اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GLCD FARSI FONT

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

GLCD FARSI FONT

با سلام
    من می خواستم با PIC همراه با یک Graphic LCD در آن متن فارسی دلخواه تایپ کنم ، نرم افزار "GLCD Font Creator" رو هم گرفتم ولی به نظرم یه کار بیهوده است و خیلی زمان بره 1. می خواستم ببینم کسی از دوستان PIC کار تونسته تو GLCD فارسی تایپ کنه ؟ اگه کسی این کار و کرده و اگه فونت فارسی برای LCD گرافیکی داره ممنون می شم یه جورایی بگیرمش .
    با تشکر قبلی

پاسخ : FLCD FARSI FONT

سلام راستی یادم رفتم بگم ، زبون برنامه نویسی من C هستش و با برنامه CCS C کار می کنم . با این GLCD می خوام که منوهای فارسی براش بذارم رو این حسابه که مزاحم شما شدم .
    باز هم ممنون

در بیکران دور ، با سنگ سخت گور ، با گوهر سرشت ، دستی چنین نوشت : دنیا فدای دوست ...

دیدگاه

پاسخ : FLCD FARSI FONT

سلام

یک سری به بخش پروژه های سایت بزنید
      چند پروژه مربوط به GLCD وجود دارد که امیدوارم مفید باشد

دیدگاه

پاسخ : GLCD FARSI FONT

سلام به میسحا
        اون پروژه های مربوط به GLCD را دانلود کردم ولی همش مربوط به کشیدن یا نمایش دادن عکس تو LCD گرافیکیه ، در ضمن همش تو پروتئوسه ، تا عمل خیلی فاصله است . بعد هم هیچکدام در مورد فارسی نویسی صحبتی نکرده .
        می خواستم ببینم اگه "شما" یا اگه "آقای محمد ایجی " که تخصصی تو PIC و یا کار با GLCD دارین ، احتمالاً سعی کردین که توش فارسی تایپ کنین و احتمالاً هم این کار و کردین . پس اگه میشه ، ممنون میشم این اطلاعات رو در اختیار ما هم بذارید .
        باز هم ممنون
        Email : saha8532@yahoo.com

یکی فدای همه ، همه فدای یکی

دیدگاه

اگر شما با اصول کار GLCD آشنایی کامل داشته باشید ، مابقی کارها ساده اند (البته نسبتا!) .
          در کتابخانه GLCD یک تابع وجود داره که مختصات یک پیکسل رو میگیره و اون رو روشن میکنه. شما اگر کد های فونت فارسی رو داشته باشید باید یک تابع بنویسید که به کمک تابع SET PIXEL کد های فونت رو بر روی GLCD پیاده سازی کنید.
          حالا فونت را از کجا پیدا کنید؟ خیلی ساده با یک سرچ در سایت! چند وقت پیش در تالار AVR این کار انجام شد. پس به احتمال خیلی زیاد میتونید کد فونت رو در آنجا پیدا کنید.

دیدگاه

اینم دوتا پروژه فارسی نویسی برای GLCD . منتهی برای AVR نوشته شده اند . می توانند به عنوان راهنما مورد استفاده قرار بگیرند . درضمن کد فونت فارسی رو هم دارند...
            فایل های پیوست شده

دیدگاه

از دوستان در خصوص روشن کردن موضوع برای بنده کمال تشکر را دارم .
              باز هم ممنون
              خوش باشید و خرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X