ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

موضوع: اتصالات pcb

2009/08/11
    682
    86

اتصالات pcb

سلام
    من تازه پروتل DXP رو شروع کردم. قبلا پروتیوس کار میکردم.
    یه چیزی برام عجیبه که بعد از کشیدن pcb ، اگه بخوام جای یه قطعه رو تغییر بدم، اتصالش قطع میشه. یعنی با drag کردن قطعه، trackها باهاش حرکت نمیکنن! (تو پروتیوس که اینطور نبود. با جابجا کردن قطعه مسیرها هم باهاش حرکت میکردن) حس میکنم اتصال برقرار نمیشه! این طبیعیه ؟ (چون پروتل که نصب کردم اشکالات دیگه ای هم داره نمیدونم اینم از همونه یا نه...)
    https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir
    2009/12/12
    336
    6

پاسخ : اتصالات pcb

سلام.dxpمشکل زیاد داره که البته به خاطر کرک شده بودنشه ولی این که میگید مشکل نیست.خاصیتشه.
    اگه بعد از چاپ PCD حرکت بدید اتصالات قطع میشه ولی مسیرها فراموش نمیشن چئن که هر مسیر با یه نت مشخص میشه که همون خطوط سفید کمرنگ هستن.این خطوط تا مرحله آخر هستن.
    2008/02/26
    مراغه- کرمان- اصفهان
    1,960
    65

خیر اتصال ایجاد میشه پروتل به صورت default همینطوریه وقتی اتصال ایجاد میشه خط های نازک سفید رنگ از بین میرند.
    تا حالا من زیاد به این مورد که شما فرمودید توجه نکرده بودم یعنی اینطوری زیاد چهره pcb قشنگ نمیشه.البته برای شماتیک تنظیماتش هست ولی برای pcb هر چی تنظیم میکنم اعمال نمیشه. بازم تست میکنم خبر میدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Xylitol
    ولی این که میگید مشکل نیست.خاصیتشه.
    دوست عزیز Dr.Xylitol هیچ وقت اینطوری با قطع راجع به یک برنامه حرف نزنید.آیا شما به همه نتظیمات dxp تسلط دارید؟یا منبع موثقی برای کلامتان دارید؟
    ممنون میشم ما رو هم راهنمایی کنید!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.
    2009/12/12
    336
    6

سلام مجدد.من در این مورد قاطعانه تر از قبل جواب میدم و در مورد جوابم مطمئنم مگر اینکه سوال رو اشتباه متوجه شده باشم.(بزرگنمایی نباشه ولی یه جورایی من پیر DXP هستم) :redface:
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا شفقی
    خیر اتصال ایجاد میشه پروتل به صورت default همینطوریه وقتی اتصال ایجاد میشه خط های نازک سفید رنگ از بین میرند.
    اتفاقا خطوط سفید اصلا از بین نمیره. :biggrin:
    وقتی شماتیک کشیده شده رو توی PCB پدیت میکنید تمام پایه ها و قطعات با خطوط سفید کمرنگی به اسم نت (NET) به هم متصل هستند که در واقع مسیر سیم کشی شده توسط کاربر هستش.اگه شما به هر طریقی(اتوروت یا دستی)PCB رو تموم کنید این خطوط تبدیل به ترک (Trak) میشن که اگه قطعه رو جابجا کنیم ترکها با قطعه جابجا نمیشن اما نت ها با پایه های قطعه کشیده میشه و مشخص میکنه که مسیر ترک باید چجوری باشه.این خاصیت شاید درمورد آیسی بد باشه اما برای قطعات دیگه خوبه چون زیبایی PCB از بین نمیره و یه جورایی دست خودتونه.
    تا حالا من زیاد به این مورد که شما فرمودید توجه نکرده بودم یعنی اینطوری زیاد چهره pcb قشنگ نمیشه.البته برای شماتیک تنظیماتش هست ولی برای pcb هر چی تنظیم میکنم اعمال نمیشه.
    نمیدونم منظورتون از تنظیمات کدوم تنظیماته.
    دوست عزیز Dr.Xylitol هیچ وقت اینطوری با قطع راجع به یک برنامه حرف نزنید.آیا شما به همه نتظیمات dxp تسلط دارید؟یا منبع موثقی برای کلامتان دارید؟
    من به تمام تنظیمات DXP تسلط کامل ندارم و فکر هم نکنم این امر محقق بشه.اصلا دانش من در حد PCB هست نه چیز دیگه ای چون میدونید که DXP فراتر از یه نرم افزار طراحی PCB هستش.و منبع من خودم هستم و اون اطلاعاتی که از ماهها کار در یک مرکز چاپ PCB و کلاسهای گوناگون از دانشگاه گرفته تا مراکز آزاد مختلف به دست آوردم.
    و هیچ وقت هم ادعا نمیکنم که اطلاعاتم کامله.خوشحال میشم که اگه یک قطره از دریای اطلاعات DXP رو بیشتر جمع کنم.
    2009/08/11
    682
    86

رفقا ممنون

با احازه من یه سوال دیگه اینجا بپرسم. (خیلی ساده روم نمیشه یه تاپیک دیگه باز کنم! :mrgreen

چرا خازن قطب مثبت منفی نداره؟! همه خازن ها رو دیدم ولی تو طرح شماتیک خازن ها قطب ندارن!!
    https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir
    2008/02/26
    مراغه- کرمان- اصفهان
    1,960
    65

اتفاقا خطوط سفید اصلا از بین نمیره. :biggrin:
    وقتی شماتیک کشیده شده رو توی PCB پدیت میکنید تمام پایه ها و قطعات با خطوط سفید کمرنگی به اسم نت (NET) به هم متصل هستند که در واقع مسیر سیم کشی شده توسط کاربر هستش.اگه شما به هر طریقی(اتوروت یا دستی)PCB رو تموم کنید این خطوط تبدیل به ترک (Trak) میشن که اگه قطعه رو جابجا کنیم ترکها با قطعه جابجا نمیشن اما نت ها با پایه های قطعه کشیده میشه و مشخص میکنه که مسیر ترک باید چجوری باشه.این خاصیت شاید درمورد آیسی بد باشه اما برای قطعات دیگه خوبه چون زیبایی PCB از بین نمیره و یه جورایی دست خودتونه. wink:
    من هم منظورم همین بود ولی شاید بد ادا کردم.

و منبع من خودم هستم و اون اطلاعاتی که از ماهها کار در یک مرکز چاپ PCB و کلاسهای گوناگون از دانشگاه گرفته تا مراکز آزاد مختلف به دست آوردم.
    و هیچ وقت هم ادعا نمیکنم که اطلاعاتم کامله.خوشحال میشم که اگه یک قطره از دریای اطلاعات DXP رو بیشتر جمع کنم.
    به هیچ وجه قصد توهین و بی ادبی به علم شما نداشتم امیدوارم اینطوری برداشت نکرده باشید.

نمیدونم منظورتون از تنظیمات کدوم تنظیماته
    برای شماتیک: TOOLS/SCHEMATIC PREFERENCE/GRAPHICAL EDITION/ALWAYS DRAG
    برای PCB البته فکر کنم ( چون نتونستم جواب بگیرم): تو همون پرفرنس قسمت PCB EDITOR قسمت GENERAL بخش OTHER گزینه DRAG COMP تنظیم CNNECTED TRACKS البته احتمالا اشتباه کردم چون تاثیری نداشت.

البته اگه شما مطمئنین چنین چیزی نیست دنبالش نگردم.

2008/02/26
    مراغه- کرمان- اصفهان
    1,960
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسینی
    رفقا ممنون

با احازه من یه سوال دیگه اینجا بپرسم. (خیلی ساده روم نمیشه یه تاپیک دیگه باز کنم! :mrgreen

چرا خازن قطب مثبت منفی نداره؟! همه خازن ها رو دیدم ولی تو طرح شماتیک خازن ها قطب ندارن!!
    اینجا هست Miscellaneous Devices

2009/12/12
    336
    6

:biggrin: :redface: :mrgreen:
    آقای شفقی ببخشید.من الآن که جواب داده شده خودمو خوندم دیدم که خیلی لحن گفتنم تند بوده.معذرت.
    برای شماتیک: TOOLS/SCHEMATIC PREFERENCE/GRAPHICAL EDITION/ALWAYS DRAG
    برای PCB البته فکر کنم ( چون نتونستم جواب بگیرم): تو همون پرفرنس قسمت PCB EDITOR قسمت GENERAL بخش OTHER گزینه DRAG COMP تنظیم CNNECTED TRACKS البته احتمالا اشتباه کردم چون تاثیری نداشت.

البته اگه شما مطمئنین چنین چیزی نیست دنبالش نگردم.
    این گزینه برای من هم تاثیر نداره.من نشنیده بودم که با این تنظیمات بشه این مشکل رو برطرف کرد.
    2009/12/12
    336
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسینی
    توی Miscelleneus Devices و در Cap pol1 شش تا خازن قطب دار میتونی انتخاب کنی که اگه خازنت در این موارد نبود خودت باید طراحی کنی.
    به نظر من خازنهای پلاریته دار رو خودت شماتیک و فوتپرینت براش طراحی کنی خیلی بهتره.
    2010/06/13
    192
    3

خروجی از DXP

سلام
    زمانی که در DXP طرح PCB کامل میشه و می خوام از PCB که زدم خروجی بگیرم دچار مشکل هستم یعنی اندازه طرحی که می بینم خیلی بزرگه و نمی تونم اندازه واقعی طرح و خصوصا فاصله پایه های آی سی رو داشته باشم و نیز چگونه می تونم فرمت های مختلف از طرحم داشته باشم ؟
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24