس خارجی باشند.

دیدگاه

آی سی که من ازش استفاده می کنم 16f877a هستش آیا جواب میده؟
      چطوری باید این کارو کرد ؟
      یه دید کلی بهم بدید ممنون میشم

دیدگاه

نه برای pic16f877a نمیشه حافظه اجرایی خارجی گذاشت .
        مدل هایی که دارای باس خارجی هستند ، دارای یک سری پایه های مخصوص این کار می باشند که مستقیم به حافظه متصل می شوند . سپس میکروکنترلر در مد میکروپروسسور یا MP بوت می شود تا برنامه های خود را از این حافظه ها اجرا نماید .

دیدگاه

با سلام
          اما تا اونجا که من می دونم پورت D این میکرو یه همچین کاری رو انجام میده ؟
          اگه نمیشه پس چیکار باید کرد ؟
          موندم چیکار کنم نه میتونم حجم برنامه رو کم کنم نه از حافظه خارجی استفاده کنم ؟
          پس چیکار باید کرد؟

دیدگاه

پورت D به بخش PSP یا Parallel Slave Port معروف می باشد که مربوط می باشد به کنترل میکروکنتر هدف توسط یک میکرو دیگر که MASTER نامیده می شود و ربطی به اتصال حافظه خارجی ندارد.
            شما اگر به حافظه بیشتری نیاز دارید میتونید از میکرو PIC18F452 استفاده کنید که 32 کیلو بایت حافظه فلش داره.

دیدگاه

با سلام
              تو سری 16F آی سی نیست که بشه این کارو باهاش کرد ؟
              منظورم همون بخش اجرا کردن برنامه از حافه خارجی هستش ؟
              برنامه ای که من نوشتم برای آی سی 16F877 هستش و اروری هم نداره پورت ها وبقیه چیزهای سری 18F فرق نداره ؟
              حالا نمیشه بدون عوض کردن آی سی یه کاری کرد ؟
              استفاده از ای سی حافظه سریال و ...

دیدگاه

برنامتون چی هست؟ اگر آرایه ، کد عکس ، کد فونت ، کد تابلو و یا کد های دیگه ای به این شکل داشته باشید رو میتونید بر روی EEPROM های سریال ذخیره کنید و در طول برنامتون آن ها را فراخوانی کنید .

دیدگاه

بله یک سری کد اسکی برای نمایش روی LCD داره و یه قسمت هم مربوط به صفحه کلید هستش
                  چطوری میتونم فایل زیپشو واستون بفرستم

دیدگاه

راستش من یه برنامه برای آی سی 16f877 نوشتم ام کد هگز برنامه بیشتر از مقدار حافظه این آی سی شده مجبور شدم آی سی رو عوض کنم و آی سی انتخاب کنم که تعداد پایه ها و مشخصات کلی اش با آی سی 16f877 مشابه باشه و با توجه به آی سی هایی که تو بازار هستش 18f4550 رو انتخاب کردم که هم مقدار حافظه اش بیشتره و هم
                    تاحدودی کمی مشابه اون آی سی قبلیه
                    عشق اسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها
                    برنامه ای که من نوشتم با Micro Code Studio هستش که بماند خود این نرم افزار چقدر مشکلات ریز داره بماند
                    تا اونجایی که من میدونم طرح کلی سری 18 و 16 چندان با هم فرقی ندارند شاید در قسمت رجیسترهای مربوط به تایمر و ... چند تا اختلاف داشته باشند در دسر تون ندم
                    برنامه را با Micro Code Studio نوشتم میخواستم برای آی سی 18f4550 کامپایل کنم که متاسفانه تو کتابخونش این آی سی وجود نداره این اولش
                    دوم واسه یه آی سی دیگه این کارو کردم ولی باز ارور داد یه چیزهایی در مورد پورت بی و قابلیت LVP یا پروگرم با ولتاژ پایین داد چطوری میشه این قابلیت رو غیر فعال کرد من تو دیتا شیت یه چیزهایی دیدم ولی جواب نداد در ضمن از MPASM هم استفاده کردم واسه سری 18
                    لطفا راهنماییم کنید
                    با تشکر از شما

دیدگاه

پروگرامرت چیه اگه از اونایی هست که همه میکرو ها رو روی یه سوکت زیف پروگرام میکنه باید پایه های 23 تا 25 میکرو 4550 را قطع کنی تا پروگرام بشه یعنی میکرو را داخل یه سوکت 40 پین بزار و پایه های سوکت 40 پین 23 تا 25 را قطع کن بعد درست میشه :applause: :wow: :read:

دیدگاه

من از پروگرمر TNM Mini Universal Programmer مدل 1000 برای پروگرم کردن ای سی 18f452 می خوام استفاده کنم باید چیکار کنم جون ارور میده که ای سی خالی نیست در صورتی که قبلش این ای سی رو هم پاک کردم
                        میگه پروگرم شده ولی وقتی از میکرو میخونم همه رو صفر نشون میده مشکل کجاست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X