ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2006/02/21
    35
    0

مشکل با سری کردن دو باطری خشک 6 ولتی

سلام دوستان

برای یه پروژه AVR نیاز هست که 2 تا باطری 6.2 ولتی خشک اسیدی با هم سری بشن و ولتاژ 12.5 ولت تولید بشه، بعد این ولتاژ به 7805 وارد میشه و به AVR میره... اما مشکل اینجاست که وقتی این دوتا باطری با هم سری میشن خروجی 7805 افت میکنه به 4.2 ولت و کل مدار از کار میافته (حالا نمی دونم به خاطر این کاهش ولتاژ AVR کار نمی کنه یا چی...) ولی وقتی از 1 باطری استفاده میشه خرجی 7805 نرمال و 5 ولت هستش....

(دلیل اینکه از 2 تا باطری استفاده میشه اینه که این باطری ها علاوه بر این AVR یه مدار دیگه رو هم باید تغذیه بکنه که ولتاژش بالاتره، البته در این مورد که برای تست استفاده میشه مدار دوم رو وصل نمی کنم)

ممنون
    2008/07/28
    44
    0

پاسخ : مشکل با سری کردن دو باطری خشک 6 ولتی

سلام دوست عزيز
    به ورودي 7805 نميآ*توني هر ولتاژي وارد كني و 5 ولت بگيري! يك رنج خاص داره كه فكر كنم از پنج و خوردهآ*اي شروع ميآ*شه و تا حدود 8 ولت آخرش باشه. به هر حال همون 6.2 كه بهش دادي خوبه براي باقي مدارت هم از مجموع دو باتري استفاده كن. ضمنا از شارژرهاي موبايل هم ميآ*توني استفاده كني.
    مجتبی آیتی نیا
    https://telegram.me/universityprojects
    2007/05/02
    1,757
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط rezanew
    سلام دوستان

برای یه پروژه AVR نیاز هست که 2 تا باطری 6.2 ولتی خشک اسیدی با هم سری بشن و ولتاژ 12.5 ولت تولید بشه، بعد این ولتاژ به 7805 وارد میشه و به AVR میره... اما مشکل اینجاست که وقتی این دوتا باطری با هم سری میشن خروجی 7805 افت میکنه به 4.2 ولت و کل مدار از کار میافته (حالا نمی دونم به خاطر این کاهش ولتاژ AVR کار نمی کنه یا چی...) ولی وقتی از 1 باطری استفاده میشه خرجی 7805 نرمال و 5 ولت هستش....

(دلیل اینکه از 2 تا باطری استفاده میشه اینه که این باطری ها علاوه بر این AVR یه مدار دیگه رو هم باید تغذیه بکنه که ولتاژش بالاتره، البته در این مورد که برای تست استفاده میشه مدار دوم رو وصل نمی کنم)

ممنون
    تنها چیزی که فعلا به ذهنم میرسه اینه که موقعی که ولتاژ ورودی بالا میره بدلیل اختلاف زیاد ولتاژ بین ورودی و خروجی رگولاتور تلفات رو رگولاتور زیاد میشه و با افزایش دما خروجی رگولاتور افت میکنه
    2009/09/12
    اردبيل
    2,503
    121

اتفاقا این رگلا تور ها تا 40 ولتو :eek: تحمل می کنن دست به رگلاتور بزن اگه بویه کباب :mrgreen:اومد (منظورم از انگشتت) بدون جواب دومی داداش گلمون درسته یه چیز دیگه ممکنه اون یکی مصرف کننده که با ولتاژ 12 ولت کار میکنه با عث این اتفاق بشه ؟ جریان مصرفیش چقده جریان باطری چقدره ؟ :bye
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    133

تنها موردي كه مي تونه خروجي رگلاتور رو تغيير بده اتصال كوتاه است يا بار خيلي زياد كه در حكم اتصال كوتاه است حتما بار زيادي از خروجي رگلاتور مي كشي
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2006/02/21
    35
    0

ممنون دوستان بابت پاسخهاتون

راه حل رو پیدا کردم، من برای رگلاتور معمولا ورودی آداپتور رو میدادم و رگلاتور بدون هیچ مشکلی کار می کرد (بدون قرار دادن هیچ خازنی)، ولی برای باطری بدون خازن مشکل بالا رو داشت کا با قرار دادن یه خازن در ورودی مشکل حل شد...
    2009/09/20
    149
    1

سلام دوست عزیز
    آداپتور ها یک ولتاژ رگوله شده و بدون ریپل تولید میکنند،آیا رگولاتور شما به صاف نبودن ولتاژ(ولتاژ باطری) حساسیت نشون میده!؟
    منطقی به نظر نمیرسه که شما با قرار دادن یک خازن در مدار مشکلتون حل شده باشه!چون باطری دارای ولتاژ مستقیم(DC)،بدون فرکانس است نیازی به خازن صافی نداره.
    به نظر من مشکل از یه جایه دیگست.
    2006/02/21
    35
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد صفائی نیا
    سلام دوست عزیز
    آداپتور ها یک ولتاژ رگوله شده و بدون ریپل تولید میکنند،آیا رگولاتور شما به صاف نبودن ولتاژ(ولتاژ باطری) حساسیت نشون میده!؟
    منطقی به نظر نمیرسه که شما با قرار دادن یک خازن در مدار مشکلتون حل شده باشه!چون باطری دارای ولتاژ مستقیم(DC)،بدون فرکانس است نیازی به خازن صافی نداره.
    ممنون،
    والا مشکل من دقیقاً همونی بود که تو پست اول هم اشاره کردم با سری کردن 2 تا باطری مشکل داشت (البته اولش حدس هایی میزدم، مثل اینکه شاید شارژ دو باطری با هم برابر نباشه و ... ولی گویا درست نبوده) به هر حال با قرار دادن یه خازن در ورودی رگلاتور مشکل حل شد (و وقتی بدون خازن استفاده می کنم همون مشکل پابرجا است)...
    به نظر شما مشکل از کجا می تونست باشه؟ :smile:
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد صفائی نیا
    سلام دوست عزیز
    متاسفانه نظر دوستمون تایید میشه!
    من هم با یه باتری 12ولت ماشین این مشکلو داشتم. یه خازن گذاشتم حل شد!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/05/02
    1,757
    94

اتصال یه خازن به ورودی رگولاتور واجب کفایی هستش ( یعنی اگه خازن دیگه ای در مدار ورودی رگولاتور و در نزدیکی اون باشه باشه واجب نیست ) وگرنه ناپایدار میشه
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10