اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فایل هدر مربوط به رجیسترها در CCS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فایل هدر مربوط به رجیسترها در CCS

به نام خدا سلام دوستان میخواستم بپرسم چطور میشه فایل هیدر مربوط به رجیسترهای آی سی میکروکنترلر را در ccs نوشت.متشکرم خداحافظ...
    آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

پاسخ : فایل هیدر مربوط به رجیسترهای آی سی در ccs

درست متوجه منظورتان نشدم. اما اگر قصد دارید برای دسترسی ساده تر به رجیستر ها برایشان نام انتخاب نمایید ، می توانید از دستور ‎#byte استفاده کنید.

دیدگاه

به نام خدا سلام از جوابتون متشکرم من میخواهم اسم رجیستر ها را در برنامه استفاده کنم وآنها را از این طریق مقدار دهی کنم ...
      آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

دوست عزیز هدف شما استفاده از جدول SFR در محیط برنامه نویسی هست که واسه این کار میتونید در برنامه CCS از منوهای زیر این ریجسترها رو تو یه فایل هدر جمع کنید و از اونا استفاده کنید، حتی میتونید اسم هر ریجستری رو هم عوض کنید. درضمن به نظر من اون روشی که دوست خوبم محمدجان بهش اشاره کردن خیلی بهتر خود از ایجاد کدهای اضافه جلوگیری میشه.

اینم از آدرس مربوط به تولید فایل هدر برای SFR :
        از منوی View گزینه Special Register رو بزنید تا کادری باز بشه، از این کادر میکروی مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و از بالای این صفحه گزینه Registers رو بزنید و از صفحه باز شده گزینه Make Include File را انتخاب کنید و تنظیمات مربوطه را مانند شکل زیر انجام دهید و در نهایت گزنیه Generate را بزنید تا فایل هدر شما ایجاد شود

موفق باشید

دیدگاه

به نام خدا در ابتدا حلول ماه مبارک رمصان را به شما دوستان عزیز تبریک میگم ا احسنت برشما دوستان گرامی ازجوابهای بسیار عالی شما دوستان دانشمندم متشکرم من تا قبل از این فقط AVR کار میکردم ولی از زمانی که M8 شده 3300 وPIC16F887 را خریدم به 2800 تومان و PIC18F452 شده 3800 تومان تصمیم گرفتم از این به بعد یک قسمت از کارها را با PIC انجام بدهم بخصوص با سری 18 میخواستم اگر امکانش هست برای من یک برنامه چشمک زن با فرکانس 40 مگا با ccsبگذارید با MICROC جواب میده ولی فکر میکنم کیفیت کد اون باید خیلی پایین باشه به هر ترتیب اگر در مورد کیفیت این نرم افزار هم نظری دارید بنده استفاده میکنم نسخه من همان نسخه MICROC V3.8 که آخرین نسخه موجود درسایت شرکت MIKROE و کرکش را هم از سایت www.sonsivri.com گرفتم بدون محدودیت کامپایل میکنه ولی نمیدونم کیفیت کدش بدرد میخوره یا نه در هر صورت باز هم از کمکهای بیدریغ شما دوستان خوب وعزیز متشکرم و منتظر راهنمائی های شما دوستان گرامی هستم...

دیدگاه

دوست عزیز از لینک زیر میتونید فایلی رو دانلود کنید که سه تا برنامه ساده رو با هم ترکیب کرده و تو پروتئوس هم شبیه سازیش کرده یعنی با یه تیر سه تا نشون میزنید! این برنامه شامل LED,LCD و BOTTOM هست که یه استارت خوبی واسه کار با CCS هستش. اگه باز به مشکلی بر خوردید ما در خدمتیم

http://www.4shared.com/account/file/EvxAgXgo/LCD_and_LED_and_BUTTON.html

التماس دعا :redface:

دیدگاه

به نام خدا سلام متشکرم شما مشکل من رو حل کردید من یک سوال جدید دارم من میخواستم یک برنامه CV را به برنامه CCS تبدیل کنم ولی متاسفانه کامپایلر این خط از برنامه را خطا میگیرد
              void LCDstring(char flash *str)
              معادل این خط ذر CCS چه فرمانهائی میشود باز هم متشکرم خداحافظ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI
                به نام خدا سلام متشکرم شما مشکل من رو حل کردید من یک سوال جدید دارم من میخواستم یک برنامه CV را به برنامه CCS تبدیل کنم ولی متاسفانه کامپایلر این خط از برنامه را خطا میگیرد
                void LCDstring(char flash *str)
                معادل این خط ذر CCS چه فرمانهائی میشود باز هم متشکرم خداحافظ...
                دوست گرامی شما میخواهید از LCD کاراکتری استفاده کنید؟
                در CCS یک کتابخانه وجود دارد به نام LCD.c که مربوط میشه به راه اندازی LCD های کاراکتری 16 * 2 . فایل مربوطه را از پوشه Drivers باز کنید و توضیحات مربوط به توابع را بخوانید .
                فایل شبیه سازی شده سعید هم هست که به شما کمک بزرگی میکنه .

دیدگاه

به نام خدا سلام کتابخانه اش را نگاه کردم توابعش نسبت به اون چیزی که من میخواهم ضعیف میخوام ببینم توی ccs چیزی به عنوان pointer یا اشاره گر که با علامت * مشخص میشه هست یا نه..متشکرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI
                    به نام خدا سلام کتابخانه اش را نگاه کردم توابعش نسبت به اون چیزی که من میخواهم ضعیف میخوام ببینم توی ccs چیزی به عنوان pointer یا اشاره گر که با علامت * مشخص میشه هست یا نه..متشکرم.
                    چرا دوست عزیز؟ شما به چه توابعی احتیاج دارید که اون کتابخانه پاسخگو نبود؟
                    بله کامپایلر CCS از سینتکس استاندارد C پشتیبانی میکنه که خوب طبیعتا pointer هم شامل میشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ایجی
                      چرا دوست عزیز؟ شما به چه توابعی احتیاج دارید که اون کتابخانه پاسخگو نبود؟
                      بله کامپایلر CCS از سینتکس استاندارد C پشتیبانی میکنه که خوب طبیعتا pointer هم شامل میشه!
                      سلام دوست عزیزم

بله داره من خیلی با پوینتر کار نکردم فقط در حد ds1307 بوده اما دیگه تو سی سی اس مثل کدویژن نیست که با ستاره باشه و به جای ستاره باید از این علامت استفاده کنید &

موفق باشید .
                      زنان به خوبیه مردان می توانند اسرار را حفظ کنند اما آنان را به یکدیگر میگویند تا در حفظ آن شریک باشند !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X