اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالت اساسی از AVR 8bit

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالت اساسی از AVR 8bit

با سلام
    مثلا من کریستال رو 16 مگ گذاشتم تا سرعت کلاک بالا باشه اما وقتی دستورات اجرا میشوند در AVR 8bi اجرای هر دستور تقریبا ا میکروثانیه وقت میبره که برای من مدت زیادیه یا درک من اشتباه هست؟
    یعنی چی کار کنم از 1 میکروثانیه کمتر بشه؟
    مثلا وقتی برنامه سنگین هست فرض کن تنظیمات تایمر طوری هست که باید روی فلان پین فرکانس 1 کیلو بسازه اما به جای اینکه فرکانس 1 کیلو بسازه 800 هرتز ساخته! اما وقتی برنامه سبک هست درست میشه!

از کجا باید بفهمم برنامه چقدر حافظه استک میخواد؟ من این چیزها نمیدونم نمیدونم از کجا بخونم
    مثلا توی معماری کامپوتر گفته استک چیه اما اینکه کاربردی بگه نیست
    در بسکام چیز جالبی دیدم مقداری که برای ویت میگذاریم باید عدد ثابتی باشد مثلا نمیتوانیم بگذاریم waitus اینجا بود که حالم خیلی گرفته شد

نمیدنم منظورم فهمیدید چی بود یا نه؟ برای من سرعت اجراری دستورا بسیار مهمه
    من باید بفهمم چی به چی هست

با تشکر

پاسخ : سوالت اساسی از AVR 8bit

دستوراتتون به چه زبونیه؟ اسمبلی ... بیسیک ... سی؟ تازه چه دستوری؟ علاوه بر تمام اینا اعمال شما بهر صورت وقت میکرو رو مصرف میکنه. هنر شما اینه که با همین میکرو حداکثر کارهاتون رو انجام بدین . با میکروی 100 گیگاهرتزی که بچه من هم میتونه کار کنه. اگه به میزان استک حساسیت دارین یا دارین با محیط هایی مثل بسکام و کد ویژن کار میکنین یا اینکه اصلا راه رو دارین اشتباه میرین. یک کمی با موضوع منطقی برخورد کنین. بی خیال استک. کارتون رو پیش ببرین اگر جواب نداد بررسی کنین ببینین مشکل از استکه یا چیز دیگه. ولی اصولا محاسبه حجم استک در محیط هایی مثل بسکام خیلی مشکله و بیشتر حدسیه تا اصولی. این کار در سی خیلی راحتتره و در اسمبلی اگر با اصول برنامه نویسی برنامه نوشته شده باشه فوق العاده راحت. چون کد نهایی جلوی چشمتونه.

اگر وقعا میخوایین ببینین توش چه خبره برین سر وقت اسمبلی. ببینین با نوشتن یک کد ساده یا پیچیده واقعا کامپایلرتون چه کدی تولید میکنه. ولی این کار هم خیلی زمانبره هم بجز معدود مواردی بی فایده. عمرتون مهمتر از این چیزاست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X