اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه قواعدی کلی ولی مشروط برای PCB تعریف کنم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه قواعدی کلی ولی مشروط برای PCB تعریف کنم

سلام

سوالی که دارم مربوط به قسمت تعریف قوانین یا همون Ruls PCB هست
    اول اینکه آیا ممکنه قوانین برای ترکها به نهوی تعریف بشه تا زمانیکه ترکی در حین رسم بسته به اینکه اگر از بین پایه آی سی بخواهد عبور کند (با توجه به اینکه فاصله 2 پایه ی IC خیلی کمه) فقط همان قسمت ترک ما با ضخامت یا پهنای کمتر و در باقی قسمت ها با سایز تعریف شده برای کل برد (مثلا ضخیم تر) ترسیم شود اگر امکان داره چگونگی تنظیم رو راهنمایی بفرمایید

دوم اینکه این قاعده را بتوانم برای پدها هم تنظیم کنم مثلا پدهایی از IC که (معمولا دارای فاصله کمی نسبت به هم هستند) قرار هست ترکی مابینشان عبور نماید مثلا از حالت گرد به مستطیل و با سایز کوچکتر تبدیل شوند تا اینطوری فضای مناسبتری برای ترک های عبوری از بینشان بدست بیارم

و سوم هم برای کل پدهای برد چگونه می توانم تغییراتی را (مثلا اندازه قطرشان) برای همگی یکجا صورت بدهم

پاسخ : چگونه قواعدی کلی ولی مشروط برای PCB تعریف کنم

سلام جواب دو سوال اولتون رو من هم دوست دارم بدونم و حدس میزنم در rules قسمت width بشه با query builder اینکارو انجام داد.
    ولی جواب سوال سومتون رو قبل جواب دادم.لطفا قبل سوال سرچ کنید:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41062.0
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
      سلام جواب دو سوال اولتون رو من هم دوست دارم بدونم و حدس میزنم در rules قسمت width بشه با query builder اینکارو انجام داد.
      خوب مشکلم اینه که نمیدونم تنظیمات این قسمت رو چطور انجام بدم تا 2 خواسته مذکور انجام بشه

دیدگاه

مثلا می خواید یه سری ترک را از بین پایه های آی سی U1 عبور بدید ولی Clearance کلی برد زیاد تر از اون چیزی که این ترکها بتونه از بین پدهای این آی سی عبور کنه !

این کارو انجام می دید :

1)ابتدا از قسمت Rules ، وارد Clearance می شید و سپس یک New Clearance تعریف می کنید و وارد قسمت Query Builder می شید .

2) بعد از اینکه پنجره ی Query باز شد در قسمت Condition Type ، آیتم Object Kind is را انتخاب کنید . این آیتم داره از شما می پرسه که شی مورد نظر چیه ؟ حالا شما باید بهش جواب بدید و این جواب را در قسمت Condition Value باید بگید . در جوابش باید بگید Pad .

3) حالا باز در قسمت Condition Type ، باید برید سراغ Belongs To Component این داره از شما می پرسه که این pad به کدام المان تعلق دارد؟ وشما هم در جوابش در قسمت Condition Value از قسمت All Component باید U1 را انتخاب کنید .

4) حالا بین دو حالت 2 و 3 شما با AND و OR مواجه هستید که مسلما چون فقط برای یک عنصر یعنی U1 می خواید Rules خاص تعریف کنید باید AND رابین دو حالت فوق قرار بدید .

5 ) تمام .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X