اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مسیر بردن کابل اصلی ساختمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مسیر بردن کابل اصلی ساختمان

با سلام
    متاسفانه یک مهندس ناظر برای کار یک ساختمان به من گیر داد که نمیتوان برق اصلی طبقه ها و کابل تلوزیون را از مسیر داکت برد و من رو مجبور کرد از قسمت در اسانسور دیوار رو سوراخ و برش بدم و کابلها رو انطور ی بیارم من هم هر چی به نشریات استاندارد نگاه کردم مطلبی بدردبخور نتونستم پیدا کنم به نظر شما دوستان بهترین مسیر یا نحوه بردن کابل برق اصلی و کابلهای تلوزیون و تلفن از کجاست و چطوری است
    با تشکر

پاسخ : مسیر بردن کابل اصلی ساختمان

سلام
    سوال نکردی که داکت واسه چی گذاشتن
    فردا اگه یکی از کابلها بسوزه باید همه بدنه اسانسور بکنی
    در ضمن موسسه استاندارد اسانسور بهت گیر نده از مجری اسانسور یه سوالی بکن
    بهترین مسیر برای رد کردن کابل همان داکت است در ضمن تو طبقات یه باکس بذار که بتونی به داکت دسترسی داشته باشی ته باکس با برش بده
    به این ناظره هم بگو بره چندتا کتاب بخونه

تشکر یادت نره!
    تا نگاه میکنی وقت رفتن هست + ناگهان چه زود دیر میشود = تشکر یادت نره!

دیدگاه

ان داکت مال مسیر لوله اب و هواکشهای اشپزخانه بود البته من از داخل چاهک اسانسور کابلها رو نبردم بلکه از بیرون چاهک از سمتی که در اسانسور کاملا باز میشه مجبور شدم دیوار و کف رو سوراخ و برش بزنم من هر چی هم توی کتابهای استاندارد و نشریه 110 نگاه کردم چیزی نتونستم پیدا بکنم

دیدگاه

منظورم از داکت مخصوص کابلهاست هر پلان یک داکت واسه مسیر کابلها مشخص کرده و با سیستم لوله کشی مجزا هست
        تا نگاه میکنی وقت رفتن هست + ناگهان چه زود دیر میشود = تشکر یادت نره!

دیدگاه

اتفاقا اون مهندس ناظر بیچاره درست گفته . داکت تاسیسات که محل عبور کابل های برق نیست که
          بهترین محل معمولا با توجه به این که اگر ساختمان اسکلت بتونی است یک مسیر که پوتره نداشته باشد انتخاب کنید و دیوار را تا پارکینگ که محل نصب تابلو است برش دهید
          در ساختمان های بلند و با تراکم واحد بالا معمولا از قبل یک محل از پیش تعیین شده در هنگام بتون ریزی برای نصب سینی کابل در نظر گرفته میشود
          وبه راحتی کابل های فشار قوی وضعیف بر روی سینی میخوابند
          و تا محل نصب تابلو میروند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X