اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ساخت اسیلسکوپ --- لطفا راهنمایی کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ساخت اسیلسکوپ --- لطفا راهنمایی کنید

با سلام خدمت دوستان خوبم
    من یه اسیلسکوپ ساختم با atmega 32 , glcd که میتونید توی لینک زیر تمام پروژه رو ببینید .
    http://www.serasidis.gr/circuits/avr_oscilloscope/avr_oscilloscope.htm
    بعد از ساخت این مدار و اتصال به منبع تغذیه هیچ عکس العملی دیده نمیشه توی مدار فقط بک لایت ال سی دی روشن میشه.
    لطفا در مورد پروگرام این مدار کمکم کنید چون احساس میکنم شاید مشکل از اینجا باشه و اگه کسی این مدار ساخته و نتیجه گرفته کمکم کنه . اگر هم نکته ای هست که دوستان میدونند راهنمایی کنند . من حرفه ای نیستم ولی به این مدار خیلی احتیاج دارم .
    قبلا از همه متشکرم :bye

پاسخ : مشکل با ساخت اسیلسکوپ --- لطفا راهنمایی کنید

سلام
    آیا پورتهای glcd تون با پورتهای تعریف شده در این پروژه یکیه؟چون این مشکل که glcd فقط بک لایتش روشن میشه ممکنه مربوط به دیتاپورت ال سی دی است که درست وصل نشده.
    مولای من
    نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز لینک زیر را هم یک نگاه بنداز:
      http://www.khazama.com/project/oscope/

موفق باشید

دیدگاه

این جور پروزه ها رو که نمیشه مستقیما برد رو ساخت و lcd رو لحیم کرد و سورس رو زد به میکرو و جواب گرفت
        100 علت باعث میشه که پروزه درست از آب در نیاد
        سعی کن اول یک lcd گرافیکی رو با میکرو راه بندازی یعنی یک دایره وسط lcd رسم کنی بعد می ری سراغ سورس آماده
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

از راهنمایی دوستان متشکرم .
          پورت دیتا ال سی دی رو چک کرد ارتباطش درسته .
          آقای حیاتی من یه اسیلسکوپ low speed میخوام . آیا این لینک که گذاشتین اونی هست که من می خوام ؟
          بازم متشرک . اگه بتونید در مورد پروگرام این نوع مدارا کمک بیشتری بکنید خوشحال میشم . توی پوشه ای دانلود کردم یه فایل avr-oscilloscope.hex هست که توی سایت هم گفته اینو باید بریزید روی میکرو . من هم همین کار رو انجام دادم . ولی یه فایل دیکه به نام glcd.c هم هست و یه نرم افزار بنام bmp to lcd که نمیدوم باید اینا رو چجور یباید بریزم روی میکرو . البته bmp to lcd واسه تبدیم عکس با فرمت bmp به asm هستش . GLCD.C رو چکارش کنم ؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
            شما فقط بایستی فایل hex.* رو بریزید روی میکرو فایل glcd.c و glcd.h فایل های کتابخونه هستند و شما اگر بخواهی برنامه رو توی محیط codevision باز کنی (یعنی AVR_oscilloscope.c رو می گم) باید این دو فایل رو در پوشه codevision کپی کنی.
            اون فایل با پسوند hex.* خروجی حاصل از کامپایل یه برنامه است و آماده است برای ریخته شدن بر روی میکرو.
            برنامه bmp to lcd رو هم که خودتون گفتید برای تبدیل عکس های bmp به کد هست که از کدهای خروجی اون در برنامه glcd باید استفاده کنید که در سایت راجع به این موضوع زیاد بحث شده.
            مولای من
            نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط angelica
              از راهنمایی دوستان متشکرم .
              پورت دیتا ال سی دی رو چک کرد ارتباطش درسته .
              آقای حیاتی من یه اسیلسکوپ low speed میخوام . آیا این لینک که گذاشتین اونی هست که من می خوام ؟
              سلام
              دوست عزیز این پروژه فرکانس های صوتی را به راحتی اندازه گیری می کند و به خوبی هم کار می کند من قبلا یک نمونه از این دستگاه را ساختم.
              موفق باشید

دیدگاه

نظرتون در مورد این چیه ؟ کسی تا حالا ساختش ؟
                http://www.avr64.com/Projects/Osc.htm
                اگه نکته ای هست لطفا بگین ! ممنون میشم

دیدگاه

توی سایتی که آدرسشو گذاشته بودی این جمله نظرمو جلب کرد.
                  چک کن حتما درست انجام داده باشیش.
                  After that, you Must disable the JTAG interface from your ATmega32 microController. If you don't do that, the mega32 will show you the initial screen and when it go to the oscilloscope screen it will restart immediately to the initial screen and it will stay there for ever.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط angelica
                    نظرتون در مورد این چیه ؟ کسی تا حالا ساختش ؟
                    http://www.avr64.com/Projects/Osc.htm
                    اگه نکته ای هست لطفا بگین ! ممنون میشم
                    سلام
                    دوست عزیز این پروژه چند تا ایراد داره:
                    شما از اسکوپ استفاده میکنید که ولتاژ و فرکانس موج را اندازه گیری کنید ولی همانطور که می دانید ADC میکرو 10 بیتی است و حداکثر ولتاژ 5 ولت باید باشد.
                    حالا با توجه به نقشه شماتیک شما باید با پتانسیومتر ولتاژ ورودی را اگر بیشتر از 5 ولت است کم کنید.این خودش یک مشکل بزرگ است.
                    مشکل بعدی دقت کم این اسیلوسکوپ در فرکانسهای بالا می باشد چون 10 بیتی است و نمونه گیری نسبت به یک adc مثلا 20 بیتی خیلی پایین تراست.
                    موفق باشید

دیدگاه

سلام - آقای ommid_be من jtag رو غیر فعال کردم و تمام تنظیمات فیوزبیت ها رو هم درست انجام دادم . ولی تغییری نکرد اتمینان داشته باش که درسته .
                      آقای حیاتی کاملا قبول دارم . پس به نظر شما کدومشون بهتره ؟ همونی که توی سایت خزاما هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط angelica
                        سلام - آقای ommid_be من jtag رو غیر فعال کردم و تمام تنظیمات فیوزبیت ها رو هم درست انجام دادم . ولی تغییری نکرد اتمینان داشته باش که درسته .
                        آقای حیاتی کاملا قبول دارم . پس به نظر شما کدومشون بهتره ؟ همونی که توی سایت خزاما هست ؟
                        سلام
                        دوست عزیز اونی که در سایت آقای خزاما هست من دیدم و خیلی خوب کار میکند (چون آقای خزاما دوستمه).
                        البته در پست های قبلی هم گفتم فقط فرکانس های صوتی را خوب جواب میده و نمونه گیریش دقیق تره چون از ADC خارجی استفاده شده است اگه اشتباه نکنم 11 بیتی است. فکر میکنم ADC820 باشه.
                        ولی لینکی که گداشتید اصلا جالب نیست چون باید دامنه ورودی را مدام با اون پتانسیومتر تنظیم کنید واینکار اصلا جالب نیست.
                        موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X