اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه ایجاد سوراخهای مستطیلی در پروتل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه ایجاد سوراخهای مستطیلی در پروتل

سلام دوستان
    شاید موضوع ساده ای به نظر بیاد ولی دونستن همین نکات ساده بعضی وقتها میتونه کمک خوبی باشه و از بروز بعضی اشتباهها در تجربه اول جلوگیری کنه.
    بعضی از قطعات هستند که بر خلاف قطعات معمول پایه های مستطیلی دارند. برای قرار دادن این قطعات با وجود اینکه پروتل قابلیت این رو داره که سوراخهای مستطیلی ایجاد کنه باید روش دیگه ای رو اتخاذ کنید چون اکثر pcb کارهای ایران نمیتونن سوراخهای مستطیلی بزنند.

خوب برای اینکار وقتی دارید برای قطعه خودتون لیب میسازید به صورت زیر عمل کنید:
    فرض کنید پایه های قطعات شما به این نحو قرار گرفته:

روش کار اینطوریه که شما باید تو همون محیط یک pad دیگه با کمی فاصله ولی در امتداد محور سوراخ پد اصلی ایجاد کنید:

خوب این بستگی به شما داره که چند تا سوراخ بذارین تا آخر کار تمیز تر دربیاد ولی فکر کنم تعداد زیاد با کم فرقی نداره چون دقت دستگاهها هم کمه.
    در آخر کمی هم باید از سوهان کمک بگیرید البته اگه بردتون متالیزه نباشه.
    این عکس سه بعدی نهایی هست:

موفق باشید.
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

پاسخ : طریقه ایجاد سوراخهای مستطیلی در پروتل

سلام
    منظورتون از اینکه گفتید:« البته اگه بردتون متالیزه نباشه» اگر برد متالیزه باشه مگه چی می شه؟؟؟به این دلیل که pad قلع اندود شده،خاصیت قلع اندودیشو از دست می ده یاچیز دیگه ای مد نظره؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : طریقه ایجاد سوراخهای مستطیلی در پروت&#

بله منظورم این بود سوهان کشیدن باعث قطع ارتباط دو طرف برد میشه ولی خوب اگه سوراخ بزرگ باشه لحیم دو طرف رو به همدیگه وصل میکنه!

دیدگاه

با تشکر از ارسال های شما.فک نکنم نیازی به این کار باشه چون نرم افزار آلتیوم خودش این ویژگی رو داره که اشکال خاص رو برای hole ایجاد کنه.اگه روی پد کلیک کنید صفحه ویرایش پد باز میشه که شامل چند بخش هستش.تو بخش size and shape شما میتوین لایه های مورد استفاده پد شکل اون و اندازشو معرفی کنید.تو بخش location مختصات قرار گیری پد تو صفحه و زاویه قرار گیری رو مشخص کنید.تو بخش offset from hole ... می تونید برای hole یک انحراف از مرکز مشخص کنید.تو بخش میتویند hole size شکل hole (دایره ، بیضی ، مکعب و شکافدار) با زاویه و اندازه دلخواه معرفی کنید.
        حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel)
          با تشکر از ارسال های شما.فک نکنم نیازی به این کار باشه چون نرم افزار آلتیوم خودش این ویژگی رو داره که اشکال خاص رو برای hole ایجاد کنه.اگه روی پد کلیک کنید صفحه ویرایش پد باز میشه که شامل چند بخش هستش.تو بخش size and shape شما میتوین لایه های مورد استفاده پد شکل اون و اندازشو معرفی کنید.تو بخش location مختصات قرار گیری پد تو صفحه و زاویه قرار گیری رو مشخص کنید.تو بخش offset from hole ... می تونید برای hole یک انحراف از مرکز مشخص کنید.تو بخش میتویند hole size شکل hole (دایره ، بیضی ، مکعب و شکافدار) با زاویه و اندازه دلخواه معرفی کنید.
          شما درست میگید ولی فکر کنم منظور بچه ها از این آموزش روشی برای پیاده کردن سوراخ با اشکال دیگه است
          درسته شما شکل سوراخ رو مربع میذارید ولی دستگاه های CNC مته مربع ندارن که
          حتی توی صنعت که من کار کردم دستگاه های بسیار پیشرفته تر تراش CNC هم برای سوراخ های مربع شکل از همین روش استفاده میکنن
          برای همین اینکار باعث میشه پترنی که برای دریل کاری توسط Altium برای دستگاه CNC تولید میشه به گونه ای باشه که در نهایت با مته های معمولی و همون دستگاه CNC شکل سوراخ به مربع یا اشکال دیگه نزدیک باشه
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
            شما درست میگید ولی فکر کنم منظور بچه ها از این آموزش روشی برای پیاده کردن سوراخ با اشکال دیگه است
            درسته شما شکل سوراخ رو مربع میذارید ولی دستگاه های CNC مته مربع ندارن که
            حتی توی صنعت که من کار کردم دستگاه های بسیار پیشرفته تر تراش CNC هم برای سوراخ های مربع شکل از همین روش استفاده میکنن
            برای همین اینکار باعث میشه پترنی که برای دریل کاری توسط Altium برای دستگاه CNC تولید میشه به گونه ای باشه که در نهایت با مته های معمولی و همون دستگاه CNC شکل سوراخ به مربع یا اشکال دیگه نزدیک باشه
            بله منظور همین نکته هست و در پست اول هم گفته شده.

دیدگاه

البته باید بگم من چند باری این کارو کردم ولی دادم دیدم فقط یه سوراخ زدن برام ز زدم شرکت سوال کردم گفتن که سوراخ کنار هم مته رو میشکنه و نمیشه زد برای همین اونا فقی یه سوراخشو میزنن :biggrin:
              درایور شبکه و nRF24L01
              کاتالوگ محصولات
              کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
              شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
              فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                البته باید بگم من چند باری این کارو کردم ولی دادم دیدم فقط یه سوراخ زدن برام ز زدم شرکت سوال کردم گفتن که سوراخ کنار هم مته رو میشکنه و نمیشه زد برای همین اونا فقی یه سوراخشو میزنن :biggrin:
                بله حق با شماست ولی با فاصله بگذارید میزنند. همونطور که گفتم در نهایت به یکم سوهان کاری نیاز خواهید داشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X