اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در عیب یابی پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در عیب یابی پاور کامپیوتر

من دو تا پاور دارم که که روی سیستم کار می کنن اما باعث reset شدن کامپیوتر میشن. ولتاژشون رو گرفتم(ولتاژ های 5و12 3.3 مثبت و منفی وسیم بنفش و خاکستری و ... ) ولتاژ هاش دقیقن ، همچنین بازشون کردم از لحاظ ظاهری سالما .
    کسی میدونه عیب این پاور ها چیه؟
    می بینیم و نادیده می گیریم!

پاسخ : کمک در عیب یابی پاور کامپیوتر

نوشته اصلی توسط Mohsen P
    من دو تا پاور دارم که که روی سیستم کار می کنن اما باعث reset شدن کامپیوتر میشن. ولتاژشون رو گرفتم(ولتاژ های 5و12 3.3 مثبت و منفی وسیم بنفش و خاکستری و ... ) ولتاژ هاش دقیقن ، همچنین بازشون کردم از لحاظ ظاهری سالما .
    کسی میدونه عیب این پاور ها چیه؟
    اگه مدت زیادی از عمر پاورتون میگذره احتمالا خازنهای صافی خروجی خرابند عوضشون کنین

دیدگاه

سلام:
      از کسایی که در زمینه تعمیر پاور کامپیوتر کار کردن یکی دو تا سوال دارم:
      راستش من یه پاور دارم که به محض اینکه سیم سبز رو به GND می زنم، فنش یه ذره میچرخه(حدود 10 یا 20 درجه) بعدش از کار می افته. خیلی هم باهاش ور رفتم.TL494 سالمه. مطمئنم. رکتیفایر ها رو هم از مدار بیرون اوردم چکشون کردم همگی سالم هستن. به نظر شما چشه؟ در ضمن 5 ولت استند بای رو هم دارم و سالمه.LM339 رو هم عوض کردم اما تغییری نکرد.به نظر شما باید چکارش کنم؟

دیدگاه

اساتید گرامی نظری ندارن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثاق
          سلام:
          از کسایی که در زمینه تعمیر پاور کامپیوتر کار کردن یکی دو تا سوال دارم:
          راستش من یه پاور دارم که به محض اینکه سیم سبز رو به GND می زنم، فنش یه ذره میچرخه(حدود 10 یا 20 درجه) بعدش از کار می افته. خیلی هم باهاش ور رفتم.TL494 سالمه. مطمئنم. رکتیفایر ها رو هم از مدار بیرون اوردم چکشون کردم همگی سالم هستن. به نظر شما چشه؟ در ضمن 5 ولت استند بای رو هم دارم و سالمه.LM339 رو هم عوض کردم اما تغییری نکرد.به نظر شما باید چکارش کنم؟
          این حالت نشون میده که پاورتون بحالت حفاظت میره چند حالت ممکنه وجود داشته باشه یکی اینکه یکی از ترنزیستور های سویچ سمت 220 ولت اتصال کوتاه باشه ( البته بعیده )
          دوم اینکه یکی دیود های خروجی خرابه و باعث جریان کشی میشه و مدار بحالت حفاظت میره
          سوم اینکه مسیر فیدبک ولتاژ یا ولتاژ مرجع ایرادی داره و باعث بالا رفتن یکی از خروجی ها میشه و مدار بحالت حفاظت میره

دیدگاه

از پاسختون ممنونم.آره من خودمم فکر می کنم LM339 مدار رو قطع می کنه. دیودها سالم هستن. فقط می مونه پایه فیدبک که نمیدونم ولتاژ روی این پایه چقدر باید باشه؟ ترانزیستورهایی رو هم که فرمودین قبلا شورت شده بودن ک وضشون کردم؛ البته به اضافه مقاومت های سر راه بیسشون. ولتاژ مرجع هم دقیقا 4.95 ولته.یعنی مشکلی نداره. فکر کنم مشکل از همون مدار فیدبک باشه. ولتاژ روی پایه فیدبک باید چقدر و چطوری باشه؟ تشکر

دیدگاه

کسی نمیدونه ولتاژ روی پایه فیدبک چه قدر یا چطور باید باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X