اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست برنامه avr در مورد سرعت سنج دور موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست برنامه avr در مورد سرعت سنج دور موتور

با سلام
    از شما برنامه avr در باره ی سرعت سنج دور موتور(بر حسب دور بر دقیقه)را خواهانم.اگه میشه یکم سریعتر،با تشکر.

پاسخ : avr

نوشته اصلی توسط hossein-msh
    با سلام
    از شما برنامه avr در باره ی سرعت سنج دور موتور(بر حسب دور بر دقیقه)را خواهانم.اگه میشه یکم سریعتر،با تشکر.
    سلام دوست عزیز
    آقا اول از همه لطفا بعد از این عنوان را درست بنویس :smile:
    ببین برای اندازه گیری دور موتور دو راه داری.( البته ممکنه دوستان دیگه راه های بهتری هم بلد باشن)

1. این راه خیلی ساده ولی خطاش زیاده: باید روی محور موتور یک زائده داشته باشی ، هر بار که محور یک دور می زنه این زائده با فشار دادن یا تحریک یک دکمه یک پالس را ثبت می کند که نشان دهنده یک دور است. حالا تعداد دورها در دقیقه را حساب کن
    2. این یکی قشنگ تره: باید از سرعت موتور با یه موتور dc کوچیک نمونه گیری کنی، هرچی سرعت بالا تر بره، این موتور کوچیک که حالت ژنراتور را داره ولتاژ بیشتری را تولید می کنه، حالا با A/D داخلی میکرو، از طریق نمونه گیری از ولتاژ خروجی موتور می تونیم سرعت را پیدا کنیم، یعنی هر چی سرعت بالاتر بره ولتاژ بیشتری تولید می شه، حالا هر ولتاژ معرف یک سرعت می باشد.
    نوشتن برنامه هاش سخت نیست اگه یه ذره برنامه نویسیت خوب باشه راحت جواب می گیری، شرمنده سرم خیلی شلوغه وگر نه برنامه را برات می نوشتم. بچه های باحالی تو سایت داریم شاید اونا بیشتر بتونن کمکت کنن
    امید وارم به دردت بخوره. موفق باشی :job:

دیدگاه

دوست عزیز سلام من زیاد میکرو کنترولر بلد نیستم
      اما این جور که خودم تو کارام راه حل پیدا میکنم برات میگم

فکر کنم یه وسیله مانند یک چرخ آبی کوچک که پره پره هست (مثل چرخ های کوچک در موس کامپیوتر که مقادیر X و Y را به کامپیوتر منتقل میکنه)

بعد باید با مکانیک دور موتور را به یک چرخ دنده کوچک منتقل کنیم و دور آن را برای سنسور مادون قرمر کم کردن کنیم

بعدش باید این چرخ کوچک (چرخ پره پره) را بین یک سنسور مادون قرمز و یک منبع مادون قرمز قرار دهیم

و سنسور به وسیله قطع و وصل شدن این اطلاعات را به میکرو منتقل کنه

من فکر کنم این راه بتونه کمک بیشتری بهت کنه اگه کسی این کار رو بکنه فکر کنم خطای شمارش کمتر بشه

:bye اگه نظرم خوب بود بگید

دهکده جهانی دانلود
      دهكده جهاني دانلود و آموزش

Http://bia2oms.mihanblog.com

Http://aryojoon.mihanblog.com

دیدگاه

از شافت اینکودر استفاده کن .

موفق باشید

دیدگاه

سلام
          اینو ببین:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,3850.0.html
          در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
          مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

اگه فقط دور موتور رو میخوای لازم نیست از شفت انکودر استفاده کنی . پره های داخل موس ( البته توپی ) به جواب نزدیکتره ولی ساده تر میتونی خودت یه پره پلاستیکی درست کنی که یه شیار داشته باشه . اپتوکوپلرهایی تو بازار هستن که برای همین منظور ساخته شدن ، توی یه package مشکلی یه فوتودیود و یه led که بین package خالیه که دقیقا پره شما اونجا قرار میگیره خروجی رو هم بدین به شمارنده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X