اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برق مستقیم با ولتاژ حداقل 4.5 ولت و آمپراژ 1500 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برق مستقیم با ولتاژ حداقل 4.5 ولت و آمپراژ 1500 آمپر

با سلام

من برای یک دستگاه نیاز به یک مبدل انرژی الکتریکی از برق شهر که قادر باشه جریان مستقیم با ولتاژی معادل حداقل 3 ولت و به بالا و همچنین آمپراژ از حداقل 50 آمپر و تا نهایتا 1500 آمپر را بدهد نیاز دارم .

برای یه دستگاهی که در حال ساختش هستم برای انجام تولید یه ماده شیمیایی ، در اصل برای یه الکترولیز که نیاز به برق مستقیم با اون شرایطی که گفتم هستش .

یه سوال دیگه هم برام مهمه اگر بتونید جواب بدین . مصرف برق این ترانس چطور هستش برای مثال 4.5 ولت و 1000 آمپر در هر ساعت مصرفش چجوریه ؟ یعنی چند کیلو وات برق مصرف میکنه و برای تعرفه صنعتی هر ساعت کار کردن دستگاه چقدر هزینه داره؟
    ممنون میشم ازتون اگر کمک کنید که چطور و از کجا و چگونه میتونم همچین چیزی رو پیدا کنم و چقدری قیمتش هست و فاکتورهای تعیین کننده قیمت در همچین ( به نظرم ترانس باشه اسمش ) ترانسی چیا هستش.

مرسی
    www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
    ..........
    ...... ... .. .

پاسخ : برق مستقیم با ولتاژ حداقل 4.5 ولت و آمپراژ 1500 آمپر

کسی اینجا نیست؟
    www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
    ..........
    ...... ... .. .

دیدگاه

پاسخ : برق مستقیم با ولتاژ حداقل 4.5 ولت و آمپرا&#1

دوست عزیز

در واقع خیلی ها اینجا هستند !!!

اگر جواب سریع السیر میخواهید بفرمایید :

تشریف ببرید ترانس پیچ صنعتی تا براتون بسازه .
      دیود هاش هم به احتمال زیاد در بازار پبدا میشه

موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : برق مستقیم با ولتاژ حداقل 4.5 ولت و آمپرا

نوشته اصلی توسط majid_teh2005
        دوست عزیز

در واقع خیلی ها اینجا هستند !!!

اگر جواب سریع السیر میخواهید بفرمایید :

تشریف ببرید ترانس پیچ صنعتی تا براتون بسازه .
        دیود هاش هم به احتمال زیاد در بازار پبدا میشه

موفق باشید
        ممنون از جواب کاملا واضح و جزء به جزء شما دوست عزیز
        www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
        ..........
        ...... ... .. .

دیدگاه

دوست عزیز ، این کار یه نمه گیر داره !!
          اول از همه که شما با برق خونتون (معمولی ) نمی تونید همچین توانی رو بدست بیارید !!! 6700 واتی که شما می خواین ، همچین کم نیستش !!
          در صورتی که برق خونگی نهایت می تونه تا 5500 وات شما رو تا مین کنه (خلاصه کنم !! با برق تکفاز معمولی کنتورت منفجر میشه !! )

پس احتیاج به برق 3 فاز داری یعنی به جای 220 ولت به برق 380 ولت نیاز داری !! با برق 380 ولت می تونی تا 9500 وات رو تامین کنی !!

بر فرض که یه جورایی برق 380 گیر آوردی !!

برای درست کردن این ولتاژ 2 راه وجود داره !! یکی استفاده از ترانس و بعدی هم استفاده از افزاینده الکترونیکی !!
          اگر بخوای که با ترانس این کار رو انجام بدی !! فکر کنم هزینش روی میلیون بره !! چون الان قیمت مس سر به فلک کشیده و این چیزی هم که شما می خوای .. دیگه خودش یه ترانس قدرته !!! اگر بتونی از پس هزینه اون بر بیای (ترانس ) یکسوسازی اون دیگه مشکلی نیست و می تونی با چند تا تریستور قدرت اونو یکسو کنی !!
          یه راه دیگه هم استفاده از افزاینده الکترونیکیه !!من خودم به شخصه به غیر از چند تا اینورتر معمولی ، همچین چیزی تا به حال درست نکردم !! همین الان هم به علت افزایش قیمت مس توی بیشتر کارخونه ها هم از مبدلهای الکترونیکی استفاده می کنند !! این روش هم دردسرهای مخصوص خودش رو داره ، چون چیز عادی نیست ، باید خودت طراحیش کنی و چون دیگه میره روی بحث قدرت ، یه نمه کارا سخت تر میشه !! هم از نظر پیدا کردن قطعات و هم از نظر طراحی !! و حتما باید با چند نفری که یه نمه روی این کارا دست دارند مشورت بکنی ، چون در غیر اینصورت حتما درچار ضرر و زیان میشی !! چون هرچی تو کتابا وجود داره تئوریه و عملی یه چیز دیگس !!

در کل همچین کار ساده ای نیست و بهتره که قبل از اینکه اقدام به ساخت اون کنی ، حتما همه جوانب رو بررسی کن ، تا بعدا نه دچار مشکل بشی و نه ضرر کنی !!! ولی حتما کسی رو یا منبعی از یه آزمایشی یا کلا یه چیزی رو پیدا کن که در این مورد یا کاری انجام داده باشه یا تحقیقی کرده باشه و اطلاعاتی داشته باشه !!

من این مقادیر رو همینجوری سر انگشتی گفتم !! اگر شما میخوای که دقیق بفهمی هزینه اینکار چقدر میشه و چقدر هم کار میبره ، همونطور که گفتم ، خودتون باید یه حساب کتاب اساسی بکنید !!
          دیدم کسی جواب نداد !! گفتم باز از هیچی بهتره !! فکر کنم حداقل یه نمه ذهنتون باز شد که چی لازم دارید !!

امید وارم که اطلاعات به دردتون بخوره .........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farshad
            دوست عزیز ، این کار یه نمه گیر داره !!
            اول از همه که شما با برق خونتون (معمولی ) نمی تونید همچین توانی رو بدست بیارید !!! 6700 واتی که شما می خواین ، همچین کم نیستش !!
            در صورتی که برق خونگی نهایت می تونه تا 5500 وات شما رو تا مین کنه (خلاصه کنم !! با برق تکفاز معمولی کنتورت منفجر میشه !! )

پس احتیاج به برق 3 فاز داری یعنی به جای 220 ولت به برق 380 ولت نیاز داری !! با برق 380 ولت می تونی تا 9500 وات رو تامین کنی !!

بر فرض که یه جورایی برق 380 گیر آوردی !!

برای درست کردن این ولتاژ 2 راه وجود داره !! یکی استفاده از ترانس و بعدی هم استفاده از افزاینده الکترونیکی !!
            اگر بخوای که با ترانس این کار رو انجام بدی !! فکر کنم هزینش روی میلیون بره !! چون الان قیمت مس سر به فلک کشیده و این چیزی هم که شما می خوای .. دیگه خودش یه ترانس قدرته !!! اگر بتونی از پس هزینه اون بر بیای (ترانس ) یکسوسازی اون دیگه مشکلی نیست و می تونی با چند تا تریستور قدرت اونو یکسو کنی !!
            یه راه دیگه هم استفاده از افزاینده الکترونیکیه !!من خودم به شخصه به غیر از چند تا اینورتر معمولی ، همچین چیزی تا به حال درست نکردم !! همین الان هم به علت افزایش قیمت مس توی بیشتر کارخونه ها هم از مبدلهای الکترونیکی استفاده می کنند !! این روش هم دردسرهای مخصوص خودش رو داره ، چون چیز عادی نیست ، باید خودت طراحیش کنی و چون دیگه میره روی بحث قدرت ، یه نمه کارا سخت تر میشه !! هم از نظر پیدا کردن قطعات و هم از نظر طراحی !! و حتما باید با چند نفری که یه نمه روی این کارا دست دارند مشورت بکنی ، چون در غیر اینصورت حتما درچار ضرر و زیان میشی !! چون هرچی تو کتابا وجود داره تئوریه و عملی یه چیز دیگس !!

در کل همچین کار ساده ای نیست و بهتره که قبل از اینکه اقدام به ساخت اون کنی ، حتما همه جوانب رو بررسی کن ، تا بعدا نه دچار مشکل بشی و نه ضرر کنی !!! ولی حتما کسی رو یا منبعی از یه آزمایشی یا کلا یه چیزی رو پیدا کن که در این مورد یا کاری انجام داده باشه یا تحقیقی کرده باشه و اطلاعاتی داشته باشه !!

من این مقادیر رو همینجوری سر انگشتی گفتم !! اگر شما میخوای که دقیق بفهمی هزینه اینکار چقدر میشه و چقدر هم کار میبره ، همونطور که گفتم ، خودتون باید یه حساب کتاب اساسی بکنید !!
            دیدم کسی جواب نداد !! گفتم باز از هیچی بهتره !! فکر کنم حداقل یه نمه ذهنتون باز شد که چی لازم دارید !!

امید وارم که اطلاعات به دردتون بخوره .........
            با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز و همه دوستان و تشکر از توجهتون

من رشته تحصیلیم شیمی هستش و به همین دلیل از برق و الکترونیک آنچنان سر رشته ای ندارم به همین دلیل مزاحم شما شدم
            دقیقا گفته های شما درست هستش و من از اولین جایی که شروع کردم اطلاعات جمع آوری کنم این فروم هستش بیشتر روی عملی بودن کار و همچنین هزینه های وارده بر اون چه برای تهیه خود ترانس یا اون یکی که شما گفتید و هم میزان هزینه کار کرد اون یعنی هزینه هر ساعت کار کرد اون با برق صنعتی و همچنین هزینه های نگهداری این اقلام میخاستم آشنا بشم که شما تا حدودی زحمت اونارو برام کشیدید باز هم در این موارد اگر روشنم کنید ازتون ممنون میشم .

و صد البته من در حال حاضر نیاز به اون مقدار ولتاژ و آمپراز ندارم و در نمونه اولیه ای که از دستگاه دارم میسازم نیاز به نهایتا 5 ولت و 10 آمپر نیاز دارم که اگر لطف کنید به من که از کجا تهیه کنم و به چه طریق میتونم کمترین هزینه رو براش بدم ممنون میشه

با تشکر از شما
            www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
            ..........
            ...... ... .. .

دیدگاه

خیلی خوشحالم که مطالبی که گفتم به دردتون خورد !!

برای این 5 ولت 10 آمپر می تونید با هزینه کمی ، ترانس رو تهیه کنید !!
              البت اگر خودتون ترانس رو بپیچید حدود یه چند هزار تومنی می تونید صرفه جویی کنید !!

یه ترانس تقریبا کوچیک که برای یکسوسازی اونم هیچ مشکلی نخواهید داشت !!
              اگر عجله نداشته باشین ، من تا دو سه روز هم محاسبات رو انجام می دم و هم یه کتابی یا چیزی که به درد کارتون بخوره براتون میزارم !!
              راستش رو بخواین هم یه نمه سرم شلوغه و هم کلا محاسبا ت ترانس یادم رفته باید بگردم اون جزوه ها مو پیدا کنم !! ولی در کل کار ساده ایه و می تونید این ترانس رو خودتون به صورت دستی درست کنید !!

منم تا اونجا که بشه سعی می کنم شما رو توی اینکار کمک کنم !! چه من !! مطمئا باشین که بقیه دوستان هم کمکتون می کنن !!

دیدگاه

چون رشتت شیمیه عیبی نداره! :rolleyes:
                برای 5 ولت 10 آمپر می تونی 14 - 15 هزار تومن خرج کنی یک Power کامپیوتر بخری حالشو ببری.
                تا حدود 30 آمپر معمولا از خط 5 ولت می تونی بکشی.
                قبل از استفاده از Power یکسری مطالعه در بارش بکن هر چند کار باهاش خیلی راحته!

اگرم بیشتر خواستی باز پست بزن یک کاریش می کنیم ولی هومنجور که آقا فرشاد گفت باید حواست به برق تکفاز باشه....

HTH - Shahriar
                Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

اینم در نظر بگیر که power کامپیوتر خیلی به اتصال کوتاه حساسه !! چون توش از قطعات الکترونیکی استفاده شده (بیشتر !! )

ولی اگر ... مطمئنی که همچین اتصال کوتاه زیاد پیش نمیاد (که توی این کار شما فکر نمی کنم اینطوری باشه !! ) بهترینش همون مال کمپیوتره !!

دیدگاه

بسیار عالی و ممنون ، من یه چند تایی پاور دارم لطف کنید بگین دقیقا چکار باید بکنم

تا آونجا که متوجه شدم پاور 5 ولت هستش ولی آمپرش چی؟و چطور باید کم و زیادش کنم .

ممنون و منتظرم
                    www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
                    ..........
                    ...... ... .. .

دیدگاه

تا اونجا که می دونم ولتاژ و جریان پاور ثابته !!

در ضمن ، همه مشخصات هم روی خود قوطیش نوشته میشه !!

دیدگاه

پاور ATX هستش چجوری باید روشنش کنم ؟
                        www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
                        ..........
                        ...... ... .. .

دیدگاه

http://xtronics.com/reference/atx_pinout.htm

سیم سبز را به مشکی وصل کن . پاور روشن میشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid_teh2005

http://xtronics.com/reference/atx_pinout.htm

سیم سبز را به مشکی وصل کن . پاور روشن میشه .
                            خیلی ممنون
                            www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
                            ..........
                            ...... ... .. .

دیدگاه

با سلام مجدد خدمت شما دوستان عزیز
                              من از پاور 300 واتی که داشتم در حالت 5 ولت و 25 آمپر که روش درج شده بود استفاده کردم البته با اهم متر که 7 ولت نشون میداد نمیدونم چرا در هر حال بیشتر از دو ثانیه کار نکرد و بعدش پاور خاموش شد بعدشم دیگه هر کاری کردم روشن نشد .
                              لطفا کمک کنید از کجا میتونم یه ترانس با ولتاژ 4.5 . آمپراژ متغیر و حداقل 5 به بالا پیدا کنم و حدودا چند چوق باید هزینه کنم .در ضمن چجوری میشه دانسیته جریان رو محاسبه کرد؟و همچنین مقدار آمپری که توسط سل من مصرف میشه رو ؟
                              و فکر میکنم بهتر باشه بگم که من از گرافیت بعنوان قطب مثبت و جیوه بعنوان قطب منفی استفاده میکنم که فاصله اونها با هم دو میلیمتر هستش البته هفتا گرافیت در . حدود سی دو سانتی متر مربع جیوه و الکترولیت هم محلول اشباع کلرید سدیم هستش .با این شرایط فکر میکنید چرا پاور از کار افتاد؟
                              www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
                              ..........
                              ...... ... .. .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X