اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب زبان برنامه نویسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب زبان برنامه نویسی

سلام دوستان
    به نظر شما چه زبانی واسه برنامه نویسی های ربات خوبه؟
    (واسه کار کردن با زبان ها هیچ مشکلی ندارم فقط می خوام زبانی باشه که بهتر جواب بده)

راستی به نظر شما از کدام میکروکنترلر استفاده کنم بهتره؟(از نظر کلی ,قدرت ,سرعت و غیره...)

پاسخ : انتخاب زبان برنامه نویسی

از لحاظ فضا و امکانات و کتابخانه BASCOM-basic از Codevision بهتره
    اما از لحاظ سادگی و کارایی Codevision
    من خودم دارم با کدویژن کار میکنم و خیلیم ازش راضیم
    ولی در کل برنامه نویسی دیدگاه میخاد نه تسلط و ..........

من میکروهای AVR رو پیشنهاد میدم (البته پیشنهاد من از لحاظ کارایی میکرو هستش نه تجربه و ...)
    ای تو بهانه واسه موندن ....

دیدگاه

سلام

تا اونجا که من یادم میاد ، تا دلتون بخواد در مورد این بحث جنگ کردند...آخرش هم هیچی!

به نظر من اگه شما یک جستجوی کوچیک بکنید راحت تر بتونید از نظر بقیه ی دوستان استفاده کنید

موفق باشید :nerd:

دیدگاه

من تو سایت های مختلفی جستجو کردم یه چیزهای در مورد زبان های C++,C#,C آیا میشه با این زبان ها میشه واسه میکرو کنترلر برنامه نوشت؟؟؟
        دوست عزیز (مهدی مهری) من از جستجو در سایت استفاده کردم اما هیچی پیدا نشد و بعد بحث ایجاد کردم :rolleyes: :rolleyes:

دیدگاه

بله میشه ،ولی یه فرق هایی هم داره
          اگه تازه با میکروکنترلرها آشنا شدید و آشنایی کامل با میکرو و رجیسترها ندارید ، اگه قصد دارید با سری AVR کار کنید، اگه با زبان برنامه نویسی C آشنایی ندارید.
          توصیه میآ‌کنم که برید سراغ بیسیک و BASCOM
          دلایل:
          1-به راحتی میآ‌تونید یاد بگیرید.
          2-نسبت به C، پیچیدگی کمتری داره
          3-بیسکام، کامپایلری قدرتمند ،با کتابخانه های فراوان، و داری HELP جامع و کاملی هست.
          4- ...
          البته موارد ذکر شده به این معنی نیست که زبان C ارزش کمتری داره، در ضمن اگه تصمیم به یادگیری زبان C دارید ،به نظر من نرید سراغ کدویژن، از AVR-GCC یا winAVR استفاده کنید چون هم رایگانه ،هم کتابخانه های زیادی داره و هم اکثر برنامه های نوشته شده به زبان C (برای AVR) که تو اینترنت پیدا میآ‌شه ،با AVR-GCC نوشته شده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
            اگه تازه با میکروکنترلرها آشنا شدید و آشنایی کامل با میکرو و رجیسترها ندارید ، اگه قصد دارید با سری AVR کار کنید، اگه با زبان برنامه نویسی C آشنایی ندارید...
            سعی کن همه اینا رو یاد بگیری که نری طرف بیسیک!! جدی میگم. عجله نکن
            اگه با بیسکام (و حتی کدویژن) شروع کنی دیگه نمیتونی ازشون جدا بشی، وابسته میشی و جلوی پیشرفتت گرفته میشه...
            زبون c و winavr
            https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

من با #Cو++C بیشتر واردم با اونها میشه برنامه نوشت ؟

دیدگاه

نه

دیدگاه

محمد راست میگه. :applause:
                  من اولش بسکام کار میکردم. اما دیدم تو خیلی از برنامه ها ستمه. مثلا یه کتابخونه درست و حسابی برای MMC نداره و خودت هم نمیتونی براش بنویسی.
                  تازه اومدم سر C و کدویژن اما اینم محدودیت داره و قوانین زبان C توش درست رعایت نمیشه. تازه حجم کدهات هم نسبت به winavr خیلی بالا تر میره. اما خداییش Winavr یه چیز دیگه هستش. هم رایگانه هم تا دلت بخواد براش کتابخونه هستش و کلا زبون C هستش که برا AVR پورت شده. ممکنه اولش کار باهاش سخت به نظر بیاد ولی اگه یادش بگیری باهاش هر کاری میتونی بکنی.
                  اگر روزي هيچ مشکلي سر راهم نبود ؛ ميفهمم که راه را اشتباه رفته ام!

دیدگاه

سلام:
                    من میگم بیسیک راحتره و اگر پیشرفت کردی بیسیک تو بعضی موارد کم میاره و c راحلشه.
                    پس c رو شروع کن.
                    در مورد میکرو کنترلر ها pic صنعتی تره ولی در ایران ما ای سی های مهمش گیره نمیاد.
                    همون avr رو دنبالش رو بگیره که همونم از دستت نره. :angry: :angry: :angry:
                    به تجربه آموختم در آخر کار ،که قدر مرد به علم است و قدر علم به مال. (بهلول)

دیدگاه

به نظر من هم فقط C یاد بگیر . من هم یه بیسکامی شکست خورده هستم که اومدم سمت C و با AVR-GCC کار میکنم . چون C یه زبان وسط بین اسمبلی و بیسیکه . اسمبلی که حرف نداره ولی سخته و بیسیک که آسونه ولی ناقص . پس C بهترینه .
                      [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

اصلا طرف بیسیکم نرو چون وقتت تلف کردی به نظرم.بعدش که سی یاد بگیری کلی حسرت میخوری که چرا از اولش نرفتی سمتش
                        طب اسلامی

دیدگاه

اگه می خوای سریع یاد بگیری بیسیک و اگه میخوای اصولی یاد بگیری سی
                          همیشه در حال یادگیری.سعی می کنم موانع سر راهم را بردارم.

دیدگاه

سلام به همه :rolleyes:
                            من می گم بیسیکام خیییییییییییییییلی خوبه. در حد معمولو جواب می ده اما استادم همیشه می گن که" c کار کن "
                            :bye
                            فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مریم ماه
                              سلام به همه :rolleyes:
                              من می گم بیسیکام خیییییییییییییییلی خوبه. در حد معمولو جواب می ده اما استادم همیشه می گن که" c کار کن "
                              :bye
                              کاملا با شما مخالف و با استادتون موافقم
                              بسکام تحت زبان بیسیک خوبه اما به گرد c نمیرسه
                              گرچه بسکام کتابخانه ی قوی یی داره اما بعضی جاها اصلا سرفایل نداره و کتابخونش کم میاره
                              c هم جالب تره هم لذت بخش تر
                              ای تو بهانه واسه موندن ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X